Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lenne ha a tejbegrízt...

Mi lenne ha a tejbegrízt anyatejből készíteném?

Figyelt kérdés

Tetszettek nekem ezek a tejpépek, de igazából ugye az tápszer. Babám anyatejen kívül eddig semmi mást nem kapott. Tehéntejből még nem kaphat tejbegrízt, de mi lenne ha anyatejből készíteném. Van lefagyasztva egy pár pohárkával és zacskóval. Ez így adható neki? Hány hónapos korától?

Ugyanez főzelékkel, borsóval, répával, tökkel? Hány hónapos korától?


2011. szept. 29. 09:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezek az ételek külön-külön mind a kezdő ételek között vannak. Természetesen pépesítve adhatod neki mindet bármilyen kombinációban.

Leges legelőször viszont az alma, őszibarack, sütőtökkel ismertesd meg. Tejbegríz is mehet, de ha szép súlyban van, akkor nem kell túlzásba vinni. (glutén bevezetéséről meg tudod, megoszlanak a vélemények)

2011. szept. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Természetesen pépesítve.
2011. szept. 29. 10:00
 3/11 TKI Ibolya ***** válasza:

Én a dm-ben Alnatura 4-magvas gabonapépet vettem 5 hónaposan a fiamnak.Ez nem tartalmaz hozzáadott cukrot,tejet,glutént,aromát,színezéket és tartósítószert sem.Egyébként az van ráírva 4 hónapos kortól adható.

Szóval ebben tápszer sincs,én pont ilyet kerestem mert az én picim is csak anyatejes. Anyatejjel szoktam neki elkészíteni és van hogy még gyümölcsöt is reszelek neki bele.Nagyon szereti!

2011. szept. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

:)


Gondoltam én is, hogy úgy érted, de azért a biztonság kedvéért.

Én is gondoltam erre a lehetőségre, csak nekem tápszeres a babám. De én egy kicsit máshogy fogom csinálni, mint te, leírom: vízzel együtt forralom össze a grízt és utána megy bele a tápszer, hogy ne forrjon ki belőle ami hasznos. lehet, hogy hülyeség, de szokták mondani, hogy vitamin, stb kimegy belőle.


off: te nézted, hogy miket csinálnak már bébikajában? csokis akármi és társaik és ezt 4 hónapos kortól?! Kicsit ellentmond egymásnak az ami a polcokra kerül és az amit a könyvek írnak

2011. szept. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az anyatejet nem szerencsés forralni, de úgy, ahogy az utolsó írta (vízben megfőzni sűrűbbre a grízt és a langyos tejet hozzákeverni) jó ötletnek tűnik. Így a glutént is be tudod vezetni neki és még anyatejet is kap. (feltéve, ha a babád megeszi:))
2011. szept. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Pont ezen gondolkozom én is, nekem is van lefagyasztva kisebb adagokban anyatej és nem tudom mire felhasználni.

Még szoptatok és már hozzátáplálok, most már 7 hónapos a lánykám.

2011. szept. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 10:06


Akkor most kapaszkodj meg: épp a minap találkoztam össze a szomszédos kisbolt polcán egy csokis-tökös-lazacos, 1 éves kortól adható üveges bébiétellel.

Szerinted? ;)

2011. szept. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezzel semmi baj nincs!! Mind adható babának. (csoki,tök,lazac) Persze,csak ha a hozzátáplálásban már ott tartasz,és nem most kezded.
2011. szept. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom csajok, valamit akkor én is meg pár ismi is nagyon elszúrtunk a tej tárolásával, de még a kutya is menekült a felengedett anyatejtől...


Elvileg lehet, vízben megfőzni a tejes dolgot, és a tejjel "habarni", de az a szag...

Nálunk ez nem jött be.

2011. szept. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekünk a védőnő javasolta a 6 hós kötelező vizsgálaton, hogy kezdjük el bevezetni a glutént. Gríz, liszt formájában. A grízből készítsek ANYATEJBŐL tejbegrízt, a liszttel pedig a főzelékeket habarjam be. Azóta rengeteg tejbegrízt megevett (most) 7,5 hós kisfiam, mindig tettem bele valamilyen gyümölcsöt és tízóraira vagy uzsonnára azt kapta. Tegnap például őszibarackkal ette. Imádja.
2011. szept. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!