Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikreknek melyik névválasztás...

Ikreknek melyik névválasztás jobb?

Figyelt kérdés
Ha 2 teljesen különböző nevet kapnak pl Gergő és András vagy, ha azért van valami kapcsolat a nevek között? Nem olyanra gondolok, Lili és Lilla, de mondjuk egy közös kezdőbetű, esetleg ugyanannyi szótagból álló név?
2018. febr. 28. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Ikerbabakat varok:) ha fiuk akkor a neveik teljesen elternek,mig ha lanyok hasonlo neveik lesznek. Nekunk ez igy tetszett:) hiaba lettunk azzal traktalva hogy jaj hat szegenyeknek igy is tok egyforma lesz mindenuk,mekkora kics.szes ha a nevuk is:) bar valasztottunk a lany neveink melle masodikat is,hatha a csajoknak nem tetszene ugy ahogy nekunk:)
2018. febr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen ez jó megoldás :D
2018. febr. 28. 11:40
 3/10 anonim ***** válasza:
Hasonló stílusú, de hangzásra különböző. Nekem nem tetszik, ha szó/hangjáték van az ikrek (vagy sima testvérek) nevei között. Nekem is van egy ikerpárom, föl sem merült, hogy összecsengő neveket adjunk. Egyszerűen nekünk stílusában és hangzásában tetsző neveket kerestünk.
2018. febr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az tetszik, ha hangzásra különböző, de eredetre, gyakoriságra, becézhetőségre kb. hasonlóak. Mondjuk Örs és Huba vagy Eszter és Noémi. Ha van bennük valami összecsengés, az is jó lehet (mondjuk Bence és Luca vagy Flóra és Fanni), de a nagyon összerímelőseket már én is túlzásnak tartom és nem is praktikus.
2018. febr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Nekem is vannak ikreim. Mi a hosszúságban adtunk egyforma neveket. Ha lányok lettek volna akkor a Luca Sára és a Maja Róza neveket kapták volna. Fiúk lettek, így a Marcell Vazul és Zente Gergely neveket kapták.
2018. febr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Nekem a két kedvenc fiúnevem: Barnabás és Szilveszter.

Ha ikrek lettek volna, ezt a 2 nevet kapták volna, de amint látod, mindkét név hosszú, de ez tök véletlen, semmi másban nem klappolnak.


Ha lányaim lettek volna, akkor Patrícia és Bernadett. De ez is tök véletlen, hogy két hosszú név.


Szóval míg valakinek fontos, hogy a két név illeszkedjen egymáshoz (ugyanolyan rövid/hosszú, uo. kezdőbetű, uo. bibliai név stb. legyen), addig nekem nem fontos, azt adom, ami tetszik, és ha valamiért valamiben egyezik a két név, akkor azt csak egy plusz pont.


Vagyis ha nekem a Teodóra és Mária lennének a kedvenc neveim, akkor is adnám annak ellenére, hogy semmi közös nincs a két névben.

2018. febr. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a hasonló stílus mellett szavazok. A gyerekeimnek magyar eredetű neveket szánok. Az apjuk Levente, a fiúk Szabolcs és Botond. Tervezünk még egy gyereket, hasonló nevet fog kapni.
2018. febr. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hasonló stílusú mellett voksolok. Nekükn is vszeg ikrek, pár névpárosunk már van:


- Bianka, Emilia

- Delia, Olivia

- Alex, Florian

- Laura, Oliver

2018. febr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Dupla ikreim vannak.


A csajok Zita és Blanka


A fiúk Krisztián és Olivér

2018. febr. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Max szotagszamban,hangzasban egyeztetnem.De ha ikreim lennenek,en amugy sem jatszanek arra ra h ok ikrek.A vak is latja.Ket kulon egyeniseg,kulonbozo nevvel.
2018. márc. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!