Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Idegenkedek a gondolattól,...

Idegenkedek a gondolattól, hogy kislány babám lesz, volt más is így?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, hogy nem szeretném, sőt!!! 3. baba lenne, van már 2 fiunk, lényeg hogy egészséges legyen, de mostanság azon kapom magam, hogyha kislány babát látok, hogy édes, de nem tudom elképzelni, hogy nekem is egy kis rózsaszín csomagom lesz fülbevalóval és babázni fogunk :D első két gyerek előtt tényleg mindent el tudtam képzelni, vettem is rózsaszín takarót, mikor még nem tudtam mi a neme a babámnak...

Most nem, csak a fiús dolgokat nézem meg, azokon akad meg a szemem. Lehet csak " elfiúsodtam" a két nagyobb mellett. Ja, valamelyik nap a férjem is említette, aggódó arcal, hogy "jajj, lehet kislány lesz". Kérdeztem, nem örülne? Azt mondta, örülne, de fél, mert az biztos másabb, mint egy fiú. Neki az első babánál is voltak félelmei, de belejött. Máshol is vannak ilyen " félelmek"? :)


2018. jún. 13. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Hasonlóan vagyok a fiúval, nekem egy lányom van :D Nem az, hogy nem kell fiú, csak olyan fura a gondolat, hogy nekem fiam lenne. De ha az lesz, biztos belejövök majd :)
2018. jún. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
Két fiú után mindenki lányt akarna! Amúgy teljesen mindegy milyen a neme, én a fiútól idegenkedtem, lányt akartam, lány is lett, de ha fiú lett volna, nyilván hamar megbarátkoztam volna a gondolattal. Az ilyen sztereotipiákkal meg sose foglalkoztam, nincs fülbevalója, nem minden ruhája rózsaszín és nem szoktunk babázni, mert nem szereti.
2018. jún. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%

- nem voltam sohasem rózsaszínben

- UTÁLTAM babázni, kisautó, lego, építőkocka ment ezerrel, kislányként fakarddal rohangáltam, hogy én vagyok Zorro, vagy épp muskétásnő, szóval, nyugi :D

- éjjel kiszöktem és mászkáltam a városban, bringáztam, fociztam, szóval nem kell félni, két fiú mellett vszeg nem lesz "tökcsajos" a lányod


29n :)

2018. jún. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
No igen, lehet hogy a lányom is ilyen lenne :D engem is inkább a fiús dolgok érdekeltek :)
2018. jún. 13. 17:30
 5/12 anonim ***** válasza:
25%

"Két fiú után mindenki lányt akarna!"


Majdnem... Mi pl.3.gyereket szerettünk volna! Mondjuk igaz, a környezetünkben mindenki azon rugózik, hogy hátha kislány, valahogy engem meg nem ez hoz lázba,hanem a tudat, hogy 3an lesznek.

2018. jún. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

Sokan hiszik azt, amit a masodik valaszolo, hogy “ket fiu utan mindenki lanyt akarna” es forditva. Szoval ket egyforma nemu gyerek utan biztosan mindenki az ellenkezore vagyik legkozelebb.


Attol tartok, hogy en is kivetel vagyok, ket fiam van, varjuk a harmadik babat es orulnek ismet a fiunak.

Nem vagyom ra, ahogyan lanyra sem. Negy ev alatt jutottunk el idaig, szoval en igazan “csak” gyereket akarok, orupni fogok a fiunak es a lanynak is.


Inkabb azt mondanam, hogy a lany ismeretlen terulet, emiatt tartok tole es ugy erzem, hogy fiu gyerekkel konnyebb dolgom lenne a meglevo ketto utan. De nyilvan ezt csak a megszokas es a rutin mondatja velem, amiatt erzem ezt.

Szerintem nalad is hasonlo lehet, kerdezo.

2018. jún. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
Volt ilyenem es fiam is lett. Amikor meg lanyom nem volt ilyen erzesem, mondjuk lanyos se inkabb semleges
2018. jún. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%
Megértelek kérdező.Nekünk lányunk van.Most várom a másodikat,még nem tudjuk a nemét,de valahogy idegenkedem a fiútól.Pedig régen mit nem adtam volna azért,hogy mind a két nemből legyen.Most viszont nem tudom elképzelni,hogy nekem ne lányom legyen.A férjem persze nagyon szurkol a fiúért.Mikor felhozza a témát,mindig mondom,hogy kizárt,nekem nem lehet fiam.Egyszerűen ódzkodom tőle,mert én lányos anyának érzem miatt.Ezt szoktam meg.De persze ha fiú lesz,azt sem fogom kevésbé szeretni.
2018. jún. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
Én meg mindig csak úgy tudtam elképzelni, hogy lányom lesz. Pedig én nagyon fiús voltam gyerekkoromban, szinte csak fiús játékaim voltak. Végül lányom lett, de ő se babázott soha, és nem volt az a rózsaszín, hercegnős típus.
2018. jún. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én így voltam vele mikor az első babát vártam, mert valamiért mindig úgy gondoltam nekem csak fiaim lesznek, ne! tudnék egy lánnyal mit kezdeni. Először el sem hittem az UH-n, hogy lány, leálltam vitatkozni és még utána is azt gondoltam napokig, hogy biztos elnézte a doki. :D

Aztán pár hét alatt megszoktam a gondolatot és átállt az agyam. Mikor megszületett, szerelem volt első látásra, imádjuk. Most várom a második kislányumkat, abszolút nem bánom. Szóval ha kislányotok lesz, akkor sem lesz gond. :)

2018. jún. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!