Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejberizst szeretnék csinálni...

Tejberizst szeretnék csinálni anyatejből, hogyan főzzem meg?

Figyelt kérdés

7 hónapos babámnak szeretnék, de mikor vízzel főztem a rizst, akkor sem lett "mamaliga". (persze mikor kell, akkor nem fő szét) Mennyi vízben főzzem meg a rizst? Mennyi anyatej kell hozzá? És mikor tegyem bele? Mert az anyatejet nem lehet forralni, ugye? Barackkal ízesíteném.

Köszi a válaszokat!


2010. jún. 17. 10:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy 1 adag rizshez 2,5x annyi víz mint rizs.Bár ez függ a rizs fajtájától is, még utána lehet vizet hozzátenni, ha nem elég puha.Nem baj, ha sűrű lesz, hiszen anyatejjel hígítod a kellő állagra és turmixolod.Ha kész a rizs, akkor tedd az anyatejet hozzá és turmixold. Így le is hűl, és a tejcsibe is megmarad a tápanyag.
2010. jún. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!