Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tartalmazzon a babakelengye?

Mit tartalmazzon a babakelengye?

Figyelt kérdés

Tudom, számtalan hasonló témájú kérdés található az oldalon... :) Az érdekelne, hogy a ruhákon kívül mire van szüksége a babának? (A kórházi benntartózkodás során és a hazajövetel után egyaránt) Akár listaszerűen is szuper lenne!

Sok kelengye-listát elolvastam, talán pont ezért mostmár kezdek belezavarodni... :S Segítsetek!!!


2010. jún. 13. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Kórházba a babaának popsitörlő, popsikrém, pelus.Itthonra még 1-2 cumisüveg, ha esetleg tápszeres lesz

mellszívó

orrszívó

cumi

pelus

popsitörlő

fültisztító pálcika(köldökcsonk kezeléshez)

hintőpor

babafürdető ha nem akarod a gyógyszertárit használni,én nem használtam

1-2 babatörölköző

textilpelus a feje alá,

vízhőmérő


Hírtelen ennyi jutott eszembe:)

2010. jún. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
első vagyok. Kihagytam, hogy a kiskádhoz vegyetek állványt, így nem fog a derekad leszakadni:)
2010. jún. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. jún. 13. 21:38
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a kórházba nem kellett semmi, csak ugye a hazajövetelkor a saját ruhája a babának.


Nálunk a nagy kádra van egy rács készítve, apukám csinálta, arra teszem a kiskádat és nem kell hajolni és a szobába sem kell a vizet ki és becipelni. Főleg ez télen volt jó, amikor még melegebbet kellett a babámnak csinálni a fürdéshez.

2010. jún. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a kórházba tényleg semmit nem kell bevinni esetleg ha szeretnéd, de tényleg mindent adnak.


digitális hőmérő

popsikrém

a köldökéhez írnak fel bent alkoholt amivel majd kell tisztitani meg még írnak fel neki egy két dolgot D-vitamint meg hasonlókat amit majd mindenképp válts ki


ezek még eszembejutottak..sok sikert!:)

2010. jún. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem a kórházba is kellett vinnem pelust,popsitrlőt,popsikrémet,cumit.
2010. jún. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kórházi listák


Szülőszobába:

Tedd külön táskába vagy szatyorba, ne a bőröndben legyen, hogy könnyen hozzáférj!


- Köntös 1 db

Kell a szüléshez, meg utána a kórházba. Figyelj, hogy érjen össze rajtad, és elég hosszú legyen. Kell rá zseb is és mindenképpen elöl nyílós legyen, ne bebújós, mert szoptatni is kell majd benne. A szülőszobán érdemes kivenni, hogy ha felvisznek a szobába majd, akkor jó lesz, ha nem kell hajolgatni, plusz így fázni sem fogsz. Mondjuk nekem nem hiányzott…


- Textilpelus 1 db

Megtörölni magad, pakolást vagy borogatást készíteni, magzatvizet hirtelen felfogni…. Végül nem kellett, de sose tudni.


- Tena betét 1 db

Ha sétálni akarsz és szivárog a magzatvíz, akkor ez jól jöhet. Amennyiben nem dől belőled a víz. Vagy egy törölköző. Vagy a textilpelus. Feltéve, hogy engednek mozogni, sétálni.


- Papírzsebkendő 1cs

Kell. Síráshoz. Törölközéshez. Inkább síráshoz. 


- Papucs - zuhany alá 1 db

Gumiból, gomba ellen. Ez kell majd az osztályra is zuhanyzáshoz. Sétához szerintem nem érdemes a szülőszobára másikat vinni, mert ezt ki lehet mosni, ha véres, magzatvizes, akármilyen lesz.


- Zokni 1 pár

Ha fázós a lábad. Az enyém az.


- Vésztartalék (kaja)

- Ásványvíz (bubimentes), keksz vagy csoki, szendvics, 2 dl-es üdítő. A víz és keksz neked jó a vajúdás alatt (ha lehet enni, inni), a szendvics apának kell, a csoki, szendvics és üdítő neked is kell majd a szülés után, ki tudja, mikor lesz kaja a kórházban. Nekem csak a víz kellett, enni nem bírtam másnap sem.


