Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a nevekről? Ti hogy becéznétek őket (már ha kehet valahogy) Adnátok ezeket, vagy inkább nem?

Figyelt kérdés
Lány: Elizabet, Fanni, Valentina, Daniella, Szofia, Helena, Kloé, Delfina, Dézi, Dzsenifer, Dzsesszika, Liliána, Lorena, Mercédesz, Olimpia, Klaudia, Vanessza, Violetta, Donaletta

2018. júl. 31. 22:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
81%

Elizabet -Eli, Liza, Lizi, Betti -van nekem jobban tetsző alakja is (Eliza)

Fanni -már eleve becenév, mint ilyen, nem adnám, viszont a Franciska jó

Valentina -Tina, Vali -Borzalom

Daniella -Dancinak becézi a kisfiam az simerős kislányát, de 10ből 9x inkább teljes nevén szólítja -nem tetszik

Szofia -Szofi -felesleges flancolás egy külföldi alakkal, miközben a magyar forma (Zsófia) gyönyörű név. Amúgy meg főváros.

Helena -fogalmam sincs, hogy becézném (Talán Heli, Hela, Helka, Leni, Lencsi , de nem biztos, hogy szükségét érezném), de gyönyörű név!

Kloé -kapásból a kloáka jut róla eszembe

Delfina, Dzsenifer, Dzsesszika -borzalmak, így nem is gondolokodom, hogyan becézném. Sehogy

Lilána -Lili és társai -szép név

Lorena -Lori, Réna, Reni, Lorka -Elmegy-kategória. Nem tetszik, de tulajdonképpen szép.

Mercédesz -Merci -nekem kocsi, bár tudom, hogy másnak lány volt, és abból lett kocsi...

Olimpia -Nem tudnék olyan becenevet, amin ne kellene röhögnöm, szóval nagyon nem adnám

Klaudia -Klau, Dia, Dius, stb -nem adnám, mert nem tetszik, de amúgy jó név

Vanessza -Vani -számomra egy kategória a Dzsesszikával

Violetta -Viola, Viol, Vivi -szép név, de nem adnám, túl sok az ismerős ilyen névvel

Donaletta -Donatella elgépelve

2018. aug. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Helena : léna, lencsi

Fanni: nem beceznem


A többi nekem nagyon nyakatekert.

2018. aug. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
81%
Daniella,Szofia,Liliána tetszik. Elizabet,Valentina,Helena,Klaudia,Violetta elmegy. Fanni,Mercédesz,Vanessza,Donaletta,Delfina,Dézi,Dzsenifer,Dzsesszika,Olimpia,Kloé nem tetszik. Lorena gyönyörű név,csak nem magyar vezetéknévhez.
2018. aug. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül egyiket sem adnám, nem tetszenek.
2018. aug. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem tetszenek, talán az Elizabet, Liliána, Klaudia igen


Elizabet: Liza, Lizi, Betti.. Igaz nem magyar de gonetikusan "Bessz"


Valentina : Tina, Vali ( mindig a sorozatreklán ugrik be, pedig tv-nk sincs


Fanni: sehogy


Daniella: Dani, Ella

Szófia: Szofi ( én akkor már a Zsófiát adnám)


Helena: sehogy vagy Léna


Kloé : ezt se becézném, rövid hozzá..amúgy mindig a Renault Clio ugrik be..


Delfina: ő..... Delfin?


Dézi/ ez nagyon buta magyarul fonetikusan.. Becenév hatása van

Dzsenifer, Dzsesszika szintén bután néz így ki, plusz kisebbségnél gYakori

Nem szeretném már a nevével előítéletekneknkitenni a lányom( ha kisebbség lennék se)


Liliána : Anna. Lia, Lili gyakori


Lorena: Rori, Lori


Mercédesz: Merci


Olimpia: Oli de nem becézném


Klaudia: Dia,Dius, Klau ( se sutem szebb simán Klaudiaként)


Vanessza: ismerőst Vaninak hívják.. Én Vanesszának..


Violetta: Letti, Viol, Vio, Vivi (oszt. Társam Violka volt gyerekként)



Donaletta: Detti, Letti. Netti, Netta, Letta ( nekem ez új, nem hallottam még)

2018. aug. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Ezek közül csak a Helenát adnám, vagy a Klaudiát, ha nagyon muszáj.

Helenát Lénának lehet becézni, a Klaudiát Diának vagy Klaunak, de a Dia egy fokkal értelmesebb.

