Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell akkor is éjjel 2 óránként...

Kell akkor is éjjel 2 óránként etetni egy újszülöttet ha az nem ébred fel?

Figyelt kérdés

Csak elméletben érdekel. Első gyereknél születésétől ajánlották, hogy 2 óránként tegyem mellre, hogy beinduljon a tejem. Fogalmam sincs már, hogy én keltettem vagy ő kelt (még a kórházban gondolom). A tejem be is indult. De elgondolkoztam tényleg kell e ezt betartani?

Nemsokára születik a kicsi, nem tudom mit csináljak?! Ugyanígy vagy hagyjam és várjam, míg felébred?!



2016. ápr. 14. 15:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem koraszülött, nem beteg, akkor én alvó gyereket nem ébresztnék fel semmiképp.
2016. ápr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Tehát frissen született babát sem?

Ez nem befolyásolja a tej beindulást? Vagy mellszívózzak 2-3óránként?

2016. ápr. 14. 16:01
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

A gyerekorvos a kórházban azt mondta, hogy fel ne keltsük a gyereket, ha az magától nem kel. Ne teremtsük meg az igényt az éjjeli fennlétre, ha magától nincs rá igénye.


Az első nap felkeltettük őt a kórházban a férjemmel, üvöltött hajnalig. Másnap is felkeltettük, üvöltött hajnalig. Harmadnap mondta a neonatológus és a gyerekorvos is, hogy ne keltsük fel (addig csak a csecsemős nővérek tanácsaira hivatkoztunk). És aznap már otthon aludtunk, nem keltettük enni. Azóta is átalussza az éjjeleket, 8 órát alszik egyhuzamban.


Reggel viszont 7-kor kel magától, és napközben mi keltjük őt 3,5-4 óránként, hogy egyen, mert magától nem akkor kel. Sírva sose kér kaját, ezért lehetett egy értelmes napirendet már kezdettől csinálni vele.

2016. ápr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Egyik gyerekemet sem keltettem soha. Ébredtek, ha éhesek voltak.

A tejed meg majd az igényekhez fog igazodni.

2016. ápr. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Alvó gyereket nem keltünk, ha nem koraszülött vagy sárga.
2016. ápr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem keltenem kellett, de csak mert besárgult. De akkor sem kétóránként!

Csak ha koraszülött vagy besárgult és elég volt 3 ôrànként!

2016. ápr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi välaszokat!

3-as: és volt tejed?

2016. ápr. 14. 17:27
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez egyre jobb, már csak 2 óra? Eddig 3 volt!


Nekem 1 éves a fiam, mióta a kórházból hazahoztuk éjszaka akkor sem tudtam volna 3 óránként etetni, ha bele gebedek! Nem azért mert nincs tejem, sőt, az van, jó sok, még jelenleg is, hanem azért mert úgy alszik éjszaka, hogy akár bulizhatnánk is akkor sem ébredne fel. Az elején ugye ijesztgetett a gyerekorvos+ védőnő, ha nem etetem 3 óránként kiszárad, stb... Ezért próbáltuk felvenni, de gyakorlatilag meg sem moccant, meg sem ébredt.


Szóval én erre csak azt mondom, hogy nem kell félteni azt a gyereket, a gyomra felébreszti, nem kell őt kelteni, amúgy is szüksége van az alvásra, mert úgy fejlődik. Totál baromság a kötelező 2-3 óránkénti táplálás. (Természetes tisztelet a kivételnek, de én most az egészséges babákról beszélek.)


Én mióta elmúlt 1 hónapos ilyen dolgokban átmentem bólogató mamiba, (meghallgatom, bólogatok, és mire hazaérek el is felejtem) mert inkább az ösztöneimre hallgattok, mint egy olyan védőnőre aki most végzett, és gyereke sincs. Jó, vannak dolgok amikor hallgatni kell rá, de ez speciel nem olyan.

2016. ápr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azt lefelejtettem, van 1-2 ismerősöm aki szigorúan 3 óránként eteti a kicsit éjjel-nappal, hulla fáradtak, és irigykednek rám, mert már jó ideje átalussza a fiam az éjszakát. Szóval, ha magadnak is jót akarsz akkor nem ébreszted éjszaka.
2016. ápr. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7:mindem oke volt az etessel, az en fiam gyomra a biologiai ismereteink szerint mukodik. Biztos o a kivetel, akirol irtak a tankonyveket:D
2016. ápr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!