Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmondanátok a véleményeteket...

Elmondanátok a véleményeteket a következő nevekről? Illetve ajánlanátok pár számotokra tetsző nevet? Nagy segítség lenne.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem sokára kisbabánk lesz a párommal. A nemét még nem tudjuk, de ha kislány lesz akkor már megvan a neve biztosra, viszont a fiú nevekkel problémánk van.

A következőkben gondolkodunk: Álmos János, Illés Sebestyén


A hagyományos(abb) neveket kedveljük a párommal, a külföldi átírású neveket annyira nem.


Hálásak lennénk, ha elmondanátok a véleményeiteket a fenti nevekről (pl miért tetszik, miért nem) lehet felhívjátok olyanra is a figyelmünket ami nekünk eszünkbe se jutna a nevekkel kapcsolatban.

Illetve az érdekelne még, hogy a ti környezetetekben ezek a nevek mennyire gyakoriak.


Köszönjük szépen:)


2018. jan. 24. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Párom Sebestyén és nagyon tetszik a neve.

Nem gyakori, szép dallamos.

A többi viszont nem tetszik, nem is tudom pontosan miért. Talán az Álmos nekem egy állapot inkább, (Álmos vagy? Kérdés elég vicces) a János nekem túl régies, az Illés meg passz miért de nem tetszik.


Nekem még ezek tetszenek

Ottó, Gellért, Boldizsár, Keve, Péter, Árpád


Gratulálok nektek!

2018. jan. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem az Álmos nem tetszik, a jelentése miatt. A Jánost szép névnek tartom, valóban régies, de szerintem szép, több kisfiút is ismerek, akit Jánosnak hívnak. Az Illés semleges, egy ismerősöm van, de már ő kamasz. A Sebestény nem tetszik.
2018. jan. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az Illés Sebestyén a tuti. :) Nagyon tetszik.
2018. jan. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A János nagyon nem tetszik. A többi igen, ovis korosztályból van is mindhárom az ismerettségi körben.

Viszont valahogy ezekből csak egyet adnék. Mondjuk a János pont ezért jó, mert az olyan egyszerű, szóval Álmos, Illés, Sebestyén MELLÉ keresnék másik 2. nevet, ami bármicsaknemjános.

2018. jan. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy ennyien írtatok! Most úgy érzem, hogy az Illés és/vagy a Sebestyén a befutó, de olyan nehéz.

A János név pedig édesapám miatt fontos a számomra, szóval még jó, hogy van időm átgondolni a dolgokat!

2018. jan. 24. 13:06
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fiú nevekből a Vajk és a Csongor nagyon tetszik :)
2018. jan. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Úgy látszik hasonló az ízlésünk nevek terén. A felsorolt neveid közül kettőt mi is adtunk a fiainknak.

Az én fiam is Illés. Nem ismerek más ilyen nevű gyereket vagy felnőttet sem.

Sebestyén nevű fiam is van. Egy 34 éves Sebestyént ismerek.

Az Álmos is nagyon tetszik de a vezetéknevünkel nem jó sajnos, így esett ki a Farkas név is. Egy 16 éves Álmost ismerek.

A János a nagypapám neve, így számomra is fontos, de a kisfiamnak nem adnám.

A fiaim Lukács, Gellért, Illés, Ágost, Sebestyén és Mór.

Amik még tetszenek: Lőrinc, Ambrus, Bernát, Lőrinc, Ambrus, Bernát, Zente, Domán, Farkas, Solt.

2018. jan. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Úgy fest tényleg hasonló az ízlésünk nevek terén, a Mór és az Ágoston név nálunk is szóba került!

2018. jan. 24. 13:45
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem szép nevek. Az Illés tetszik a legjobban.

És szabad kérdezni hogy mi lesz a neve ha kislány lesz?

2018. jan. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen az Illés egyre jobban tetszik,

ha pedig kislány akkor Hedvig :)

2018. jan. 24. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!