Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit, mit (tejcsi, tápszer...

Mennyit, mit (tejcsi, tápszer vagy szilárd étel) és milyen időközönként eszik vagy evett közel 7 hós babátok?

Figyelt kérdés
Aki szoptat nem fontos leírni hány g-ot szopizott, azt én sem tudnám. Be tudjátok tartani a napi ötszöri étkezést? Evések közt mivel itatjátok? Aki ad teát milyet és ízesíti valamivel? Előre is köszönöm a válaszokat!
2010. jún. 15. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:

23.án lesz 7hós a fiam.9,5 kilo és 74 centi.


általában reggel fél 8 körül ébred és kér enni.120 g tápszert eszik meg.


11körül kap ebédet üvegeset eszik és mindig húsos kaját kap ebédre egy egész üveggel.


2 óra körül kap gyümölcsöt vagy üvvegeset vagy az általam készítettett de általában almát, barackot, banánt, málnát de abbból csak az üvegeset.


5 körül tápszert eszik 120 g-mot.


és utoljára este 8kor kap 120 g tápszert.


még előfordul hogy hajnalban 4 körül felébred mert éhes akkor is kap tápszert.


itatni öszibaracklevet vagy almát-körtét adok neki illetve forralt vizet iszik.teát csak nagyonn ritkán de én nemszoktam ízesíteni.bár most hogy jön van foga és jön a többi is kapott már kiflit csak ugy rágogatni.de persze nem eszi meg.:)

2010. jún. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a lányom hónap elején volt 7 hós. sajnos 2 hete tejem alig van így tápszert kap

- reggeli 7 körül 170-180 mili tápszer

- 10 körül tízórai 100 mili tápszer + kb 40 mili anyatej + 1 gyümis bébidesszert

- 1 körül ebéd husis bébiétel

- uzsi 4 körül tejpép gyümölccsel

- vacsi 8 körül 160-170 mili tápszer


éjszaka nem ébred fel 3 hónapja

inni szigorúan csak bébivizet kap kb óránként kínálom meg vele, ha kánikula van gyakrabban

2010. jún. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A másodiktól szeretném kérdezni, hogy ha eddig anyatejet kapott könnyen elfogadja a tápszert? vagy ilyenkor már nem variálnak a gyereknek. Azért kérdem, mert elkezdtük a hozzátáplálást, de minden másból keveset eszik. Mi lesz, ha egyszer nekem is csak elfogy a tejem. akkor megeszik majd másból is többet vajon?
2010. jún. 15. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!