- WC papír, 1 tekercs, beöntéshez.


- Törölköző.

Zuhanyzáshoz, előkészítéshez. Szerintem elég egy kisméretű is, pláne nyári szüléshez, amikor kint 40 fok van.


- Tusfürdő

Szintén előkészítéshez. Vegyél a DM-ben kicsit, hogy ne foglaljon sok helyet a táskában.


- Fényképezőgép és elemek vagy mobiltelefon.

- Boríték, pénz

Ha adsz az orvosnak vagy szülésznőnek. Apánál is lehet. Nálunk apa steril ruhájáért is fizetni kellett. Lehetőleg ne csak 20ezreseket vigyél, hanem aprót is.


- Mobiltelefon és töltő

Én remekül elbeszélgettem a húgommal két fájás között, amíg apát vártam.


- Terheskönyv! Orvosi papírok, utolsó leletek FONTOS! UH, NST, genetikai, orvosi minden. Nekem egy A5-ös méretű lefőzős irattartóban volt minden.

Személyes iratok, igazolványok, házassági anyakönyvi kivonat

A házassági anyakönyvi kivonatot meg kell kérdezni, hogy mikorit fogadnak el, van, ahol 30 napnál nem régebbi kell, van ahol 300 napost is elfogadnak. Egyáltalán kell-e vinni másolatot.


- Aprópénz automatába

Legyen, mert szülés után jó lehet a kávéautomatába, vagy láttam nálunk a kórházban tisztasági csomagos automatát. 100 Ft-ért ad egy csomagot, amiben van popsitörlő, nedves wc papír, wc ülőke és fertőtlenítő kendő. Még jól jöhet.


Szülés utánra a kórházba

Ha nagy a csomag, akkor 1-2 dolgot kihagyhatsz, majd másnap apa beviszi.


BABÁNAK

Pelus - new born vagy 3-6 kg-os

Ha a kórház kéri, vigyél. Kérdezd meg, mennyit adnak naponta, mert pl. 3 tuti nem lesz elég. Ezt egyébként elég, ha apa beviszi majd szülés után másnap.


- Popsitörlő 1 cs

Vastag és sensitive. Azért vigyél, mert neked is jól jöhet, ha meg akarod törölni magad. Én wc-re nem mentem enélkül. Szóval inkább nekem kellett, a gyereket vizes vattával mostam.

- Textilpelus 5 db

Baba feje alá, büfiztetéshez, kutyusnak (ha van) hazaküldeni egyet a baba szagmintájával, magadat megtörölni, pelenkázóra is ezt tettem a gyerek alá.


- Kis pamutsapka 1 db

Ez végül nem kellett, a folyosóra csak úgy vittem ki a gyereket, amikor mentem a csecsemősökhöz valamiért, hogy a gyerek be volt teljesen takarva pléddal, nehogy megcsapja a folyosói huzat.


- Kiskesztyű vagy zokni 1 pár

Karmolások ellen - már amennyiben nem szedi le magáról a baba. De nekem nem kellett,bár jó nagy volt a körme a picurnak, de csak néha marta ki magát.


- Cumisüveg 1 db

Én vittem magammal egy 125 ml-est. Azért gondoltam vinni egyet, mert mégiscsak biztonságosabb, ha odaadod a kisterilizált, nagyon kislyukú cumit, hogy ha nagyon muszáj, csak ebből adják a vizet a kicsinek. Így csökken a cumizavar és a szájpenész beszerzésének esélye is... Mondjuk a csecsemős nővérek kivágtak volna az ablakon, ha meglátják nálam… A teához adtak poharat, a babavizet meg végül nem adtam a lányomnak.


MAMÁNAK


- Evőeszköz 1-1 db

Kés, villa, kanál, kiskanál, szalvéta, konyharuha, műanyag tányér (nekem jól jött a benti evéseknél, hogy ezen morzsáztam), pohár és/vagy bögre.

