Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hetes várandós vagyok....

14 hetes várandós vagyok. Miket kell beszerezni mire megszületik a baba?

Figyelt kérdés

Egy babakocsit már vettünk, mert nagyon jó áron volt, de ennyi. Szeretnék szépen lassan vásárolgatni, így anyagilag is jobb és nem giga hassal kell majd szaladgálni mindenért, főleg hogy agglomerációs településen lakunk.


De ahányszor bemegyek egy baba- vagy bútorboltba elfog a bőség zavara és inkább nem veszek semmit :))


Szóval mik azok a dolgok, amiket érdemes beszerezni egy pici gyerek megérkezéséig? Valaki esetleg tud nekem listát linkelni vagy írni?


Odáig eljutottam, hogy


- légzésfigyelő

- mellszívó

- kiságy

- pelenka

- csörgő-forgó bigyók az ágy fölé meg a babakocsiba


Na és itt kb meg is állt a tudomány. Még a rugik között se tudom eldönteni, hogy mekkora kellene.


2018. márc. 26. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:
37%

Szia! Millió listát találsz a neten, írd be, hogy babskelengye


Mellszivo nem biztos, hogy kell. Érdemes kinézni és ha kell férjed, barátnő bárki el tud menni érte.


Ruhak, mi nagy babát vártunk errre kicsit korábban megérkezett Mini, akinek egy olyan ruhája sem volt ami jó lett volna. Mi az első kb 1 honapban ezeket használtuk;


Body 8 darab

Rugdalozo 5 darab

Nadrag 2 darab

Pulcsi 1vagy 2 volt, de talán egyszer használtuk mert nem volt praktikus nekünk.


Ez szerintem a minimum ruha, így rengeteget mostunk .


Meretbol szerintem 56-62 mérettel érdemes elsőre készülni (jó nekünk ez pont nem jött be, de azért általában igen).


Szükséges meg:

Takaró vagy halozsak

Kiskad

Torolkozo

2018. márc. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
33%

Szia!

Gratula a babához :)


Kb erre készülj:


Ruhák:

- Rövid ujjú body 56-os: 5 db

- Hosszú ujjú, talpas rugdalózó 56-os: 5 db

- Vastag plüss rugdalózó 56-os: 2 db

- Harisnya 3-6 hós: 6 db

- Hálózsák 6-12 hó: 1 db (ugyan alul hosszú lesz először, de legalább sokáig tudjátok használni)



Pelenkázás:

- Pelenkázólap 50*80-as 1 db

- Eldobható pelenkázó alátét 60x90 5 db

- Kevert popsikrém 2 tégely (1 a babaszobába, 1 a táskába)

- Pampers Sensitive nedves popsikendő 56 db-os 3 csomag (2 a babaszobába, 1 a táskába)

- Eldobható pelenka: Happy Bella 0-ás méret, 1 csomag 46 db-os és 1-es méret 1 csomag 42 db-os

- 1 db fiókos pelenkázó komód

- 1 db tágas pelenkázó táska


Kelengye:

- 1 db ápolási szett (kézi orrszívó, fésű, digitális lázmérő, körömvágó olló, körömreszelő)

- 1 db orrszi-porszi

- 1 db tengeri oldatos spray babáknak (sterimar)

- 1 db babakád álvánnyal + fürdetőkrém + vízhőmérő

- 2 db baba törölköző (kifogó)

- 1 db babakocsi

- 1 db autósülés/hordozó (0-13 kg)

- 1 db emelőbetétes utazóágy, kókuszmatraccal

- 2 db gumis lepedő

- 2 db mosható, anti-allergén kispárna 40x60

- 2 db mosható, anti-allergén pamut takaró 75x100

- 1 db baby wrap kókuszpólya

- 1 db matrac alá tehető légzésfigyelő

- 1 db babamérleg (vagy olyan kiskád amibe eleve be van építve a mérleg/hőmérő funkció)

- 20 db textil pelenka

- 1 db szoptatós párna

- 2 db anti-colic cumisüveg 1-es etetőcumival

- 8 db tejtároló edény

- 1 üveg baby calm csepp (csuklás ellen)

- 1 üveg espumisan csepp (hasfájásra)

- 10 db műanyag előke (textil, műanyag háttal)


Ezen felül vehetsz extrákat amik megkönnyítik az életet, de nem létszükséglet:

- szárítógép

- cumisüveg melegítő (elektromos a babaszobába, termosz a pelenkázótáskába)

- pelenka kuka + utántöltő (Angel care deluxe)

- zenélő forgó a kiságyra

- 1-1 plüssállat (hosszú, lógó füllel, amibe bele tudnak kapaszkodni)

- játszószőnyeg

- 1 db babafészek (ha felnőtt ágyon akarjátok altatni néha)

- Szoptató fotel


Amikre figyeljetek a vásárlásnál:


1.) Olyan babakocsit vegyetek, ami 3in1, azaz tehető rá autós hordozó, sportrész és mózes is. Drágább ugyan, de sokkal praktikusabb, könnyebben használható.


2.) Ruháknál ne azt vedd figyelembe, hogy mennyire szép, divatos, vagy mennyibe kerül, hanem azt, hogy praktikus legyen. A babák nem szeretnek öltözködni, így az a lényeg hogy gyorsan feladd/levedd a cuccot, nem az hogy csili-vili tüllszoknya legyen ami jól néz ki a képen. Poló/nadrág/zokni/pulcsi/kabát kombót felejtsd el az első 6 hónapban, beltérre csak body/rugdalózó/harisnya, kültérre pedig ezekre rá cipzáros egyrészes overál. Ebből is vannak amúgy nagyon szép és divatos darabok!


3.) Digitális hőmérőnél ajánlott olyat venni, aminek a vége gumis. Az avent ápolási szettben olyan van, külön nem tudom lehet-e venni, de sokkal jobb mint a sima.


4.) Mellszívót NE vegyetek! Ha sok a tej akkor inkább béreljetek profi Medelát (Medela Lactina Electric Plus), ami gyorsabb, erősebb, és 3 hónap bérleti díj kijön egy aventes árából ami semmit sem ér... Illetve lehet hogy nem is fog kelleni, mert nem indul be a tej, vagy pont annyi van amit a baba kiszív, így pénzkidobás megvenni.


5.) Elektromos sterilizálót NE vegyetek, mert felesleges, és csak a helyet foglalja! Mosogatógép elég, vagy sima mosás + mikrós sterilizáló.


Ha előre akartok vásárolni, tehát azt is beszerezni ami csak később kell, akkor még ezekre is szükségetek lesz:


- Etetőszék (Állítható magasságú, tálcával, biztonsági övvel) 1 db

- Szilikon kanál 5 db(nem műanyag, hanem puha szilikon!)

- Műanyag tányér 3 mély és 2 lapos

- Sedamed habfürdő (babáknak akik szeretnek pancsolni a kádban)

- Sedamed napozószer 50+ (ha napra mentek)

- 150 és 260 ml-es anti-colic cumisüvegek (150-es gyümölcslének, teának, 260-as tápszernek) 3-3 db

- Csúszásgátló a kádba

- NUK cumi 0-6 hó + Mam csiptetős cumilánc 2 szett

(Mi cumit a 2. hónaptól használtunk, hasfájós volt és nehéz alvó, a cumi segített, de arra figyelj, hogy a cumi 3 hetes kor alatt tilos így az eredeti listára nem tettem fel)

2018. márc. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm szépen!


Azoknak a debilleknek meg, akik lepontoznak itt mindenkit, tiszta szívemből kívánom, hogy soha ne legyen nagyobb sikerélményük az életükben.

2018. márc. 27. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!