Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 napja nem kakilt 11 napos...

2 napja nem kakilt 11 napos babánk?

Figyelt kérdés

Látom,hogy erőlködik, néha bele vorosodik a feje. Kevesebbet alszik igy es 10milivel kevesebbet eszik,(ha ez szamit)

Tápszer+ anyatejes!

Mecsek babyt próbálgatom 3 napja elso nap volt is széklete egyszerre 3 pelust tele nyomott. de azóta semmi és éjjel most 4 oran keresztul fent voltam vele. Nagyon sajnalom szegenyt.

Espumisan sem vált be. Nem akartam kúpokhoz, cseppekhez stbhez folyamodni de muszaj lesz.

Nektek melyik vált be? Ilyen picinek mi adható?

(Mai nap vedonom nem elerheto korhazban van delutanig es en mar nem szeretnék várni)

Hallottam valamilyen G-betűs kúpról,meg laevolas szirupról, meg tuti nem írom jól de valami infacol ról???


2018. márc. 13. 07:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
29%
úristen ne nyomd már tele szegényt mindennel!!!!!!!! hívd a védőnőt vagy dokit!!!!!
2018. márc. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet tápszert kell váltani. Ha nagyon szenved a nem kakilástól, és a tornáztatás se hoz eredményt (a lábait a pocakjához "nyomod" aztán kinyújtod és így tovább), szélcsővel segíthetsz rajta, de végleges megoldást keressetek. Bármelyik tápszer okozhat székrekedést de van kifejezetten székrekedéses babáknak való is.
2018. márc. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1# nem " nyomtam tele" mindennel😥😥😥

Ezeket ajánlotta a vedono mert 3 napja volt szeklete de elotte is kimaradt 2 nap neki, es gombocba keservesen sirva jott ki neki az elso adag kaki..


Homerozes,szelcso,nem váltak be.

A tornáztatást mindig csinálom neki, de nem jön be, vagy lehet h ez bejön mert legalább néha pukizik.


Nem akarom azt sem h tul sokaig igy maradjon ,mert az is okozhat neki bajt.

2018. márc. 13. 07:36
 4/17 A kérdező kommentje:

Szueletese ota kapja ezt a tapszert. Eleinte teljesen jó volt.

Napi 4-6 alkalommal is kakilt.:/

Most hirtelen nem jó? :(

2018. márc. 13. 07:36
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj, hogy minden nap legyen széklete, de ha látszik, hogy hiába erőlködik, segíteni kell. (Ha csak anyatejes, a 7 egy nap és 7 napig semmi is normálisnak számítana, de így "hibrid" meghajtással azért más.)

Első körben a természetes módok: tornáztasd, a hátára fektetve finoman nyomd a behajlított térdeit a hasához egyszerre, vagy felváltva óvatosan "bicikliztetve", illetve próbáld ki, hátha a körkörös, órajárással megegyező irányba való pocak-simogatás is kiküldi pukikat. Fontos az is, hogy evés után legalább 10-20 percig büfiztesd függőlegesben. Hasfájáskor pedig sok baba szereti (de persze nem mindegyik), ha az alkarodra fekteted hason.

Ha nem csak a szelek bántják, akkor hashajtásra (széklet lágyítására) ajánlják a Laevolac-ot, de a betegtájékoztató szerint csak 1 hónapos kortól (ha jól tudom, tejcukorral működik, szóval ha arra érzékeny...), és a glicerines kúpot (gyógyszerészt vagy gyerekorvost kérdezd meg, ilyen pici babának lehet-e és ha igen, negyedbe-félbe.. stb. vagy hogy ajánlja). Espumisan, Infacol a szelek ellen jó. Mecsek bébi tea kamillát és édesköményt tartalmaz, előbbi a hashajtó, utóbbi a szelek ellen, de van baba, akinél az édeskömény pont hasfájást okoz. Ajánlják még a Gripe Watert (angol víz) is hashajtásra (1 hós kortól), és a Bio Gaia cseppet (probiotikum, újszülöttnek is).

Egyéb népi módszer a lázmérő vagy a szélcső. Pelenkát raksz a baba alá, jól bekened a popsiját és az eszközt és a lehetőleg hajlékony végű (és semmiképp nem üveg és higanyos) lázmérőt vagy a gyógyszertárban kapható szélcsövet óvatosan, max. kb. 1-2 centire bedugod a popsijába és picit mozgatod kb. max. 2 percig, ez meghozza a kakilási ingert, megmutatja, hová koncentráljon :) De ezt sem ajánlják állandóra, mert hozzászokhat, ám legalább gyors, helyi és kémiamentes segítség.

Ezeken túl sajnos a tápszertől vagy valamelyik általad fogyasztott ételtől (tej, glutén, tojás, puffasztó zöldségek, magok, csokoládé, szoptatós tea...) is lehet hasfájós. Ha hosszabban fennáll a dolog és semmi nem segít, akkor érdemes tejmentes tápszerrel, diétával is kísérletezni.

Ugyanakkor sok babánál végül nem lehet kinyomozni az okokat és (klasszikusan) kb. 2 hetes koruktól 3 hónapos korukig van egy napszak, amikor a hasfájás van, és marad a ringatás, figyelem-elterelés, együttérzés.

2018. márc. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok a 2 nap, ne aggódj ennyire, lányomnál is ez volt, 4 nap után lett neki, biogaia-t adtunk neki és tornáztatás.
2018. márc. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a jo tanacsokat. Nagy reszet kiprobaltam. Meg hát próbálkozok is ezekkel továbbra is. Alkaron fektetést még nem , de kifogom. Nem szeretnék azonnal kúpot vagy szirupot. De jó lenne ha lenne itthon valami,ha már nagyon vész van.

1-2napig még próbálkozom :/ szegenyt nagyon sajnalom.

Maskor delutan van vele ez de most ejszakara esett ez es megviselt ot is meg engem is.


Ez a bio g. már jobban hangzik, utána olvasva is szimpatikusabb. De kikérem majd orvos véleményét is.

A tápszere tejalapú, az is lehet gond,megkerdezem. De akkor mar az elejetol baj lett volna szerintem..vagy passz.

Koszonom lanyok

2018. márc. 13. 08:37
 8/17 anonim ***** válasza:

Nekünk a védőnő azt mondta, hogy elő-elő fordul, hogy 1-2 nap kimaradhat kakilásnál is tápszeres babánál.Nagyon ritkán van 1 nap mikor nem kakil, de olyankor másnap bepótolja, jól telepakolja a pelust.Szerintem várd meg a délutánt és beszélj a védőnővel vagy ha ez nem megy biztos van gyerekorvos.Érdemesebb őket megkérdezni, hogy mit adj neki a siker érdekébe.Az espumisan,infacol az gázokat hajt az még nem biztos hogy a kaki is kijön tőle. A mecsek baby teára is azt mondta a védőnőnk ha fáj a gyerek hasa ne adjam neki mert attól még rosszabb lesz, puffaszt.


Nem evett valami olyat(gondolom már hozzátáplálsz) amitől szorulása lehet?Szilvát esetleg annak van hashajtó hatása és nincs tele kemikáliával.

2018. márc. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ja és a kamillateára mondják még ,hogy hashajtó hatású.

8-as voltam:)

Remélem hamar megkönnyebbül szegény picurod.

2018. márc. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%
5-os, ez a "hibrid" meghajtas nagyon edes 😀
2018. márc. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!