Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a babátok étvágya...

Milyen a babátok étvágya ebben a melegben? Az enyém 2 napja alig eszik. :S Adtok még neki Vigantolt?

Figyelt kérdés
Tegnap is úgy kellett belekönyörögni a kaját, a tízórai és az uzsonna ki is maradt.:( Ma pedig reggelit alig evett, ebédre 2 kanál főzeléket (mondjuk 1kor megette a többit) fél 5 körül megint főzelék de nem sok, most a tejpépet bele sem bírom tömni, 3 kanállal elvett. Félek, hogy vissza fog esni a súlya.:( Egyébként jó evő és iszik is rendesen. Remélem csak a melegtől van és nincs egyébként semmi baja. Ha holnap sem eszik rendesen hétfőn ne vigyem el orvoshoz? Vagy az túlzás lenne? Nem tudom mit tegyek... Most maradt abba a fogzás, 1 hete nem adtam neki Vigantolt, ti adjátok még ilyen időben? 11 hónapos tegnap és tegnap előtt délután sokat voltunk kint ma viszont ki se mertem vinni mert elfogyott a naptej és csak hétfőn tudok venni. Az árnyékban ült egy pár percet de úgy izzadt, hogy inkább bevittem. 4x pancsizott ma.
2010. jún. 12. 19:39
 1/9 anonim válasza:

Nekem is elég nehézkesen eszik, hiszti megy ezerrel, de próbálom játékkal elterelni a figyelmét, így eddig sikerült megennie minden adagot. Egyedül a vaníliás rizspéppel nem kell szenvednünk, az a kedvenc.

Vigantolt én úgy tudom 1 éves koráig minden nap kell adni.

7 hós baba anyukája

2010. jún. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Örülök, ha a reggeli és esti tápszert megissza a kisfiam (most lesz 8,5 hónapos), mert a napközbeni kajával nem nagyon jeleskedik. Egyrészt jönnek az első fogacskái (már áttörték az ínyét, érezni a hegyét is), másrészt a meleg miatt is... alig bírok belediktálni valamit. De legalább iszik rendesen, és mivel 10 kg, annyira nem aggódom.

Én rákérdeztem a dokinkra, hogy kapja-e a D vitamint, és azt mondta, jövő év májusig kapja folyamatosan, és jövő nyáron már nem kell neki adnom (jövő év április végén lesz 19 hónapos).

2010. jún. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát nekem a védőnő mondta, hogy ebben a hónapban még adjam neki és aztán szeptemberig szünet. Orvossal még nem beszéltem erről de épp most fogyott el, már fel van íratva a másik adag, csak ezért kérdezlek titeket hogy érdemes-e kiváltanom vagy majd csak szeptemberben kell neki megint adni?
2010. jún. 12. 20:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem kell a Vigantol már nektek, 15 hós kislányom már május óta nem szedi. Neki pont most lett jó étvágya, eddig a fogaival küszködtünk,most bújt ki 4 rágófoga, végre eszik.
2010. jún. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
az enyém 5 honapos,alig eszik,szinte joformán reggel eszik mikor felkel,aztán tizóraira fél üveg bébikaja,aztán csak alig-alig.már nagyon aggodom érte,bár lassan 8 kilo,ugyhogy jo sulyban van,de nem tudom hogyan csinélja,mert a negyedét eszi az elöirt tápszerböl
2010. jún. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekünk a védőnő már áprilisban leállította a vigantol adását, azt mondta, hogy nincs többé szüksége rá. (9,5 hónapos)

Enne rendesen, de sajnos jön a foga, úgyhogy egy-egy étkezést tápszerrel kell megoldanom, pedig már csak reggel és este kapott tápszert.

2010. jún. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az én kisfiam olyan 10 kg körül van, bár nem vékony de lehetne vastagabb mert amúgy meg kinéz 2 évesnek, magas (80 cm), hosszú kezű, hosszú lábú és a korához képest fejlett is, mégis olyan kis vékony karjai vannak. Van itt a faluban egy 2 éves kisfiú ugyan akkora mint az én kisfiam és még hasonlítanak is, egyszer össze is keverték őket :)
2010. jún. 12. 20:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 6,5 hónapos és szintén nem nagyon akar enni.A délelőtti gyümölcsöt még megeszi az ebédet már nem nagyon 4-5 kanál uzsira a tejpép félig meddig lecsúszik és az esti szopi szintén elég kevés.Ma már sírva is fakadtam az ebédnél,mert én is attól félek,hogy veszít a súlyából.Nem rég volt egy kis torokfájása és jött a foga is akkor azért nem evett és valamennyit fogyott is.Nem szeretném ha megint fogyna.
2010. jún. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a Vigantolt kérdezd meg a dokitól! Mégiscsak ő tudja megállapítani pl. a kutacs állapotából, hogy kell-e még neki. A lányom 15 hónapos, és a héten mondta a doki, hogy nincs nyári szünet a D vitaminnal. Egy hónapja elküldött vérvételre vele, ugyan abból az derült ki, hogy minden rendben, de azt mondta, ne álljak le vele éppen a fogzás közepén. Mondjuk neki a kutacsa is nyitva van még. Tehát a lényeg: szerintem egy utat megér a tanácsadásra. Ja, és valahol olvastam, ha 50 faktoros naptejjel van bekenve a gyerek, az a D vitamin ellátást befojásolja. Ezt is megkérdeztem a dokitól, és azt mondta, hogy így van.
2010. jún. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!