Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit vegyek a rokonoknak-akik...

Mit vegyek a rokonoknak-akik nem beszélnek velünk- a születendő babájuknak?

Figyelt kérdés

Párom öccsének és a barátnőjének gyermekük lesz. De nem tartjuk a kapcsolatot velük. Vagyis inkább ők velünk. Én nem ismerem őket, még mielőtt összejöttünk a párommal, jóval előtte vesztek össze. Párom makacs, és a testvére is. Én szeretném, ha kibékülnének és megismerném őket én is, már csak azért is, mert én is babát várok és a gyermekeink azonkìvül, hogy majdnem egyidősek, unokatesók is lesznek...

A csaj befolyásolja nagyon párom öccsét állítólag. Gondoltam vehetnénk valamit a babájuknak, mire megszületik, és max elküldjük anyósommal. Hátha megenyhülnek ők is, meg persze pusztán kedvességből.

Szerintetek ez jó ötlet?

Es milyen ajándék lenne jó? Így "ismeretlenül"?

25/N


2018. febr. 26. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ők sem akarják, nem kéne erőltetni. Egyébként pelenkát.
2018. febr. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonló a helyzet, férjem és a nővére nem tartják a kapcsolatot, csak sátoros ünnepekkor találkozunk anyósoméknál.

Mi nem vettünk/veszünk egymásnak soha semmit, sem amikor a gyerekek születtek, sem Karácsonyra.


Nekem ez furcsa volt és most sem értem, eleinte én is próbáltam szorosabbra fonni a kapcsolatot, de nem is nagyon van közös téma, tök más az életszemléletük, az érdeklődési körük, a gyereknevelési elveik, szóval tényleg nincs semmi ami miatt keresnénk egymás társaságát. És ha ennyire más világ, csak a rokoni kapcsolat miatt nem érdemes erőltetni.

2018. febr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ami nem megy, ne erőltesd. Nem véletlenül alakult így. Ha nincsenek jóban, ne akard, hogy jópofizzanak.


Fiamnak is van olyan unokatesója, akivel sokszor találkozik, és olyan is, akiről azt sem tudja, kicsoda. meg a bölcsis barátja, akivel a mai napig összejárunk (5 éves), szóval sokkal nagyobb a kötődés, mint egy "vérrokonnal"..


SZóval csak azért, mert rokon, nem kell erőltetni. Lesznek így is barátai, hidd el!

2018. febr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kedves gondolat tőled, de nem hiszem, hogy egy közvetítővel küldött ajándék eltörölné a falakat, ha felek ugyanolyan morcok maradnak. Ez kb. azt üzenné, hogy mi vagyunk a jó oldal, köszönjétek csak meg.

Célravezetőbb lenne személyesen kibékülni, amihez - bár nem tudom, mi vezetett ide - csak az a megoldás, ha a felek újra beszélnek és nem akarnak egymáson győzni. Szóval ha a párod is benne van, hívja fel őket, aztán találkozzatok vagy csak ők, vagy ha akad valami közös ünnep pl. anyósál, akkor ott te ismerkedhetsz velük. Az is lehet, a baba születésekor olyan büszkék lesznek, hogy kard nélkül is megnézhetitek - vagy persze se - de ilyesmivel sosem érdemes várni, ha még úgy érzi a párod, hogy van bármi esély.

2018. febr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmit.Hidd el ez nem fog segíteni.A férjem és a tesoja sincsenek jóban,12 éve vagyunk együtt de soha nem ültünk velük egy asztalnál,sosem beszélünk.Mi eleinte vettünk a lányuknak Mikulás csomagot,szülinapjára ajándékot de miután ők az újszülött lányunkhoz egy gratulálok-ot sem szóltak,többet mi sem vettünk semmit.
2018. febr. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 babyboom567 ***** válasza:
Ne erőltesd, nem neked kell velük jóban lenni, sőt az is lehet,hogy jogos a tesód reakciója.
2020. jún. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!