Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám kapott Nutofent...

A babám kapott Nutofent lázra, de nemigazán használt, doki tanácsára ezért adtam Germicidet. Ha megint lázas lesz mit és mikor adhatok legközelebb?

Figyelt kérdés

Először megpróbálom a hűtőfürdőt.Ha nem segít, akkor megint Nurofent adjak?Ma fél 12-kor kapott Nurofent, Germicidet negyed 4-kor.Melyik jöhet legközelebb?

Kivigyem sétálni, vagy inkább maradjunk itthon?


2010. jún. 17. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Legközelebb megint adhatsz neki Nurofent, én ebből a kúpot javaslom, sokkal gyorsabban hat. Ha nem menne le a láza tőle, akkor újabb 3-4 óra elteltével megint kaphat Germicidet.

Érdemes a hűtőfürdő után beadni a lázcsillapítót, úgy nagyobb eséllyel használ. Egy harmadik hatóanyagút is ki lehet próbálni, pl. Panadolt, abban Paracetamol van.

Én nem vinném ki, mert a melegben nehezebb a lázat csillapítani, és még csak jobban fel is menne neki.

Tavaly a Heim Pál ügyeletén azt mondták nekünk, hogy hűtőfürdőbe akár fél óránként is be lehet ültetni, és egy jó hűtőfürdő kb. 0,5 fokkal viszi le a lázat.

Jobbulást a picinek, neked pedig kitartást!!!

2010. jún. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!Megyünk fürödni, mert a Germicid nem hatott.
2010. jún. 17. 16:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Láz esetén két-három napon keresztül folyamatosan kell adni a lázcsillapítót, függetlenül attól, hogy van-e láza, vagy se. Nekünk a doktornő mondta a nurofent- 3X és ha nem használ fél óra múlva egy kis kanállal a panadolból. Bár én inkább a felírt lázkúpot adtam neki. Mi is pár hónapja voltunk úgy, hogy semmi sem használt igazán, de hátha ebben az időben a fürdőt is jobban elfogadja. Én amikor aludt éjszaka akkor a hátát is borogattam vizes ruhával. 4 nap után volt láztalan. Kitartás!!!
2010. jún. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!