Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha nekem és a...

Mit csináljak, ha nekem és a páromnak teljesen más stílusú nevek tetszenek?

Figyelt kérdés
Nekem inkább a régiesebb nevek tetszenek, mint a Zsombor, Csongor, Csanád, Ferdinánd, Lőrinc, Lázár. Neki viszont a klasszikus nevek jönnek be, mint a Dániel, Gábor, Dávid... Hogy egyezünk meg? Az a baj, hogy még a nevek stílusa se közelít egymáshoz, így a két keresztnév se hangzana jól egymás mellett.
2018. ápr. 4. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
Terhes vagy már egyáltalán? Lehet, hogy nem is lehet gyereketek és akkor feleslegesen vitáztok ezen.
2018. ápr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Dávid Zsombor pl tök jól hangzik
2018. ápr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyikőtök neveivel sincs baj.

A megegyezés jo kérdés. Ha 2 keresztnevet kap, akkor ahányan vagytok annyifélekepp fogjatok hívni, mert nektek a sajátotok tetszik? Ezzel csak összezavarjátok a gyereket.


Szerintem a legjobb első lépések, hogy nyomtatsz 2 listát az mta utonev jegyzékéből es kiirjatok az összes olyan nevet ami tetszik nektek. Aa lényeg, hogy tetszen, ne befolyásoljon annyira az egyéni ízlések. Ha van ami egyezik az jo, de ha még igyse, akkor az szívás.

2018. ápr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak nevek amik ugyan régiesebbek de klasszikusak is:D

Felsorolok párat,ami nekem tetszene,hátha nektek ia megtetszik valamelyik.Kornél,Konrád,Hunor,Bendegúz,Levente,Szabolcs,Márton stb.

2018. ápr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még a Kolos is eszembejutott.(A Bendegúzhoz nem tudom miért rakott kérdőjelet)

Előző is én voltam.

2018. ápr. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem olyan nagy különbség. Vannak olyan klasszikus nevek, amik inkább régiesek.

Azt hittem, hogy az egyikőtök klasszikus nevet szeretne, a másik meg Alehándrót vagy Frodót akar adni...


Néhány név, ami szerintem lefedi a klasszikust és a régiest is: István, Gellért, Imre, György, András, Árpád, Péter, Zoltán

2018. ápr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!