- Papucs - sétához 1 db

- Tena betét Super - 1 cs.

Jól jön a bő vérzésre… A kórházi betét nem volt nagy szám, nekem a Tena nagyon bejött, el is használtam mindet, mert jó kényelmes volt. Szerintem Super méretnél nagyobbat felesleges venni, inkább érdemes gyakran cserélni, hogy ne álljon alattad a vér.

- Eldobható bugyi 1-2 cs.

Nem kell mosni, nem fogod sajnálni, csak ki kell dobni… Személy szerint én utáltam, mert nem tartotta fent rendesen a bugyit. viselni.

- Zokni igény szerint

- Hálóing (elölgombos)!!! 1 db

Én csak tartaléknak vittem egyet, mert a kórházban csak a kincstári cuccot lehetett a megyeiben kórházit adnak úgyis. Szerencsére, mert azt nem sajnálod összekenni.

- Szopis melltartó 1-2 db

Na ez nem kellett, kánikula volt. De nagy mellű anyukáknak szükséges lehet.

- Hasszorító 1 db

Szerintem érdemes venni. Nekem gums van, amit tépőzárral lehet a helyén tartani. Méretre lehet venni, megméred a hasad szülés után és apa elhúz a gyógyászati segédeszközboltba érte.

DE! Ha simán veszed 10e Ft, ha receptre írja fel a dokid, akkor csak 2e. Használatát meg kell beszélni a dokival is! Sima szülésnél a szülés utáni napon viselhető, naponta max.10-12 órát, éjszaka nem szabad fent hagyni magadon. Max. a hat hetes kontrollig van értelme viselni.


- Tejserkentő szerek

Nekem a homeós golyók nagyon jól beváltak. A Tejszaporító teától viszont szörnyen felpuffadtam, nem volt jó. Bogyót vigyél magaddal, hamarabb megjön a tejed.


- Mellszívó 1 db

Az Avent kézi nagyon jó! Nekem volt kölcsön ez is, meg vettem gyógyszertári pumpásat is. Utóbbi sem rossz, de csak fele olyan hatékony, mint az Avent. Viszont kevesebbet kell mosogatni. A kézi fejést érdemes megtanulni, nagyon hasznosnak bizonyult nekem.


- Bimbóvédő 1 pár

Csak, ha gáz van a szoptatással. Addig ne vegyél. Nekem volt, mert befelé forduló a mellbimbóm, de a 2.hónap végén a lányom egyik percről a másikra átállt a sima szopásra, azóta a védő sem kell.


- Melltartó betét 1 cs

Legyen, biztos kell majd. Az eldobható betétek közül nekem bejött a DM Babylove, mert ragasztós és elég vastag is. Később elég volt a Mama vagy melyik, a Cora-ban kapható.


- Toll, notesz

Akinek nincs esze, legyen notesze. Jól jön, ha kérdésed lesz (és lesz). Írd fel, nehogy elfelejtsd megkérdezni. Meg azt is jó felírni mire apa jön, hogy mit kell majd behoznia másnapra.


- Zacsi a szennyesnek 4 db

Legalább 1 db minden napra.


- Gátsebre krém vagy homeopátiás bogyó

A homeós golyókkal nincs tapasztalatom.

Én a gátamat 10 percenként fújtam Aloe Firsttel, kentem napjában 4-5 alkalommal Aloe Vera Gelly-vel (ez jó a császárosoknak a hegbe is) és minden kenés után szellőztettem 20 percet. Ja, és jegeltem napjában 2x. Elég csúnyán szétszakadtam, volt begyulladt mélyöltésem is, meg bedagadtam mindenhol, de 6 nap után úgy mozogtam és ültem, mintha nem is szültem volna.


- WC papír 2 tekercs

Ennyi kell az elejére. Ha elfogy, majd visznek a rokonok. Extra puha és vastag legyen!!! Nekem kb. 4 tekercs fogyott el, de én 6 napig voltam bent.


- Papír wc ülőke

Legalább 2 csomaggal vigyél. Higiénikusabb erre ülni.