2018. aug. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
44%

Elizabet -nagyon szép, Elizának, Lizának, Lizusnak becézném

Fanni- Nekem ez túl kislányos,becenévhatású, nem adnám

Valentina-Nagyon szép, kellemes hangzású, Tinának szólítanám

Daniella-Nagyon szép, kecses, kis finom, nőies, annak ellenére, hogy szerintem a Dánielből lett kikombózva. Az a fehér ilyen kókuszreszelékes bonbon jut róla eszembe; szóval nekem nagyon kellemes ez a név; Deninek, Nillának, Danának, Dinának becézném.

Szofia- Ez csodaszép név; és igen,nekem is a rövid O-s változat jobban tetszik; Szofinak becézném

Helena- Ez is szép név, bár kicsit túl ilyen villogós; szépen hangzik, de talán kicsit külföldiessége miatt menőzős hatása lenne; túl feltűnő lenne a többi között, ezért talán nem adnám, de egyébként nagyon szép, kellemes név. Heninek, Lenának, Henának, Henó, Henuska, Hencuska, Léninek, esetleg Helinek, becézném , de amúgy a Heli kicsit hasonlít a helikopterre, pedig szép, kecses , nőies, és lehet, hogy néhány kis osztálytársa ezt kihasználná, bár a helikopter nem szitokszó, szóval lehet, hogy nem venné magára.

Kloé-Hát ez nagyon nem tetszik, olyan műnek tűnik nekem; egyébként Kloénak vagy Kloinak szólítanám; volt egy sorozat, So little time az ikrek Malibuból, na , ott a csajnak jól állt ez a név, de azért, mert ő külföldi is.

Delfina-Hát ez nekem ilyen állatos név, szeretem a delfineket, kedves és okos állatok, de nemtom pl Mongúza:) Szóval ilyen állatos névből képzettet talán nem nagyon adnék. Amúgy Dinának becézném, ha mégis adnám.

Dézi-Na, ezt se adnám. Külföldön Daisy -ként szép, Mo-n nem annyira. Amúgy ezt nem becézném. Amúgy pl a Gréti-Gréta sem a legszebb ném. Léna se annyira; Milénaként viszont szép lenne.

Dzsenifer-Külföldön átlagos név, Mo-n talán egy picivel átlag alatti. Dzseninek szólítanám, de itt Mo-n ez nem kellemes név. Ez is olyan "menőzős", kicsit ilyen "külföldmajmolós", bocsi, de tényleg szerintem:S:S

Dzsesszika, ez is külföldmajmolós, bár sokkal szebb, mint a Dzsenifer, de ezt se nagyon adnám Mo-n; ez is kicsit ilyen "menősködős", külföldieskedős. Amúgy hát szerintem én ezt a nevet nem becézném, ez úgy hangzik kellemesnek, ahogy van. Ebből rengeteget vonna le, ha valaki el kezdené becézni. Amúgy hangzásra jó, de Mo-n azért magyar névként kicsit idegen, nem lenne jó, nem adnám.

Liliána-Na, ez a Lilinek egy olyan változata, ami pont tetszik nekem. Szerintem Liának becézném, az olyan szép, kecses, a Lili meg túl kislányos, tehát Liának szólítanám. Ez így egy nagyon szép név, Liliánaként is, meg Liaként is. A Lili túl kislányos, nem jó.

Lorena-Szerintem ez nagyon szép, nagyon kecses név, erről is az a fehér, kókuszreszelékkel bevont bonbon jut eszembe, olyan elegens, kellemes név ez a Lorena; Lorinak becézném, esetlen Rénának. És é-vel Réna, tehát nem Rena; de méginkább Lori:) A Lorena az egy gyönyörű név, kicsit még szebb is, mint a Daniella, de az is csodaszép.

Mercédesz- Így, magyar területen ez egy nagyon ronda, szürke, unalmas, külföldmajmolós név; tényleg olyan szürke, de -feltételezem- a külföldiessége miatt szokták szeretni; de ez akkoris olyan szürke, egyhangú, nem jó, nem nőies, nem szép, nem dallamos. Merszedeszként pl amúgy tetszene. Mo-n amúgy kicsit így furcsa lenne, de simán meg lehetne szokni. De így, hogy Mercédesz hát ez így.. Viszont nemtom , pl Merszedeszként engedélyeznék -e 60% esélyt adok neki, hogy igen. Egyébként meg úgy kezdődik, hogy Mersz, tehát nemtom, mennyire vonna az le belőle; viszont így sokkal lágyabb, kellemesebb, nőiesebb, mint a Mercédesz- alakváltozata. Az még olyan kemény is, tényleg nem nőies. A Mercédesz. Mercédesz amúgy Mercinek, Mercunak becézhető; ha meg Merszedesz lenne, akkor tök jó lenne pl a Merszu.

