Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hós kisfiamat elküldték...

15 hós kisfiamat elküldték nevelési tanácsadóhoz mert a doktor nénink szerint problémás. Volt valaki hasonló helyzetben? Több lent.

Figyelt kérdés
Az keltette fel a dr nő figyelmét, hogy ha megyünk bármilyen vizsgálatra, borzasztóan sír, szinte tombol. Alig lehet megvizsgálni, hozzáérni. Egyébként is itthon is elég akaratos, sokszor van ha nem kap meg valamit csúnyán tud üvölteni miatta. Beszélni sem nagyon beszél még, max.azt mondja h nem, dede, Ede ilyenek. De babanyelven nem halandzsázik. Tapasztalt anyukák, írnátok? Eléggé megijesztettek most. Köszönöm előre is.
2018. ápr. 5. 21:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hat en nem tudom de az en kisfiam is utal orvoshoz menni picibaba kora ota... nalunk is alig tudtjak megnezni pl a torkat, vagy meghallgatni, a meresrol nem is beszelve. 3 eves mult, de emiatt meg soha sehol se gyerekorvos se vedono nem mondta, hogy nevelesi tanacsadas kene. Pedig ez mar a 3. gyerekorvosunk miota szuletett.

Az, hogy nem beszel meg nagyon, nem baj, meg csak 15 hos. Boven van ideje hogy behozza. Hogy babanyelven nem magyaraz, azt nem tudom problema-e vagy sem.

2018. ápr. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Ha megvizsgálják, akkor vagy az derül ki, hogy minden rendben vele, vagy az, hogy valami problémája van - ez utóbbi esetben tudnak kezdeni vele valamit, hogy rendbe jöhessen.

Ha nem viszed el és van vele gond, akkor ezzel csak neki teszel rosszat, mert nem kerül idöben szakemberhez.

2018. ápr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mindenképpen elviszem,ez nem vitás.:) Ja meg még ami eszembe jutott,hogy nem is nagyon barátkozik senkivel. Félős,sírós. Vannak hasonló korú gyerekek a családban,de nem szívesen van velük.Messziről nézegeti őket,de ha a közelébe jönnek ordít.Ez engem jobban aggaszt,mint az h az orvosnál fél.Köszönöm az eddigi válaszokat.
2018. ápr. 5. 22:18
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Az én kisfiam 20 hónapos. Szintén akaratos, makacs, saját magában is képes kárt tenni a hisztijével, ha nem az van amit ő akar. Pedagógus vagyok és nekem is megfordult a fejemben, hogy valami baja van. A gyerekorvos és a védőnő szerint normális viselkedés ebben a korban. Ő szeret barátkozni, kedveli a társaságot. Szerintem ne aggódj, nagy probléma nem lehet, de ha azt tanácsolták nézesd meg.
2018. ápr. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem a doktor nénivel súlyos gondok vannak. Ugyanis: az ilyen korú gyerekek 85 %-a ordít az orvosi vizsgálatnál, 90%-ának kiváló érdekérvényesítési képessége van, aminek hangot is ad, magyarán akaratos és ez így van rendjén. Mivel nem tudja még kifejezni magát, mindez indulatokat vált ki belőle, ami természetes, mint ahogy az is, hogy 15 hónaposan nem beszél. Az én kisfiam ugyanilyen volt, most 2 éves lesz és még akaratosabb, ráadásul már belépett jó ideje a dackorszakba. Ne izgulj, majd kinövi, de persze, azért vidd el.
2018. ápr. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
Meg ami még eszembe jutott: 15 hónaposan az én fiam se játszott még senkivel, ha valaki belépett az "intim szférájába", például megölelte egy kislány, akkor sírva fakadt. Apukám erre mondta azt, hogy majd 20 év múlva nem fog.. Egyébként csak mostanában kezdett el megbarátkozni a többi gyerekkel, a játszótéren egyre bátrabb. Ő is odaveri magát néha, hogyha valami nem tetszik és néha pofont is osztogat, akkor rászólunk, de nem aggódom, ki fogja nőni, most még fejletlen az idegrendszere, ami életkori sajátossàg és még nem tud bánni az indulataival. Ilyen korban szerintem nagyon ritkán tudnak bármilyen "pszichés" vagy "idegrendszeri" problémát beazonosítani, hiszen még fejlődésben vannak, napról napra változnak, ezer okból kifolyólag hisztizhetnek, sírhatnak (jön a foga, új ételt kapott és megülte a gyomrát, növekedési fájdalom miatt, szeparációs szorongás miatt, melege van és nem tudja elmondani stb.). Az én fiamnak se volt babanyelve, most kezdi mondogatni az első szótagokat, 15 hónaposan annyit mondott, hogy nem, papa és mama.
2018. ápr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

15 hónapos gyereket mi ertelme van nevelési tanácsadóhoz vinni?

Amúgy meg szerintem teljesen normális, ha egy kisgyerek sir az orvosnál, hiszen 10 esetből 9szer valami olyan történik vele, ami fájdalmat okoz neki. A felnőttek is reagálnak a rossz emlékkel összeköthető szituációkra, miért várna el barki is mást egy kisgyerektől ?

2018. ápr. 6. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Minket neurológus küldött tovább ugyanilyen "panaszokkal" (izomtónus zavar miatt jártunk kontrollra, megkésett mozgásfejlődésű). Nekünk nem volt panaszunk rá, de neki nem tetszett, hogy a gyerek üvölt nála, nem bevonható, akaratos, semmit se mond... stb.


A pszichológus megvizsgálta és gyorsan megnyugtatott. Picit lassabban fejlődik bizonyos területeken (másban pedig gyorsabban), de az ég világon semmi baja.


A neurológus később is totál kóklernek tűnt. Nem minden orvos ért ahhoz, amit csinál. Sajnos.

2018. ápr. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat! :) A lelkem mélyén én is azt érzem h nincs a fiammal komoly gond, azon kívülül h eleve akaratos, hisztis, kicsit el is van kényesztetve. Furcsán vissza is kérdeztek amikor hívtam a rendelőt, hogy ezért akarja a doktor nő megnézetni, h sír a vizsgálatkor? Mindegy, nézzék meg az a biztos. Azt, h nem barátkozik nagyon, betudtam annak, hogy keveset járunk társaságba. Megpróbálom többször közösségbe vinni, hátha jobban feloldódik.
2018. ápr. 6. 08:28
 10/12 babyboom567 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Mintha az én gyerekemről írtál volna,még a koruk is megegyezik.És az enyém is csak ezt mondja,hogy dedede.

Viszont én kérdeztem az orvost is, meg védőnőt is(mert én szívesen elvinném,hogy lássa viselkedéssel foglalkozó szakember), de azt mondták ,hogy ez normális,ilyenek a gyerekek.

Valószínű,hogy semmi baja a gyerekeinknek, de ha van lehetőséged vidd el, hátha adnak valami jó ötletet a vad hisztik kezelésére.(Én annyit kaptam, hogy ne járjak vele sehova, se bankba, se postára se boltba,CSAKjátszótérre,és majd 5 éves korában már nem fog így viselkedni,jah és ne használjak babakocsit-nem tud még rendesen járni-mondjuk ezeken jót röhögtem).

Szerintem vidd el.

2018. ápr. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!