Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a jobb? A kenguru vagy a...

Mi a jobb? A kenguru vagy a hordozókendő? Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés

Lányom 3 és fél hónapos. Nemrég vettem egy olyan kengurut amit a hátamra is köthetek. Eddig 2x próbáltam berakni a babát, minkét alkalommal pár perc elteltével sírni kezdett mitha kényelmetlen lenne neki. Próbáltam magam felé fordítani, próbáltam kifelé fordítani, de sehogy nem tetszett neki.Persze mindkétszer a hasamra tettem. Azt, hogy a hátamra hogyan tudom felvarázsolni, egyenlőre fogalmam sincs. Lehet, hogy csak elsőre volt szokatlan és rosszul is állítottam be a pántokat, nem tudom. Kicsit elbizonytalanodtam, pedig nagy szükségem lenne arra, hogy néha mindkét kezem szabad maradjon.

Lehet, hogy inkább egy hordozókendővel kellene kisérletezni? Van köztetek olyan aki mindkettőt próbálta és el tudja mesélni az előnyöket és hátrányokat?

Köszönöm előre is a segítséget!


2010. jún. 18. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

nekem a kenguru vált be, bár akkor már 5 hónapos volt a babám.

a hordozókendőt nekem macerás volt összekötni (valószínü csak én voltam béna), a babámat nagyon tartás nélkülinek éreztem.

ezt egyének válogatják szerintem, mindenkinek más jön be.

2010. jún. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
kenguru, mert azt apa is magára kötheti, így felváltva visszük a kisfiunkat.
2010. jún. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Kengurunk van (chicco) nekünk bevállt nagyon. Én mindíg magam elé tettem a kengurut és úgy bele a bábát, hogy arccal felém nézzen.


küldök 2 linket róla:

http://www.youtube.com/watch?v=aDeyuzAXlL8


http://www.youtube.com/watch?v=8YFIbUohbqE

2010. jún. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
hordozókendő. nekem popolini van. sokféleképpen variálható, totyogósoknál is lehet használni
2010. jún. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

abszolut a kendőre szavazok!!! ez a legegészségesebb hordozási forma mind a babának, mind a hordozónak! nem ismerek olyan kengurut, ami megelelően tartaná a pici lábát (béka tartás), és mindenhol támasztana, mint a kendő.

ill vannak még olyan hordozók, amelyek szintén jól támasztanak, és a hordozónak is jók, mert eloszlatják a súlyt, pl. mei-tai. mi már ebben hordozunk, és egyszerűbb felkötni, mint a kendőt, de az is megtanulható, begyakorolható! hordozás témában érdemes megkeresni egy hordozóklubot, ill a mamami fórumon nézelődni, nagyon hasznos! még valami: kifele SOHA, SEMMIBEN nm szabad hordozni!

2010. jún. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kendő! És apuka is megtanulta. :o)
2010. jún. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
kisebbnek kendő, szuper kényelmes volt mind a kettőnknek. nandum van. Van egy mei-taiom is, imádom. összehasonlításképp: van egy chicco kengurum, amit nem használtunk, kaptuk.Pár hete kipróbáltam, hát nem tetszett a babának se nagyon, nekem meg iszonyt kényelmetlen volt. Fognom kellett aa gyereket, mert úgy éreztem kiesik mindjárt, a lábát rugdostam lépés közben, mert lóg benne, és húzta a vállam. Szóval én próbáltam mind a kettőt, mindenképp kendőre vagy mt-ra szavazok. Kendőt apuka is simán felköti egyébként nálunk :) (a mei-tat csak azért nem, mert virágos :P)
2010. jún. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Szió!


Nekem a 3.kengurum van.A legjobb a premaxx babaerszény nevezetű.Egy csatja van, fél kézzel belerakom a babát és ő is nagyon de nagyon szereti!!!Ez tulajdonképpen a hordozókendő modern változata, csak nem kell kötögetni :)

2010. jún. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Úgy látom fele-fele az arány.

Próbálgatom még egy kicsit a kengurut és ha tényleg nem válik be akkor veszek egy kendőt. Nekem azért nem annyira szuper a kengurum mint ami a videón van, az nagyon kompaktnak tűnik.

2010. jún. 18. 15:27
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kendőm van, nagyon szeretem. Én sem akartam, féltem, hogy bonyolult megkötni, de nagyon egyszerű és könnyű megtanulni. Többfajta kötés van, kinek mi válik be, mekkora a baba, stb.

Mostanában már gyorsabban kötöm meg, mint ahogy leveszem.

A babám 2 hónapos korától használom, most 8 hónapos.

2010. jún. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!