Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tud rajzolni, vagy miket...

Mit tud rajzolni, vagy miket rajzol 3 év körüli gyermeked? Lehet valamivel fejleszteni a rajzkészséget?

Figyelt kérdés
A kisfiam 3 éves lesz januárban és néha elcsodálkozom hogy miket rajzol. Persze legszívesebben kisautót rajzol, de már továbbfejlesztette és olyat rajzol ami például egy másikat húz maga után. Ma lerajzolta anyát és apát és nálam kihangsúlyozta hogy néni szemem van, mert rajzolt szempillát is. A múlt héten repülőt rajzolt magától és persze minden felismerhető. Lehet valahogy fejleszteni ezt vagy még korai? Erőltetni nem fogom, akkor rajzol és azt amit akar.
2011. okt. 22. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:

én örülök,ha napocskát vagy csigát rajzol-őt nem érdekli a rajzolás,és úgy látom nem is lesz jó a kézügyessége.


szerintem te otthon nem igazán tudod fejleszteni,az bőven elég hogy ilyen fantáziája van,és ügyesen le is rajzolja.ha ilyen tehetség marad,akkor majd az oviba/suliba úgyis elmondják hogyan és hol lehetne fejleszteni..

2011. okt. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát az enyém számokat, betűket, más nem érdekelte. :) Nem lesz képzőművész, az tuti :)
2011. okt. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

:-O

ámulok és bámulok...

repülőt, anyát? de jó nektek az én fiam is januárba lesz 3 éves irka-firkát rajzol köröket, vonalakat ez megy még kifejezetten szeret rajzolni az irka-firkát meg is nevezi pl. béka, vagy baba, vagy saját maga, napocska stb....

de nem kivehető...

csak az én gyerekem van így lemaradva??

2011. okt. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a tiedet nem kell fejleszteni, mert sokkal előrébb van mint korához képest lennie kéne. plusz ha elkezdesz ezzel foglalkozni, akkor a gyerek lehet hogy elveszti a kedvét, így lehet legjobban kiölni a kreativitást. csak hagyd neki hogy a maga kedve szerint rajzoljon, és biztosítsd a lehetőséget hozzá. az enyém , kislány, dec végén lesz 3 éves, de a maximum, amit tud, az a pöttyös labda, meg mondjuk rajzol valamit, aminek van szeme orra lába stb, akor ezekt jelzi, de csak egy egy vonással, pöttyel....szóval ilyen kezdetleges dolgok.

amúgy abból hogy 3 évesen bénán rajzol vki, vagy akár 6 évesen, nem lehet levonni semmit...ui. én egész pontosan 12 évesen kezdtem el sokkal jobban rajzolni mint az átlag, és ugyan nem lettem képzőművész, de lehetnék, mert meglehetősen jól rajzolok és festek.

2011. okt. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden gyermeknek van rajz és zene készsége, és ha nem is lesz belőlük festőművész, a rajzolás és más alkotó tevékenységek nagyon fejlesztő hatásúak, tehát érdemes velük foglalkozni.


Pedagógusként azt mondom, a legjobb fejlesztés ilyen korban az ha hagyod, hogy magától fedezze fel a dolgokat. Csak örülj mindennek amit csinál és biztosíts számára elegendő zsírkrétát, színes ceruzát, vízfestéket (felügyelet mellett)és hagyd, hogy pancsoljon, keverje a színeket (de ne mutasd meg neki, hogy a kék meg a sárga összekeverésével zöldet kapunk. Ez így tényleg elveszi a kedvét. De tudod, milyen boldog lesz, ha majd egyszer magától rájön?

Anya, nézd, csináltam zöldet! :-)


Később majd gondolkodhatsz kreatív dolgokon, ha hajlandó veled együtt dolgozni: dekoráljatok wc papír gurigákat, ha van kertetek, szerezzetek be öklömnyi köveket a sziklakertbe és fessétek őket színesre. Lehet dekupálni, üveget festeni, gyertyát önteni, gyurmázni (ilyen korban még sógyurma a legjobb)ne álljatok meg a rajzolásnál, ha van rá igénye. Készíthettek majd halloween meg karácsonyi dekorációt, vagy textil filctollal rajzolhattok pólóra, vászon szatyorra amit majd természetesen büszkén vihetsz bevásárláshoz, boldog lesz a kicsid!


Nem kell fejlesztő tanár ilyen korban, mert mindig az az igazi, ha maguktól alkotnak, és nem az utánzást szokják meg ami megöli a kreativitást, hanem kis felfedezőkké válnak. Te vagy a legjobb fejlesztő az által, hogy nem állsz az útjába, hanem hagyod kibontakozni.


Gratulálok a tehetséges babádhoz, örömteli együttes tevékenykedést kívánok nektek.

2011. okt. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem 5 éves, de még karikát se tud rajzolni. :( Ő legózni szeret, abból viszont olyasmiket épít, hogy tök profi. Olyan térlátása van, hogy észreveszi, ha egy darabka nem a helyén van (én nem). Felismerhető helikoptert meg ilyesmit épít, szóval ügyi. De szerintem a gyereked tehetséges a rajzban, az iskolában járasd majd művészetoktatásra (képzőművészeti ág). Addig meg vegyél neki rajzfüzetet, kézügyesség-/ készségfejlesztő könyvecskéket.
2012. szept. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!