Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ez a széklet 1...

Normális ez a széklet 1 hónapos babánál?

Figyelt kérdés
1 honapos a babám, csak anyatejes, és napi 5-6 széklete van, ami híg. Néha annyira híg, hogy nincsenek is benne azok a fehér darabkák, csak sárgás színű lé az egész. Aztán a következő kakiban már vannak darabok, de az is híg azért, sokszor ki is folyik a pelusból, hiába igazgatom percekig, hogy mindenhol simuljon, passzoljon. Olyan kenőcsös, amiről írnak, talán egyszer volt neki eddig... A színe ált. sárga, néha zöldesebb, vagy kevert. Most elkezdte kicsípni sajnos a popsiját, így Pampersről Liberora váltottunk, hátha ezzel jobb lesz, és így vettem észre, hogy mennyire híg a széklete... (a Pampers beszívja ugye a belsejébe, és nem lehet igazán látni az állagot, mindig azt hittem, hogy a pisitől olyan nehéz, de most rájöttem, hogy hát nem, vsz. a széklete vizes, és a víz beszívódott a belsejébe) Első gyerek, tanácstalan vagyok...

2018. márc. 29. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Erdemes lenne szakertot megkerdezned. Ajanlom az Edesanyak szakertoi csoportot a facebookon. A leiras alapjan akar tejfeherjeallergia is allhat a hatterben.
2018. márc. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tejfehérje allergia
2018. márc. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen a hízása? Az enyémek allergiásak, nekik is ilyen volt, de ha sokat eszik, attól is lehet ilyen, de akkor meg sokat is hízik, míg felszívódási zavar esetén (pl tejallergia) nem megfelelő a gyarapodás. Az emésztésük amúgy is éretlen még, már 6 hetes korban is sokat változik a széklet, 3 hónaposan végképp, úgyhogy az alapján amit leírtál normális is lehet, gondra is utalhat, a hízás mértéke sokat jelent. Esetleg biogaia, laktáz enzim segíthet, mert tejfehérje allergia mellett tejcukor is okozhat hasmenést, és az elégtelen bélflóra is, hogy ha a hízása nem annyira szuper.. (ha 1 kg is feljött 1 hónap alatt, akkor szerintem inkább habzsolhat)
2018. márc. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kislanyunknal is volt ilyen, tuletettem/tulette magat, egy honap alatt tobb, mint egy kilokat hizott.
2018. márc. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt. Teljesen hígat kakilt, krémes kb 3 hónapos kora körül lett. Egyébként nem volt semmi baja, védőnő és doki szerint sem volt gond vele, szépen gyarapodott. Még éretlen az emésztőrendszere. A zöldes kaki úgy tudom akkor van, ha több anyatejet eszik, mint amennyire valójában szüksége van.
2018. márc. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jól gyarapszik. 2700 g-mal jöttünk haza a kórházból, és 3 hetesen már 3500 g volt. Holnap mérem újra. A tejet elkeztem kiiktatni, pár napja nem eszem semmi tejterméket. Bár mint kiderült számomra, tejfehérje sokmindenben van, pl. felvágottakban is, nemcsak a tejtermékekben. A széklet továbbra is híg, viszont legalább a kicsattanás javult sokat, még nem tökéletes, de sokkal jobb, mint tegnap. Sudocremmel kentem.
2018. márc. 29. 19:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, szinte mindenben lehet tej. Kenyérben is. :/ az anyatejből is idő, mire kiürül. De ilyen gyarapodással csak nem.. de a diéta miatt ki fog derülni, addig neked kitartást a diétához! (Én is, a férjem is és a gyerekek is tejallergiásak vagyunk)
2018. márc. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, es a legkisebb mennyiseget is kerulni kell. A tejfeherje lassan urul, 2-3 het is kellhet a javulasig, az eleg egyertelmu, ha mar par nap utan reagal ra.
2018. márc. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!