Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi mesét néz 1,5-2év...

Mennyi mesét néz 1,5-2év körüli gyereketek?

Figyelt kérdés
őszintén
2018. júl. 5. 15:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
21%

Nincs tv-nk, számítógépet csak a felnőttek használnak és csak akkor, amikor a gyerekek már alszanak. Telefonozni nem szoktam a gyerekek előtt. Más eszközünk nincs. Mesekönyvük van és az esti mesét fejből meséljük. 4 és 2 évesek.

Őszintén.

2018. júl. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
58%
Őszintén? A nagyobb nézett valamennyit anno, már középiskolás, nem emlékszem pontosan, de ennyi idősen még nagyon semmit. A kisebb konkrétan semennyit sem néz, mert bár tv van, 2014-ben kiköttettem a kábelszolgáltatást kísérletképpen és azóta sem igényeltük újra, már csak porfogó, mindig elhatározom, hogy bedobozolom. Van dvd lejátszó/blue ray, de nem kérik, gép elé meg nem ül még a kisebb, a nagy (és én is) már neten nézzük ami érdekel. Bevallom, eleinte furcsa volt, de már annyira megszoktuk, hogy nincsen. Az az igazság, hogy gyakran ment csak úgy, háttérnek, amikor tettem/vettem és most már határozottan jó, hogy ha valami alapzaj kell, akkor célzottan zenét rakunk. Most már ennyi év spéttel a hátam mögött határozottan fura(nics bajom vele mondom, csak már elszoktam tőle), mikor valahol tv-t hallok alapzajnak, pedig biztos ment nálunk is eleget, ha nem is a gyereknek, hanem magunknak. Nem hiányzik. Egy másfél évesnek semmi szüksége rá, de nyilván nem ördögtől való, ha néha-néha pár percre leköti az, amit szeret és az korának megfelelő, azért én nem kezdeném el locsolni a szenteltvizet és dobálni a keresztet.
2018. júl. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
42%
1,5 évesem heti szinten néz kb. 10 percet. Nem tiltjuk, és őszintén szólva néha jól is jönne ha lekötné valami és nem kellene rohannunk utána egész nap. Van hogy be van kapcsolva a tv a nappaliban mikor ott játszik, rá sem hederít.
2018. júl. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk egész nap a tv-ben youtuberól mennek a gyerekdalok, bogyó és babóca, kerek mese, kicsi gesztenyeklub:) van, amikor nézi, van amikor nem

Most lesz 1 éves

2018. júl. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
51%
Nem nagy mesenéző, nem bír két percet megülni. A Nándi-mesét szereti. És az az igazság mostanság evés közben nézi, máshogy nem hajlandó megülni. Tudom nem jó dolog, na de inkább, mint, hogy ki kelljen belőle "ütni". Volt rá példa!
2018. júl. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
51%
1-1 Peppa részt néz meg amikor épp érdekli. Ez 5perces mese kb. 2Hetente egyszer. Nem tiltom, csak nem érdekli. :)
2018. júl. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
65%
Sokan irjak hogy nem nez meset. Ez csak azért van mert nem olyat mutattak neki ami lekoti. Ha betennek a fiamnak peppat a tvre se nezne egész nap. De ha tűzoltó samet kapcsolok be ratapad. Minden gyerek imadja ha azt nezheti ami erdekli. Normális tv egyáltalán nem koti le. Híradó, fókusz, bk es egyeb kincseket sose nekünk de akkor en is leirhatnam hogy a gyerek milyen rendes, nem is érdekli a mese..
2018. júl. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
46%

17, fel se merül benned, hogy direkt nem mutatunk (fogára való) mesét?

Nem érdem, ha egy 1,5-2 éves a képernyő rabja. Ráér vele, nem veszít semmit (hanem nyer) ha ebben a szenzitív szakaszban még nem tévézik (Ranschburg, Vekerdy se javasolja 3 év alatt, mivel árt pl.: a beszédértésnek).

2018. júl. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
36%

De miért ne nézhetne kedvére való napi 2x 1 részt mondjuk ami negyed óra-20 perc max?

Mi nem szoktunk tv-zni, de tableten mikor felébred, meg este levezetőnek mindig megnézhet egy részt, volt tűzoltó sam mánia,mickey egér mánia, mancs őrjárat, Jess a cica, most láng a szuperverdák a kedvence.

Pl a Jess-be meg a Láng-ba még tanítanak is, megtanulta mikor huhog a bagoly, meg libikóka, láng-ba is tök sokat magyaráznak,számolnak, és olyan átéléssel mondja utánuk meg válszolgat a mesének hogy ez minden csak nem káros.

Szerintem a bogyó és babóca idétlen mese, ennyi a véleményem.

26 hónapos a gyerkőc.

2018. júl. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
58%

19, szakértő vagy, azt már látom. :D


"mikor huhog a bagoly, meg libikóka, láng-ba is tök sokat magyaráznak,számolnak"


Biztos mi vagyunk az ufók, de számolni tőlem tanultak a gyerekek, bagollyal a természetben találkoztak (belvárosban élünk, de nem kifogás), libikókát pedig használatban ismerték meg. Rég rossz, ha ehhez mese kell.


Levezetésnek pedig még felnőttnek se javasolt a tévé, mert a 60 fps minden, csak nem nyugtató az agynak (szintén tanulmányok százai erősítették meg).

2018. júl. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!