Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti 20 hónap körüli gyerekete...

A ti 20 hónap körüli gyereketek is sokat szerepjátékozik?

Figyelt kérdés
Például: A biliben pezsgőfürdőznek az állatok, egy cipősdoboz komphajó, ha adok neki ceruzákat, firkál vele kicsit, aztán elkezd velük inkább bábozni, hogy összevesztek...ma adtam neki 2 db összeillesztendő puzzle darabot, erre elviszi őket, hogy "felmásznak a malacok a hegyre" stb stb :) órákig elvan ilyenekkel, ha belemerül. Vagy pl egyik plüssállatot ráülteti a másik hátára és szavalja, hogy "így lovagolnak a hölgyek, a hölgyek" közben röhög...mondjuk, ez szerintem is vicces :)
2016. nov. 17. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
23 hónapos és igen :)
2016. nov. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

az én fiam kevésbé. kevés dolog amivel szerepjátékozott, de most sem preferálja, hogy nagyobb.

max annyik, hogy a bébitaxin vitte a nyuszit is, és a makimajmot is mindig a nyakába kellett akasztani, mintha neki is gyereke lenne :), vagy eteti, puszilgatja őket, és olyan kedvesen "beszél" hozzájuk, kb szerintem engem utánozhat, ahogy a takarítás, teregetés, főzőcskézés, házimunka mániájával is. orvosos játéknál nem mindig kell neki a páciens sem, simán elvan a sztetoszkoppal, játékszemüveggel anélkül is, vagy ha én játszom, hogy köhögök, akkor sem adna gyógyszert :)



de szóval annyira műszaki agyú, hogy még a bogyó és babóca és hasonló meséket is elkapcsoltatja buszosra, kukásautósra, a mesekönyvekkel ugyanígy.


szerepjáék szerintem nála leginkább amikor az autóival áll garázsba, megy hidakon, alagutakon át. egyelőre hiába veszek neki csacsit, barit, karámot, farmosjátéknál csak a traktor érdekli, azzal szállít pl építőkockát építeni, de szeret rombolni és az vicces neki, ha pl a kiselefánt elsírja magát, mert lerombolta a házát, sőt ő is mondja hogy brühühű és megint lerombolja a házat. szerintem még nincs empátia érzékük ebben a korban. ill azt olvastam, hogy mostanában kezd kialakulni 2 év felett, ekkor kezdik sajnálni anyut ha fáradt, és felnőtt szeretettel törődéssel is tudnak már szeretni :)

2016. nov. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*a barira speciel félékeny volt, hogy azt takartam be az esti altatásnál, mert ő nem akart lefeküdni :)
2016. nov. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Ez nem szerepjáték.
2016. nov. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a barit is élőlénynek tekinti, valahol szimbolisztikus akkor is (ha erre értetted)
2016. nov. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát akkor mi, ha nem szerepjáték, 4-es?


Az enyém lány, de ha fiú lenne, ő is biztos az autóit nyüstölné :)

2016. nov. 17. 21:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerepjáték pl ha eljátsza hogy Ő túzoltó, rendőr stb
2016. nov. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
már az is szerepjáték, ha valamely érzelmet szerepeltet egy tárgyon, vagy szituációt játszik el azokkal
2016. nov. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!