Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit mondjak/tegyek, hogy...

Mit mondjak/tegyek, hogy felfogják, nem ingyen bébiszitternek vagyok itthon?

Figyelt kérdés

Májusban született a babánk, vele vagyok itthon. A családban rajta kívül még egy kisgyerek van, aki most lesz másodikos. A szülei keveset foglalkoznak vele, ez látszik a viselkedésén, neveletlen, olyan, mint egy kis vadember. Eddig nem is zavart, 2-3 havonta találkoztunk velük, akkor kicsit meglepődtünk a viselkedésén, de ennyi volt. Viszont mióta itthon vagyok, folyamatosan hoznák ide... Hogy jaj itt van medence, hát a 40 fokban nem akarják a panelban tartani szegényt, meg itt olyan jól elvan, el is fárad a nap végére. Ja, én meg közben 5 szívinfarktust hordok ki lábon, mert pár percre sem lehet egyedül hagyni. Ráadásul velem is neveletlen, ha megkérem valamire, csak azért sem csinálja. Pl. hogy ne löcsölja bele az üdítőt a medencébe, vagy ne ugráljon a lépcsőnél, mert megüti magát, stb. Csak pimaszul röhög.


Nem ezért vagyok itthon. Nekem is jól esne nyugiban kifeküdni a napra egy bohár borral, ha a pici alszik, vagy csak úgy sorozatozni, pihenni, esetleg elmennénk a férjemmel és a babával hármasban ebédelni, sétálni. Már próbáltam jelezni, hogy lenne programunk, annyi volt a válasz, hogy "jaj csak egy órára maradhasson" és benyomta a gyereket az ajtón. Elhiszem, hogy nehéz vállalkozás, munka mellett megszervezni, ki vigyázzon a gyerekre, de ez nem az én feladatom.


Nem szeretnénk sértődést, de azért van egy határ...


2018. júl. 26. 12:10
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
Ne nyisd ki az ajtót ha jönnek :)
2018. júl. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Próbáltam... Akkor csengetnek 10-15 percig, utána hívják a férjemet, vagy anyukámat, hogy nem tudják-e, itthon vagyok-e, vagy mikor jövök haza.
2018. júl. 26. 12:32
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Hàt...nehéz feladat. Mindenkèpp sèrtődès lesz, de nincs màs vàlasztàsod, mint megmondani nekik őszintèn az igazat. Hogy nem tudod vàllalni a kisfiùt, èpp elèg most neked a baba ès a hàztartàs. Meg fognak sèrtődeni, de majd megnyugszanak. (Egyèbkènt nekem is most volt màsodikos a kisfiam, ő a legnagyobb itthon, ès èn nagyon szeretem, hogy itthon van, mert nekem sokat segìt a lànyok körül. Lefoglalja őket 10-20 percekre, mìg teregetek, stb. Ha rendesen neveltèk volna azt a gyereket, most segìtsègedre lehetne, miközben te pedig nekik segìtesz azzal, hogy vigyàzol rà.)
2018. júl. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem igazán szeretem mások gyerekeit, inkább idegesítenek. meg tényleg, olyan jó nyugi van itthon amúgy, nem akarok még egy 8 évesre is figyelni. Elég nekem a pici.
2018. júl. 26. 12:42
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Közlöd a szülőkkel, hogy nem érsz rá. Ennyi
2018. júl. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen mennyi b*unkó ember van... Gyereket csinálni aztán alig foglalkozni vele és lepasszolni, na azt tudnak, megnevelni hát azt már kevésbé.

Kérdező a férjeddel határozottan mondjátok el, hogy mi a helyzet, nem vagy babysitter, neked is van a gyereked mellett amit csinálni, néha jöhet persze, de ne csináljanak már ebből rendszert! Ráadásul ha talán megnevelték volna, te is másképp állnál hozzá, de így.. Azért egy 8 éves tudjon már rendesen viselkedni és ne csinálja direkt az ellenkezőjét, mint amit mondanak neki.

2018. júl. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Mond hogy 1000Ft/oraert hozhatjak.

Es/Vagy csak mond meg hogy nem tunik e fel nekik hogy van egy kisbabad es sok figyelmet igenyel., elfoglalt vagy, faradt vagy stb...

Vagy ha nalatok van a gyerek akkor minden egyes alkalommal mielott jonnek erte mindig adjal nekik te is feladatot. Epp mit szerezzenek be neked a boltbol mert ugye nincs idod elmenni. Hatha igy megunjak.

De egyszerubb lenne csak kozolni mi a helyzet. Ok is tudjak milyen babaval, nem tudsz te meg egy 8 evesre is felugyelni stb.. stb..

2018. júl. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem mondod meg nekik, hogy te a babával foglalkozol, van dolgod most bőven, nem tudsz másik gyerekre vigyázni? Nagyon pofátlanok amúgy, nálunk nincs ilyen, hogy kisbabás anyukát zavarni, főleg ennyire. Állj ki magadért! Azt megengedném nekik, hogy ők is átjöjjenek, hogy tudjon fürödni a kisgyerek, de ezt is maximum hetente egyszer 1-2 órára.
2018. júl. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
63%

Több megoldás is lehetséges:

-megmondod nekik kerekperec, hogy nem.

-elmentek otthonról, amikor jönnének, telefon ki, a férjed majd elintézi.

-beallitasz reggel hozzájuk a gyerekkel, hogy vigyázzanak már rá fél napra. (Nem kell ott hagyni, csak nézni a reakciot.)

-felhivod őket, az első rossz viselkedesenel, hogy beviszem most rögtön az oviba. Nem is értem, ha dolgoznak a szülők, miért nem ott van a gyerek.

2018. júl. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
28%
Nyári szünet van, utolsó
2018. júl. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!