Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kötelező védőnőhöz járni? Jár...

Kötelező védőnőhöz járni? Jár az valamivel ha nem járunk hozzá?

Figyelt kérdés
mire kell egyáltalán védőnő ha van gyermekorvos? azzal zsarol minket a védőnő hogy ha nem azt csináljuk amit akar annak következményei lesznek,de hogy mi azt nem monjda.nem lehet átkérni magunkat máshoz?
2008. nov. 2. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogy érted azt hogy zsarol? És mit kéne nektek úgy csinálni amit ő mondd? Nem értem. Talán egy kicsit fejtsd ki bővebben. Amúgy én úgy tudom, hogy védőnőt nem lehet választani csak orvost. Legalábbis itt Pécsett így van.
2008. nov. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát pl. abba beleköt hogy miket adok a babának.én úgy vagyok vele hogy egy 8 hónapos baba már sok mindent ehet,mert szinte minden jobb mint tömni tápszerrel. ő ezt nem igy látja.vagy pl. csipőszürésre már 4* beutaltak az orvossal és mind a 4* jó eredmény lett és találtam neki szólni hogy jobb dolgunk is van mint ugyanaarra a vizsgálatra sokadszor menni.Fiatal szülők vagyunk ezért úgy gondolja hogy mi nem tudunk semmit.
2008. nov. 2. 20:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tehet semmit,és a helyedben megkeresném a felettesét-mint mindenkinek,neki is van!-és biztos,h kitálalnék.Lehet,h a dokidnál is célt érsz.Attól,h fiatal vagy,még nem vagy hülye.És abban is biztos vagyok,h a legjobbat teszed a babádnak.Sztem is egy 8 hós baba már igen sok mindent ehet.Ne hagyd magad.Tényleg NE HAGYD!
2008. nov. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még nem született meg a picur (Januárra várjuk)de anyukám mindig mondogatja hogy ne hallgassak majd a védőnőre.Ő is azt csinálta hogy mikor ki jött hozzá mindenre csak bólogatott neki és mondogatta hogy "persze csak azt eszik a baba amit szabad neki stb..." pedig akkor már tömött minket mindenféle más kajával is.És mi megettük mert finomabb volt mint akármelyik tápszer.De hát nem kellett ezt tudnia védőnőnek :-)
2008. nov. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A mi védőnőnk is érdekes. Még a terhességem alatt össze is vesztem vele, mert pl. a családi ágyat erőltette. Mondtam neki, hogy nálunk a kiságyban fog aludni, az tuti. Erre nekem támadt, hogy miért nem akarok én a gyerekkel együtt aludni, milyen anya vagyok én, meg minek nekem gyerek. Aztán megtudtam, hogy az ő fiát meg a nagymama neveli...

Azóta én is csak bólogatok, ha bármit mond. Felesleges vitázni vele.

Elvileg rád uszíthatja a Gyámügyet, de ahhoz nagyon súlyos indokok kellenek pl. alkoholizmus, gyermekbántalmazás. Ha nem úgy eteted, ahogy ő akarja, azzal nem fog senki foglalkozni.

Csípőszűrésen mi egyszer voltunk. Minek többször? Én sem értem. Találtak valamit?

2008. nov. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos választani nem lehet, és nem neked kell járni, hanem neki! Nekem nagyon rendes védőnőm van, sok mindent megbeszélünk, nagyon rugalmas, még a baba masszázst is megmutatta a fiamon.

Ha nem tudsz vele beszélni, van felettes szerv, ott panaszt tehetsz, de ha tudod mikor szokott menni, ne legyél otthon, hogy megkíméld magad a felesleges bosszúságtól. Azt hiszem egy éves koráig havonta jár!

2008. nov. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is az a legjobb ha csak bólogatsz mindenre hadd legyen nyugodt,aztán tégy úgy ahogy anyai ösztöneid súgják,és hidd el az lesz a legjobb,mert ő csak a tanultakat mondja, de hogy a Te babádnak mi a jó azt te tudod igazán.

Ha meg sokadszorra küldene ugyanarra a vizsgálatra,beszélj az orvossal,úgyis ő adja a beutalót,hogy már hányszor voltatok.Felesleges a gyereket is ennek kitenni,stb.

2008. nov. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem azt mondta a védőnőm, hogy írásban lehet kérni, ha valaki nem tart igényt a védőnő "szolgálataira". náluk már többször volt ilyen. Ettöl kezdve viszont tiéd a felelősség, de ha jártok az orvoshoz, úgysem lehet semmi baj. Szerintem járj ennek utána, jobban megéri, mint idegeskedni ezen!!!
2008. nov. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!