Olimpia-Nekem ez is kicsit ilyen "külföldmajmolós", magyar embernek nem nagyon tudnám elképzelni. Egyébként ez is pl Lia -becenévvel lenne szép. De magyar gyereknek szerintem ez túl fura lenne, külföldön szép.

Klaudia-Klaunak,Diának becézném; nagyon szép , nagyon nőies, nagyon kellemes, lágy név, adnám is. Olyan kecses szerintem , meg tényleg olyan jóól nőies, szóval szerintem csodaszép. Mondjuk amúgy inkább Klaunak becézném, egyébként tudok egy csajt, először aszittem, Diána, és akkor egyszer láttam valahol leírva, hogy ő amúgy Klaudia; szal a Diát csak azért írtam le, mert tudok ilyet.

Vanessza-Ez elég erőteljesen, már-már zavarbaejtően külföldmajmolós, ezt nagyon nem adnám. Meg pl ilyen beképzelt leányzó jut róla eszembe (nem ismerek ilyet, csak erre asszociálok.) Egyébként Vaninak, Nesszinek talán becézhető, de pl a Nesszivel lehet szivatnák a Lochnesz-i szörny miatt, aki amúgy lehet, hogy cuki, de nem tudjuk, nem ismerjük, de lehet, hogy a gyerekek ettől rászállnának; meg a Vani se hangzik tól jól; szóval inkább ezt a nevet se becézném, ezt nem nagyon lehet; én végigmondanám mindig a Vanesszát. Ez nem olyan becézhető név

Violetta-Ez nagyon szép, kecses, nőies; beleillik a Lorena, Daniella sorába (ebből a 3-ból nekem a Lorena tetszik a legjobban, utána Daniella, utánaa Violetta), és teljesen adható, kellemes, nőies név. Vilunak, Lettinek becézném; meg itten nehogy már a sorozatra asszociáljanak; szóval ezért a Viluval szemben inkább a Letti becézést preferálnám, de a Vilu is szép, aranyos, kellemes; szóval azzal sincs baj. Meg én amúgy nem is ismerem a Violetta sorozatot, de a Letti nevet preferálnám énszerintem.

Donaletta-Ez nagyon szép, nagyon kellemes, de vannak nála mondjuk szebbek is egyébként, de nagyon jó név ez; Donnának, Lettinek becézném; szerintem ez egy tök kellemes név

Donatella- Ez is nagyon tetszik, Donnának, Ellinek, Natinak becézhető. Az Ellit inkább kihagynám, az úgy olyan snassz. Esetleg még a Nelli, az pl nagyon jól hangzik, és azt is ki lehet hozni a betűiből.

És amelyik neveket ezekből tényleg adnám, tehát amik ilyen szép, elgondolkodtató, megfontolandó nevek:

Elizabet, Valentina, Daniella, Szofia, Liliánát talán azért nem, mert asszem, nagyon el van terjedve, eléggé felakpott most; meg nehogy le Lilizzék, Lilikézzék, mert az nekem nem tetszik annyira; mert pl kisláynos, de úgyis meg tudná mondani, hogy ő Lia, lehetne külön kérni. Lorenát mindenképpen adnám, amúgy Leona a kedvenc lánynevem, és arra is nagyon hasonlít, szóval nagyon szép, Klaudia is nagyon szép; Donalettát talán nem adnám, mert élnék a gyanúval, hogy az csak egy félreírt Donatella; meg Donatella is pl adható, de most valamiért úgy érzem, én pl nem adnám. :)

2018. aug. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
*Ja meg még pl a Violettát nem tudom, adnám-e ,annál is vannak sokkal szebb nevek, de ez is jó név. Talán inkább a Violettát nem válogatnám be a potenciálisak közé, de attól még jó név, csak van sokkal több, ami méég jobban tetszik:)
2018. aug. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Violetta, Szofia max. A tobbi kizart!
2018. aug. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Fanni van a családban. Fanna, Fancsa, ritkán Fannika.
2018. aug. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!