Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 napos baba,48 órája nem...

6 napos baba,48 órája nem kakilt. Ez normális?

Figyelt kérdés
Anyatejet (kevés van) és tápszert kap. Sokat pisil és jól "szelel" , de széklet nincs már majdnem 2 napja.
2016. szept. 7. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
És ha sokkal többet rakod mellre, hogy minél több anyatej kerüljön bele, az sem segít rajta?
2016. szept. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pont hogy addig kakilt normálisan, amíg csak tápszert kapott. Tegnap-tegnapelőtt beindult a tej, na mondom szuper...lassan jön de rengeteget volt mellen,első nap pár cseppet kapott második nap már (magamhoz képest) jó sokat. És azóta nem kakil.
2016. szept. 7. 09:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Normális. Ha 4-5 napig sincs széklet, akkor mutasd meg a gyerekorvosnak, de még az is lehet normális.
2016. szept. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Épp azért nem kakil, mert az anyatejet majdnem 100%-osan hasznosítja.

Szoptasd minél többet és hagyd el a tápot.

5-6 naponta is elég, ha kakil.

Az persze más, ha nyűglődik miatta, de nem szoktak.

2016. szept. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nalunk a "rekord" 10nap volt! Az orvos, vedono szerint is 10napig meg nincs baj! Pont a 10. napon mindig meg is volt a kisadagja! Barmondjuk ilyen kicsinel nem tudom mennyire oke..!

Ha nagyon gondolod tornaztathatod is, vagy glicerines kup.

2016. szept. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de mintha nem tett volna jót neki a szoptatás. Egész éjszaka sírt pedig látszott h aludni akart, nagyokat ásított, elbóbiskolt, aztán görcsbe rándult és felsírta magát százszor. Pedig egyfolytában "rotyog", nincs baj a bélmozgásával, a hasa sem kemény...szóval nem értem. Jó, tudom anyatej mindenek felett, de nem lehet h van amelyik baba nem bírja?
2016. szept. 7. 10:27
 7/10 anonim ***** válasza:
En csak szoptattam a gyerekem de volt egy par hetes idoszak amikor pontosan 10 naponta kakalt. Teljesen rendben volt minden.
2016. szept. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Inkább a hasfájós korszakban van, de az anyatej nem csinál ilyesmit.
2016. szept. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát az anyatejnél már nem mindegy az sem, hogy Te miket eszel, és lehet hogy ettél valamit, ami nagyon nem jön be neki...
2016. szept. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Normális. Sajnos a sok bélgáz is nagyon gyakori ilyen piciknél, a leírtakból úgy gondolom, hogy a babád inkább a gázokkal kínlódik, nem a nemkakilással. Azt javaslom vezess táplálkozási naplót, a köztudottan puffadást okozó ételeket hagyd el, ha mindig fáj a hasa akkor a tejtermékeket is. Gondot okozhat sokminden ilyen piciknél, pl gyümölcslevek, csoki, üdítők, kávé, bármilyen étel vagy ital szinte.

Az én fiam egyébként tejallergiás és kezdettől puki gondok voltak. Pont, hogy az ő esetében a szoptatás minél tovább lett volna a megoldás, de sajnos egész korán cumizavaros lett, kevés tej miatt túl sokáig kellett pótlást kapnia.

2016. szept. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!