Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a Mei-tai-ró...

Mi a véleményetek a Mei-tai-ról? Valaki használja? Jobb mint egy sima kenguru? Vagy a hordozó kendő a jobb?

Figyelt kérdés
2011. aug. 19. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha már stabilan tartja a babád a fejét, akkor sztem a legjobb választás a mei tai. Kenguruból is van ezer féle, de a legtöbbre az a jellemző, hogy lóg benne a baba lába, a mei tai vagy kendő pedig békapózban tartja (térde derékszögben hajlik és alulról meg van támasztva a combja, ez egészséges). A kendőt nekem macerás volt megkötni, és nagyon melegünk volt benne (kb 3 hós koráig használtam, amíg nagyon nyűgös volt esténként, abban aludt egy fél órát legalább). Azután mei tai-om volt (én készítettem), ha rövid távra kellett mennük, ahova babakocsit nem vihettem, nagyon kényelmes és praktikus volt.
2011. aug. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Én imádtam, mi 1 éven keresztül nem is használtuk a babakocsit.
2011. aug. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Nekünk van, és nagyon szeretjük. :) (Már a 2. gyerkőccel használjuk.)

A kengurunál ezerszer jobb, egészségesebb, mert a legtöbb kenguruban lóg a baba lába, és a gerince ki van egyenesítve. Míg a mei tai-ban a baba egész popsija meg van támasztva, a lábai pedig enyhén felhúzott térdekkel, terpesztartásban van (terpesztő-guggoló tartás).


A kendő is jó, sokan szeretik, mert nagyon sokféleképpen meg lehet kötni. Én azért vettem mei tai-t, mert nem akartam annyit kötözgetni (amúgy van csatos hordozó is, azt egyáltalán nem kell kötni, olyan a használata, mint egy kengurué, csak ez rendesen megtámasztja a babát).

Nekünk amúgy Gremese mei tai van és van egy Liliputi csatosunk is. :)

2011. aug. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Kedves utolsó!

Nekünk is Gremese van, de ez nagyobb méret. (Előtte vaterás tündérputtonyunk volt kicsiben). A pici most fog születni, neki kisebbet vennénk. A Liliputi csatos milyen a Gremeséhez képest?

Köszi, 2. válaszoló

2011. aug. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk a kisebb Gremese van. A Liliputi terpesze is kb. ugyanakkora.
2011. aug. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, meggyőztetek, nagyon szimpatikus volt a mei-tai eddig is, de most már emellett döntöttem, köszi nektek! :)
2011. aug. 19. 21:42
 7/10 A kérdező kommentje:
Tündérputtonyost néztem ki, arról mi a véleményetek?
2011. aug. 19. 21:43
 8/10 anonim ***** válasza:

Sziaasztok!

Köszi a választ, de legfőképpen kényelmi szempontból érdekelne a különbség! Ha lesz még időd, megírod?

Amúgy a tündérputtony jó volt, szerettük, de ahhoz képest a Gremese sokkal-sokkal kényelmesebb, tehát simán megéri az árkülönbséget! Ráadásul sztem aukciós oldalon (újonnan) olcsóbb, mint saját oldaláról rendelni. Legalábbis, amikor mi rendeltük, így volt!

2011. aug. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A Liliputis vagyok. :D

Igazából mindkettő ugyanolyan kényelmes, nagyon szeretem.

Viszont a csatost - logikus :D -, jóval egyszerűbb felvenni, ezért hosszabb sétákra azzal megyünk. A mei tai-t inkább otthon használjuk, amikor nyűglődik a gyerkőc, és csak rajtam van el.

Vagy pl. a nagyot is szoktam néha hordozni, vele is a csatosat használom, mert amikor elfárad, akkor csak 10-15 percig kell, hogy rajtam legyen, és egyszerűbb le-föl pakolászni a Liliputiban, mint kötögetni mei tai-ban. :)

De van, hogy csak azért választom valamelyiket a sétához, mert éppen az tetszik jobban. :D

Szóval mindkettőt ugyanannyira szeretem. :)

2011. aug. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia,


Nekem tündérputtony mei-tai-om van, nagyon szeretett benne lenni a babám, bár hozzáteszem, hogy kb. 3,5-4 hónapos korától használjuk. Nem tudom, hogy cm-ben nézve milyen széles a mei-tai body része, de a picurkának széles volt a terpesz és mivel nyári baba, így az újszülött kórtól ajánlott "béka pózban" (nem lóg ki a láb, hanem felhúzva benen van az is a mei-tai-ban) nem szeretett benne lenni, túl melege volt így, meg a tartás se jött be neki. Na de, amikor már kényelmes volt, onnantól imádtuk.

2011. aug. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!