Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt aki nem kezelte a babàn...

Volt aki nem kezelte a babàn a szájpenészt?

Figyelt kérdés
Annyi rosszat lehet olvasni a szájpenész kezelési szerekről, hogy azon gondolkodom, hogy jobb ha semmivel nem kezelem.
2018. aug. 7. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A szájpenész fájdalmas is egy idő után és vagy végig megy az emésztőrendszeren és súlyos bélgyulladást okoz vagy nem. Angliában pl nem kezelik csak ha már súlyos, de akkor már komolyabb szerekkel, egy kis ecsetelés nem fogja helyrehozni.

Itthon automatikusan írják a rózsamézet. Mi is használtuk.

Igazából nem tudom melyik a jobb hozzáállás.

2018. aug. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Én is aggódok, hogy h nem kezelem mindenhova tovább terjed neki, de ha lekezelem akkor meg lehet nagyobb kárt okozok, mindenesetre elmegyünk ma még egy másik orvoshoz is.
2018. aug. 7. 11:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez pont az, amit erdemes kezelni. Minel hamarabb elkezded, annal hamarabb vege. Az esetek tobbsegeben atterjed az egesz emesztorendszerre es sokkal erosebb kezelest igenyel, raadasul nagyon durva etvagytalansagot okoz a babaknal (vagyis inkabb a fajdalomtol nem esznek/isznak, vagy alig). Pici babanal ez az emesztorendszeri felulfertozodessel egesz komoly gondot is okozhat...


Amugy en is Londonban elek, 10 evvel ezelott is kezelni kellett, a baratnom gyerekenek tavaly volt, akkor is kezeltek. Nem vartak semmire, en a GP-hez mentem es kaptam receptet ecsetelohoz, a baratnomnek a gyogyszertarban adtak recept nelkul.

Lehet, higy teruletenkent valtozo, de itt kezelik es nem varnak.


De most erdekessegkeppen megneztem, hogy az nhs oldalan mi a hivatalos ajanlas es azt irjak, hogy kezelni kell, 4 honap alatti babat orvoshoz kell vinni vele, afelett gyogyszertarban kell venni.


Kerdezo, en nem vagyok az a gyogyszerezo tipus, szerintem fajdalomcsillapiton kivul mas gyogyszerem nincs is a hazban. A gyerekeknek is akkor adok/adtam, ha tenyleg indokolt volt.

De a szajpeneszt kezelnem...


Amugy szoptatsz? Mert akkor a mellbimbodon is lehet, arra figyelj. Ha az nincs kezelve, akkor passzolgatni fogjatok oda-vissza.

2018. aug. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen szoptatok. Még hálistennek nem vészes neki, tegnap az Ügyeleten a doktornő alig vette észre. De ha már több mindenkinek is ez a véleménye akkor tényleg lehet érdemesebb még az elején megfogni, ha ennyire vészes lehet később. Köszönöm a válaszod!
2018. aug. 7. 11:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha viszont kezdetleges, akkor meg inkabb erdemes elkezdeni a kezelest.

Egy durvabb szajpenesz is eltuntetheto kb egy het alatt, ha csak a szajban van. Ha meg kezdetleges stadiumban van, akkor az meg szerencsesebb helyzet, nagyon hamar ki tudod irtani neki.


Ha a melleden megindulna valami, akkor az fajna es nem is igazan szoptataskor, hanem azon kivul is.

Ha esetleg ilyet veszel eszre, akkor kerj ra te is kremet, illetve azokat a ruhanemuket fertotleniteni kell, amik erintkeztek a ciciddel (szoptatos melltarto, torolkozo, felso, ha melltatto nelkul vagy, stb.

De azt tenyleg eszrevenned es ha ennyire az elejen van meg a babad, akkor valoszinuleg a cicid megussza.

2018. aug. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Nistatin ecsetelő nem árt!
2018. aug. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!