- Domestos törlőkendő

Én vittem, de mondjuk a zuhanyba, wc-re nem kellett, viszont hétvégén nem voltak tanulók, így nem voltak letörölgetve a kiságyak és a pelenkázó. Akkor én törölgettem nálunk.


- Mellápoló

Nekem erre is megfelelt a Gelly és a First, mivel sebgyógyítók. Ja, és nem kell őket lemosni szoptatás előtt. De a kórház is adott Bepanthent.


- Tisztasági csomag

Tusfürdő, sampon, intim mosakodó, fogkefe, fogkrém, testápoló, arckrém, tükör, hajgumi, hajcsat, fésű, dezodor vagy stift, esetleg hintőpor. Ezeket én a DM-ben vettem meg mini kiszerelésben. Negyedannyi helyen fér el a táskában, mint a többi.


- Törölköző, nagy 2 db

- Törölköző, kicsi 2 db

Hajadra, esetleg altestre. Vagy ha szellőzteted a gátadat, akkor a feneked alá is jól jön egy.


Otthon legyen összekészítve


Hazamenetelre mamának

Ruha

Cipő

Táska

Rám a kismama nacim nagyon bő volt, a többi meg még szűk. Szerintem egy kényelmes, gumis derekú nadrág jó, vagy ha állítható a kismama nacid dereka, akkor az is megteszi.


Babának hazamenetelre (nyárra)

Autósülés/hordozó 1 db

Pelenka newborn 1 db, mini 1 db

Textilpelus 1 db

Body 56/62 1 db/méret

Rugi 56/62 1 db/méret

Pulcsi 62-es 1 db

Takaró 1 db

Zokni vagy tutyi 1 db

Sapka 1 db

Nem bírtam eldönteni, melyik méretet vigyük, vittem kettőt :-)



Legyen kikészítve, hogy apának ne kelljen keresgélnie otthon, ha kell valami (én ezt egy tasakba összeraktam, hogy egy helyen kelljen keresgélnie a páromnak)


Betétek

Wc papír

Hálóing 1-2 db

Pelus newborn és/vagy mini

Eldobható bugyi 1 cs.

Papírtörlő

Melltartó betét 1 cs.

Törölközők

Eldobható pelenkázó alátét

Cumisüveg


A kórházi csomagról legyen egy kész listád, és szerintem a 30-32. hét körül zárd be a csomagot. A lényeg, hogy ami bent van a csomagban, azt húzd ki, a lista legyen a kupac tetején, és ha indulni kell, eszerint nem marad majd ki semmi.


Ja, az otthon hagyott (előkészített) csomagokra én azt találtam ki, hogy csináltam címkéket. Ilyet, hogy "ezt hozd be a szülés után!"; "ez kell hazamenetelre nekem"; "ezt kell hazamenetelre a gyereknek", "ebből válogass, ha kell még valami bentre nekem". Lehet, hogy ez óvodásnak tűnik, de a párom elég fáradt és izgatott volt, nekem meg fáradtan nem lett volna kedvem mindent 6x elmagyarázni.



A babakelengye lista marha hosszú, tele megjegyzésekkel, szóval ha kéred, akkor írj privit, elküldöm a táblázatot szívesen.

2010. jún. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm, főleg Neked, utolsó válaszoló, hogy ilyen sok-sok időt rám szántál!!! Ezer hála a kommentárjaidnak is!!! :)))
2010. jún. 14. 08:17
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Próbáltam Neked írni, de valamiért nem sikerül! Pedig nagyon szeretném a babakelengye listát is! Segíts, kérlek!

Köszönöm és szép estét!

2010. jún. 14. 22:37
 10/10 anonim ***** válasza:

Én írtam a hosszú választ.

Kaptam tegnap mailt, nem te voltál?

El is küldtem neked a listát.


Ha nem ment el, írd ki a címedet, újraküldöm.

Meg biztos, ami biztos, nézd meg nem spam lett-e.

Erről a címről ment:

sovarine.adrienn@gmail.com

2010. jún. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!