Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van manapság olyan anyuka,...

Van manapság olyan anyuka, aki bár tudna szoptatni, inkább tápszert ad a babának? Rengeteg fórumon kampányolnak az anytej mellett, mégis többször hallom, hogy tápszert kap a baba, mint hogy anyatejet.

Figyelt kérdés
Ha nincs más mód, azt megértem, de kiváncsi lennék azoknak az indokaira, akik tudnának szoptatni, mégsem teszik.
2008. okt. 28. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Épp erről volt itt vita nemrég.Hidd el aki ilyen,hogy nem akar direkt szoptatni,nem fog neked ide válaszolni.
2008. okt. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Nekem csak ismerősöm van, aki az egész terhessége alatt állította, hogy ő nem fog szoptatni, mert félti a melleit, meg neki az olyan idegen stb... Több, mint fél évig szoptatott...
2008. okt. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem sem fog olyan írni, aki nemakarásból nem szoptat. Azok meg, akik nem tudnak szoptatni, provokációnak, bántásnak veszik az ilyen kérdést. Ők fognak válaszolni neked. Azok, akik elköltöttek 20.000-30.000Ft-ot szoptatási kiegészítőkre, segédeszközökre, teákra, bogyókra. Azok, akiket bánt, hogy nem ment. Azok, akiket sokszor leszólnak emiatt, mert nem hiszik, hogy a szoptatás nem mindig fejben dől el. Ne bántsuk már egymást! Szeressük a babánkat anyatejjel, tápszerrel, kinek mivel sikerül! Mert az a lényeg! Szerintem...
2008. okt. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó teljesen igazad van.Nem kell a provokáció.Elég szar nekünk hogy nem sikerült.Ne tegyél fel ilyen kérdés,és senki ha lehet.
2008. okt. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Isten őrizzen, dehogy akarok én bárkit megbántani, pláne ilyennel provokálni! Csak sajnos sok rossz példával találkoztam a környezetemben, és nyíltan ezt nem vállalják fel. Gondoltam itt, ahol mindenki anonim, elárulják az okot. Féltik a testüket, a szabadságukat, stb. ?

Ez egy olyan kérdés, amit ide valünak gondolok, mert itt nemcsak megkérdezni lehet, amit máshol nem mertünk, de válaszolni is.

2008. okt. 28. 21:06
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Nekem van egy ilyen ismerosom, aki injekcioval elapasztatta a tejet. Azert mert o inkabb KARRIERISTA anyuka. Nem volt TURELME a szoptatashoz. A babat vitte magaval az irodaba is, azt mondta nem lesz semmi baja a babanak, majd o a babakocsit ott elhuzkodja. Meg van egy masik is, o pedig az alakja miatt nem szoptatott, hiszen azert a szopi alatt oda kell figyelni hogy egyunk, igyunk. Neki a szoptatas helyett fontosabb volt az, hogy ezeket a mondatokat hallja: -Most szultel, es nem is latszik rajtad! Ugyanolyan jol nezel ki mint szules elott!...

Kulonben en kulfoldon elek, es itt rengeteg no hagyja a 3 honapos kisbabajat mar baby-szitterre, au-pair lanyra. Ilyenkor en is elszoktam gondolkozni hogy ES A BABA? Nem is csak az anyatejen, hanem az egesz egyuttleten, a babazason, azon, hogy hogyis lehet azt a kicsit egy idegennel hagyni?! Hat magamnak szultem, nem? A, sok mindent nem ert az ember a vilagon. Mindenesetre SENKIT nem szabad megszolni, mert soha nem tudhatjuk hogy ki mit miert csinal, miert van igy, es nem ugy ahogy azt mi jonak latjuk.

21 honapig szoptattam, korabban gondolkoztam hogy mar abba kellene hagyni, de amikor odajott hozzam a Draga, es azt mondta: - mami, dudi, akkor nem voltam kepes arra, hogy elvegyem tole a dudit.

2008. okt. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
SZia!Sajnos nekem sincs sok tejem és mindent megteszek annak érdekéban,hogy legyen.Én is féltettem az alakom,melleim,de olvastam,hogy mi minden segít a szoptatással mind nekem,mind a picinek.Nekem:előbb megy vissza a csípőm,sokáig nem menstruálsz(nem biztos)a melleid nem változnak,csak ha terhesen amúgy se vigyáztál rájuk,több kalóriát égetsz,nem leszel mellrákos(kisebb a kockázat,sb.Baba:a lányoknál kisebb a mellrák veszélye,okosabbak,kisebb a bölcsőhalál veszélye,jobb a viszony a szülőkkel,boldogabbak,kiegyensúlyozattabbak,az eleje édes a vége zsírosabb és segíti az emésztést,nem lesz hasfájós,mindig kéznél van és nem kell kirohanni készíteni neki kaját amíg ordít(kimegy az álom a szeméből),jobb a baba illata,stb.Ennek tudatában még ha csak cseppekhez is jut a pici tőlem,de ráteszem a mellemre,ha mást nem is legalább megnyugtatom vele(elég neki csak a bőröm melege) addig amíg kimegyek csinálni neki tápszert.Ez van sajnos.2hónapos kisfiú anyukája.
2008. okt. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Tényleg egy héttel ezelőtt volt két egymás utáni ugyanilyen kérdés, ha akarod be is másolhatom neked, hogy elolvasd mi lett a vége!

Én válaszoltam is az egyikre, sikerült a kérdezőt is megsértenem, meg egy két olyan anyukát is akik tudnak szoptatni, mert kiállok azok az anyukák mellett akik nem tudnak!!

De most is elmondom, pontosabban leírom, hogy tényleg vannak akik mindent megtesznek és nem megy, KÉRLEK, ne bántsátok a tápszerre kényszerülő anyukákat ilyen kérdésekkel, mert ők is olvassák ezt az oldalt, akárhogy is nem ez a kérdés célja!

Ja mivel én sem tudtam, csak 3 hétig szoptatni a babám és emiatt fogyott 40 dkg, és én a stressz, meg az ideg miatt a szülés után egyből 20 kilót, plusz még ami a szülés utáni napokban lejött. Ezáltal a férjemmel tervezésbe vettük és én kijelentem nyíltan és öszintén a második babámat NEM FOGOM SZOPTATNI!!!!!!!!! Ha a kórházban nem úgy csinálja a babám, ahogy kell, akkor itthon már nem is fogom erőltetni a dolgot, minek, hogy megint ugyan azt éljem meg mint az első szülőt lánykámnál. Ha esetleg a második tényleg akarja a cicit akkor meg nem fogom megfosztani őt, de ez majd kiderül akkor amikor esedékes lesz! Amúgy meg olyan jó látni amikor az apukája, annyira odaadóan eteti a lányát és az ő kezében is elalszik, mintha cicizet volna, ezt nem lehet elfelejteni és megvonni az apukájától ezt az élményt!

Mindenkinek boldog babázást kívánok ha tud szoptatni, ha nem egy 5 hónapos kislány anyukája!

2008. okt. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!