Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babam orra nagyon...

3 hetes babam orra nagyon szörcsög sokszor levegőt sem kap?

Figyelt kérdés
mióta haza jöttünk a kórházból ez van es egyre rosszabb azt mondták valami nyákok vannak meg az orrjárataiban majd kiürül szépen de eddig még csak rosszabb lett ,plusz a kis szemem is váladékozott kaptunk cseppet amitől nem múlt el ..eddig csak háziorvos látta de nem várok hétfőn viszem kórházba ahol kicsit jobban megnézik.VOLT VALAKINEK HASONLÓ? azt mondta a háziorvos ha nem múlik a váladékozás könnycsatorna átmosás kell .azt hogy csinálják? a szörcsögés mitől lehet még eddig ki sem vittem mert féletm a nagy hidegebn tegnap voltunk elöször sétálni , lehet hogy megfázott?
2018. márc. 11. 08:02
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Először is nyugodj meg! Biztosan nem fázott meg. A szörcsögés élettani dolog a babáknál, el fog múlni idővel. Az én kisfiam is szörcsögött, röfögött, horkantott pici babaként. Mi tengervizes oldatot cseppentettünk időnként, csecsemős nővér javasolta, már a kórházban is kapott. Ha fehér orrváladéka van, az is normális, de csak akkor szívd le, ha nagyon tele van, mert a gyakori orsziporszizás is irritálhatja a nyálkahártyát. A szemecskéje nem tudom mitől lehet váladékos, de esetleg amíg megnézeted orvossal, forralt és visszahűtött vizes vattakoronggal megtörölheted a szemét kívülről a szemzug felé, ezzel ártani nem fogsz.
2018. márc. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A könnycsatorna átmosásról nem tudok írni, de ha a babád evés közben sem kap levegőt akkor lehet, hogy mégis csak megfázott. Sajnos nem kell kivinni ahhoz, hogy ,,megfázzon" a levegőben is benne vannak a bacik, meg akár ti is haza vihettetek valamit, ami nálatok nem de a babánál csinál tünetet.Nem tudom próbáltad e már kitisztítani az orrát orrszívóval, de lehet az segítene, utána könnyebben kapna levegőt, ha újra szörcsögni kezd akkor meg van fázva.
2018. márc. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha orrtisztítás után is szörcsög, az sem jelenti azt feltétlenül, hogy megfázott. A tej is bekerülhet az orrjáratba, ezt hallani, ha evés közben szörcsögni kezd. Ha meg is fázott, akkor is elsőre elég a tengervizes oldat.
2018. márc. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
most tengervizes orrspray használok neki meg szivjuk ejszaka ha már nagyon muszáj zavarja az alvásban. fehér a váladék és nem sok ,de mégis olyan zavaró hogy olyan mintha full telel lenne a kis orra. holnap mindenképp bevisszük.
2018. márc. 11. 08:44
 5/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! #1es vagyok. Ez így teljesen rendben van, amit csináltok. Én is aggódtam emiatt,de tényleg el fog múlni. A kisfiam 2 hónapos volt, mikor megfázott. A tünetek hasonlóak voltak, de sokkal több volt a váladék, evés közben is zavarta és áttetsző vizes orrfolyása volt. Csak a tengervizes orrsprayt használtuk az orrszívás mellett, 1 hét alatt rendbetette. Az élettani szörcsögése is kb 2 hónapos korában szűnt meg. Megnézi egy doki, és megnyugodhattok. :) Jó babázást!
2018. márc. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%

3 hetesen most vitted ki eloszor ???

Na, itt cseszted el, mar reges reg kellett volna a tudejenek a friss levego!

2018. márc. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
Kedves előző! Nem tudom, te hol jártál az előző hetekben, de én a fél évest se vittem ki esőben, fagyban, nem hogy egy újszülöttet.
2018. márc. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
Szegeden pl egy hete 10 fok felett van ...
2018. márc. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Könnycsatorna átmosáshoz tudok hozzászólni, kisfiamnak is születése óta el volt tömödve a jobb szeme,kaptunk vagy 6 féle szemcseppet, masszíroztam de nem lett jobb, 3 hónapos korig kaptunk haladékot, én húztam 4 hónapos korig annyira féltettem tőle ,de nem volt vészes így utólag.

Minket kiküldtek, bebugyolálták lepedőbe ettől megnyugodott, 1-2 perc sírás volt nem vészesen (oltásnál jobban sírt), aztán mehettünk is érte, mire bementünk már nem is sírt, nem viselte meg egyáltalán.

Amúgy ha a sétától lett volna a megfázás, egy olyan nincs, tehát a hidegtől nem lesz beteg, az max gyengíti az immunredszerét, ha meg levegőbe kapott volna el vírust amit kétlek, annak lappangási ideje is van, meg mint írtad születésétől szörcsög.

2018. márc. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat . igen en sem hiszem hogy meg lenen fázva de a szemem miatt vinnem kell mindenképp es akkor már megemlítem a gyerekorvosnak a szörcsögést is.majd irok hogy mi lett .. további szép napot nektek ,.
2018. márc. 11. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!