Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 honapos babam nem marad a...

5 honapos babam nem marad a babakocsiba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Akarhanyszor elmegyunk valahova sir a babakocsiba hogy vegyem ki. Olben mar semmi baja. A ferjem azt mondja ne vegyem ki mert ezt szokja meg. De nagyon ordit. Probaltam fel oraig benne hagytam hatha megunja a sirast, de sajnos nem. A masik pedig, hogy ha alszik nappal mindig mellette kell fekudni, mert ugy szeret aludni, hogy vegig cumizik a cicivel. Cumit nem fogadja el. Erre mi a megoldas? Ha felallok mellole egybo felkel. Ne kovezzetek meg elso baba. Hasznos tanacsokat varok.
2018. máj. 1. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet aludna babakocsiban, csak cici nélkül nem tud. Akkor se fogadja el a cumit?
2018. máj. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg az jutott az eszembe, hogy próbáltad, hogy ha elaludt kicseréled a melled cumira? Ha ez beválna, séta előtt is bejöhet, hogy elaltatod otthon, kicseréled cumira aztán berakod babakocsiba. Ha próbáltad már, bocsi.
2018. máj. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Eddig sem volt el a babakocsiban? Az én babám 5 hónaposan ordított a mózesben, max aludni lehetett beletenni. Uncsi volt már neki a fekvés, ő akkorra már forgott minden irányban és akkor kezdte a kúszást próbálgatni. Én az autós hordozót tettwm a vázra, abból kilátott. Tudom, nem jó a gerincének hosszú távon de nem volt benne órákat sosem, nem lett semmi baja.

A szopis részhez nem tudok hozzászólninaz enyém 1 hetes kora óta cumis.

2018. máj. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem minden babának kell a cumi! A fiam is kiköpte. Sajnos kösd fel a gatyád és kezdjed hozzászoktatni hogy ne cicivel aludjon! Minél nagyobb lesz annál nehezebb lesz leszokratni! Sok munka lesz és fárasztó de ha jót akarsz saját magadnak akkor muszáj.. Vannak olyan babák akik nem sokat alszanak alapból. Ha nem alszik ne erőltesd. Inkább próbálj új rutint találni. Valahogy lefáraszrani hogy magától kívánja az alvást... Ha a babakocsiban nem marad az se baj. Vannak kíváncsi babák akik mindent látni akarnak. 5 hónaposan mostmár nyugodtan teheted sportkocsiba a lányomnis utálta a fekvést de ülve már megvolt.. Valamint szerezz egy kényelmes hordozót, az is jó a kocsi helyett..
2018. máj. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Kislányom ugyanilyen volt. Szerintem nem, vagy csak nagyon nehezen tudnád megváltoztatni. Èn elfogadtam, hogy ő ilyen. Nem görcsöltem a dolgokon és így minden egyszerűbb volt. Míg kisebb volt kendőben vittem, most már 1 éves és csatos hordozót használunk. Ő is csak úgy alszik nappal, ha mellette fekszem. Nekem az az énidőm. Alszom vele vagy nyomkodom a telefonomat. Cumit se fogadta el, így igény szerint szoptatom. Ne aggódj! Ez egy rövid időszak és nem marad órökre ilyen. Szerintem figyeld az igényeit és szeresd olyannak amilyen. Csak lazán.
2018. máj. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Probaltam kicserelni cumira a cicit mikor elalszik de azonnal feltunik neki. Teljesen elutasitja a cumit. Probaltam mar mindenfelet. De mar feladtam. Ugy erzem nagyon hozzam van nove. Mindig csak komfortcicizne, ejszaka is felkel csomoszor, de csak egy ket korty aztan meg cumizik a cicivel. Es hat ugye nekem eleg kenyelmetlen ugy aludni. Nem tudom mit kellene csinalni, mert sir ha nem kap cicit amikor o akar. A babakocsis dolog is nehez. :/ kicsit elvagyok keseredve. Hosszu es nehez lesz ez igy. A ferjem szerint nem kellene mindig azt csinalni amit o akar, mert igy teljesen ram fog kapni. Sot azt mondja mar ram is van. De nincs szivem hallgatni ahogy sir. Ti mit tennetek a helyemben?
2018. máj. 1. 21:40
 7/12 anonim ***** válasza:

