Legzeskimaradas?

Figyelt kérdés
1hos a babam, es volt parszor hogy eroteljes sipolo hangon vesz levegot alvasnal, amire a vedono azt mondta legzeskmaradasa van. Hason fektetem mert hiaba bufizik, volt hogy masfel ora utan kezdett visszafolyni neki a tapszer. Ket tuz kozott vagyok, egyik sem jobb a masiknal, elaludni sem merek. Tudnatok ajanlani valamit? :(
2018. júl. 25. 01:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne a védőnőt kérdezd, hanem a gyerekorvost. Az nem normális, hogy sípol, akkor sem, ha hason alszik. Légzésfigyelőtök van? Muszáj lenne aludnod!
2018. júl. 25. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg próbáld meg az oldalán altatni, lehet kapni speciális támaszpárnákat. A légzésfigyelő is nagyon fontos, konkrétan életet menthet.

Születésénél minden rendben volt? Az oxigénhiányos babáknál gyakoribb a légzéskimaradás.

Figyelj rá hogy ne melegedjen túl, már amennyire ilyen időben lehet, az is rátehet egy lapáttal.

Az újszülöttek egyébként se mindig szabályosan vesznek levegőt. Sápadtságot, netalán szürkülést látsz az nem jó jel.

2018. júl. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Légzésfigyelő tényleg hasznos lenne, egyébként ilyen pici korban nem veszik még szabályosan a levégőt, előfordulhat hogy "elfelejti". Ne legyen túl melege és praktikus ebben a korban háton altatni, esetleg az oldalán.
2018. júl. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

Háton ne altasd mert megfullad ha bukik

Oldalt se altasd mert nem jó a csipőjének

Hason se altasd mert az “kedvez” a bölcsőhalálnak

Nekem ezeket mondták annó, ezek után úgy gondolom a babának lebegnie kellene a kis ágyban....

Amúgy, a sípolást nezesd meg az orvossal, kérdezz ra hogy mitől lehet? Szerintem sem jó ha sípol...én a lehetőségek közül mégiscsak a hason altatast választanám de legzesfigyelo mindenképp legyen!! És YouTube-on nézd meg hogyan kell újraéleszteni ilyen pici babát, soha ne legyen ra szükség de ha jelez a Figyelő akkor valamit tenni is kell ugye...

2018. júl. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

Legzesfigyelo alap ( - nak kellene lennie minden csecsemonel ).

A vedono a foiskolan fel evig tanul belgyogyaszatot ( veluk tanulunk az elso ket evben a foiskolan igy pontosan tudom ) , talan nem neki kellene megallapitania ilyen dokgokat.

Egyebkent a rendszertelen legzes gyakori az ujszulotteknel.

2018. júl. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
4- es , ha lattal / hallottál már légzésfigyelőt életedben, akkor pontosan tudod, hogy annyira hangos , hogy a babák felkelnek rá, és vesznek levegőt. Ez pontosan ezért lett így kitalálva. Nagyon elenyésző százalék, amelyik igazán lélegeztetésre szorul.
2018. júl. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én azon lepődök meg ilyen kérdéseknél, hogy nem orvostól hanem tőlünk laikusoktól kérdeznek.Az első légzéskimaradás után vittem volna a gyerekem megmutatni orvosnak és kikértem volna a véleményét. Tedd te is ezt főleg, hogy nem 1x fordult elő.

Csodálom amúgy, hogy a védőnő ezt nem tanácsolta.

2018. júl. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Nem értem mit problémáztok...1 hónapos gyereknél simán előfordulhat,hogy kimarad a levegővétel valameddig. Egy orvos ezzel mit csinál szerinted?

Szerezz be légzésfigyelőt és altasd háton. Lehetőleg büfiztesd evések után és ha picit megemeled az ágyat fejrésznél, segíthet. Én sokat fogtam kézben szoptatások után,így nem fektettem rögtön alvás után.

Hason veszélyesebb altatni,akkor tényleg belefulladhat a bukásba.

2018. júl. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A 3 hetes kisfiam szintén sipolt evés közben, bejelzett a légzésfigyelő is. Berohantunk a szobába, akkor lélegzett, nyugodtan aludt.

Vasárnap volt, elvittük az ügyeletre, mivel koraszülött volt, 1 hétig bent tartottak minket tüdőgyulladás gyanuval a Heim Pálban.

Kiderült, hogy refluxos, és a tej bekerült a tüdejébe. Meg kellett emelni az ágy fej részét, extra sokáig kellett büfiztetni, és spéci tápszert kellett kiegészítésként adni neki. Fél éves korára szerencsére kinőtte.

Szerintem mindenképpen vidd orvoshoz minél hamarabb.

2018. júl. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

5# ezt a fél évet úgy mondod,mintha 4 évig tanulnának belgyogyaszatot. Mi az a fel év szerinted?


6# persze, felébrednek de mivan ha mégsem? Két közeli ismerősöm gyerekét is úgy kellett újraéleszteni. Nem art tudni azért....

2018. júl. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!