Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mennyit foglalkozik a...

Ki mennyit foglalkozik a babájával egy nap?

Figyelt kérdés
Úgy értem a kérdést,hogy azon kívűl,hogy etetés, büfi,tisztàba tevés, fürdetés, mennyit játszotok vele intenzíven? Amikor csak a baba a lényeg. Mert nekem most 3 hós a picur, mellette persze főzök, háztartást vezetek, kertet rendezem, kutyákat rendezem. És inkább délután játszok vele,főleg,hogy délelőtt javarészt alszik. Majdnem minden délután 1-1.5 órát papázunk mamázunk amikor csak a babàra esik a hangsúly. Nem szeretném,hogy nélkülem majd később ne legyen el, de nem szeretném hogy keveset foglakozzak vele. Nyílván sokat igényli a jelenlétem, de egyedül is elvan sokat.
2018. márc. 12. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Játszani én sem játszottam vele ilyenkor sokat. Persze, énekeltem neki, csináltunk olyan dolgokat amik épp érdekelték őt, de nem ültem ott mellette folyamatosan. Főzés, takarítás, vásárlás stb. Sokat sétáltunk is.


Úgy tudnám leegyszerűsíteni, hogy akkor foglalkoztam vele amikor ő akarta. Amúgy meg aludt, evett, nézelődött.


Később emiatt (vagy nem emiatt?) tök jól elvolt egyedül is. Pl tudtam részmunkaidős munkát vállani mellette. És igen, egy elégedett, boldog gyerek még mindig! :)

2018. márc. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Amennyire volt igény. Egyik se volt el egész nap egyedül, ha jól elvoltak az eszembe se jutott megzavarni őket, ha meg nyafogtak, akkor melléjük ültem. 3 hósan mondjuk pokoli hasfájósok voltak így nem nagyon volt ilyen, magamrakötöttem őket vagy alkarra fektettem őket és úgy kellett járkálni velük, nem igazán olyan játék meg közös foglalkozás, ahogy az ember elképzeli, de hát azt nem élvezték fájó hassal.
2018. márc. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Na akkor most megnyugodtam. Igen én is hagyom amikor elvan magában, ha viszont igényli akkor makogok neki,ölbe veszem, stb. De ezt elèg ritkának érzem. De lehet ,hogy csak túlaggódtam :D. Köszönöm a válaszaitokat.
2018. márc. 12. 12:42
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Egész nap, mivel 9 hónapos, mászik össz-vissza a lakásban, egy percre sem lehet egyedül hagyni, járókában bömböl. Korábban, amíg csak feküdt, legtöbbször aludt is folyton, vagy egyedül elvolt magában, sokkal könnyebb volt vele, több idő volt házimunkára is.
2018. márc. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
4-es egész nap intenzív játék? Azért ez az egész napos állandó figyelemmel nem ugyanaz. Nekem is 8 hós a kicsi. Egy dolog, hogy mindig szem előtt van, meg másik, hogy ebből mennyi a minőségi intenzív együtt töltött idő.
2018. márc. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%

5-ös, most miért nem lehet elhinni, hogy egész nap vele foglalkozik?

Vannak ilyen babák, kisgyerekek.

Enyém is csak akkor "hagyott nyugtot", amikor aludt. Egyébként egész nap jött velem mindenhova (amíg nem tudott vittem). Volt hogy a wc-n ülve is énekeltem.

2018. márc. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az en babám 4 hónapos és mióta megszületett állandóan foglalkozni kell vele. Igényli azt, hogy énekeljek, beszéljek neki, tornázunk, bábozunk, különféle öljátékokat játszunk. Lehet én rontottam el, mert az első perctől azon voltam, hogy nehogy elhanyagoltnak érezze magát, ezt megszokta és igenyli is vagy ő egyszerűen egy ilyen baba, nem tudom...
2018. márc. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is 3 hónapos. Én általában úgy szoktam, hogy ameddig elvan egyedül hagyom, és végzem a házi munkát napközben, amit nem tudtam megcsinálni az alvásidejében. Ha már jelzi, hogy nem jó neki egyedül, akkor mellé ülök, és foglalkozom vele. De ha dolgoznom kell, sok a házi munka, akkor beviszem pihenőszékben a konyhába, és pl főzés közben énekelek neki :D


Szerintem az arany középút a nyerő. Azért ne foglalkozz vele állandóan, ha nem igényli. Legyen el kicsit egyedül is. Aztán mikor már jelzi, hogy unatkozik, akkor játsszál vele :)

2018. márc. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindig korulottem van es jo idoben 3-4 orat is kint vagyunk. Olvasara, mondokara neha vevo. Fogocskazunk par kort, rajzolgat az olemben, az esti furdes kozben kb 1 orat jatszunk a vizi jatekokkal. Most 1.5 eves de korabban is igy volt. Olyan, hogy leulok vele rakosgatni a jatekait ritkan van, de nem is igenyli, elvan magaban.
2018. márc. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, nekem nem az az intenzív csakis vele foglalkozás, hogy énekelek neki wc-zés közben. A kérdés leírásában "csak a baba a lényeg" én ebbe nem vettem bele azt, hogy főzés közben a gyerekhez beszélek.. a kérdező se arra kíváncsi mennyit énekeltek neki miközben tök mást csináltok.
2018. márc. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!