Mi is hasonlóan vagyunk csak egy hónappal idősebb babával.A Mózes részét a 3 funkciós kocsinak szinte nem is használtuk.2hos koráig csak sírt benne.Aprankent aztán bele szokott.Ugy szoktam a kocsiba tenni mikor már nagyon nagyon álmos úgy nem kéri a cicit se.Eberen nem volt értelme sohasem mert 3hosan forogni,pár hétre meg már kuszni akart benne..

Cicin alszik amúgy.Vannak napok mikor nem lehet elmozdulni mellőle,de legtöbbször sikerül.Figyeld hogy mikor alszik el mélyen, olyankor pld mikor ha megemeled a kezét és lazán vissza esik az ágyra akkor tuti alszik és lehet próbálni kilopakodni mellőle.

Valaki írta már.Lassan váltani tudtok sportkocsira és onnantól élvezni fogja a kocsiba.Nalunk az volt a megoldás.

2018. máj. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem hordozóval közlekedjetek, bőven tudod még elöl vinni. Mihelyst elkezd mozogni már nem fog így rajtad lógni.A sírást pedig szerintem sem szabad hagyni. A hisztik idősebb korban jönnek, majd akkor kell "megnevelni". Ha sír egy 5 hónapos, akkor nem érzi jól magát. Ennyi. Meg kell még ismerned őt, hogy mit mikor szeret és mit nem. Minden gyerek más. Ahogy nő és napról-napra jobban megismeritek egymást és ahogy fejlődik, egyre nagyobb lesz az összhang. Akár babakocsiban, akár nem. Nem kell erőltetni semmit.
2018. máj. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A kisfiamnál ennyi idős korban kezdett unalmassá válni a mózeskosárból a kupoa és a sima ég nézegetése. arra vágyott, hogy lássa a környezetet. Sport részre váltottunk, és többé nem volt gond a babakocsizással.


Komfort-cicire nem tudok megoldást. Ha nem kell a cumi, akkor ez van. Amikor te felkelsz, felkel ő is. Alakítsd úgy a napodat, hogy együtt pihentek napközben is. (ha annyira bealszik, hogy kiesik a szájából, arra is felébred?)

2018. máj. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Par honapon belul ulni fog, akkor mar teheted sportkocsiba dontve, akkor ki fog latni, es nem fogja zavarni, hogy fekve kell benne lennie. Addig erdemes beszerezni egy hordozokendot, en karikas kendoben vittem az en gyerekem csipon, aztan csatos hordozoban (Manduca) haton, ott semmi baja nem volt, es siman tudtam mellette mindent csinalni. Ha mar ul, akkor meg vissza tudod majd tenni a babakocsiba jo esellyel. A sok cicin cumizas, komfortcicizes babankent eltero, de valoszinuleg tobb testkozelre vagyok, novekedesi ugrasban van, vagy mozgolodnak a fogcsirak, ezek mind okok lehetnek. Sok babanak emiatt is jo a hordozas, mert ha a testkozel miatt cicizik annyit, akkor igy azt jobban megkapja, es kevesebbet fog. En bevallom, 1-1,5 eves kora kozott mindssze par alkalommal tudtam kijonni mellole a nappali alvasnal, mert akkor eleve felszinesebben is alszik, es egyszeruen felebredt 5-20 percen belul, ha nem voltam mellette. 22 honapos kora ota bolcsis, ott gond nelkul alszik mindenfajta segitseg nelkul. En ugy gondolom a sajat gyerekem alapjan, hogy meg kellett neki ernie erre.
2018. máj. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!