Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik, ha nem kezelik a...

Mi történik, ha nem kezelik a szájpenészt?

Figyelt kérdés
18 hónapos a kislányom, most van neki először szájpenésze. Van egy kis megfázása, elvittük orvoshoz, azt mondta, hogy az nem szájpenész, majd elmúlik. Viszont látom, hogy az az, már olyan mintha a torka felé is menne. Kétségbe vagyok esve, mert ecsetelőt csak receptre adnak, és nem tudom, hogy kerülhetném meg az orvost. Vagy menjek vissza, és verjem az asztalt receptért? Enni is alig akar de az lehet a betegségtől is mert tele van az orra.
2014. máj. 25. 20:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
22%
Ecsetelni jó erős házipálinkával is lehet, csíp ugyan, de hatásos. Szájvizes öblögetés is jó.
2014. máj. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha tényleg szájpenész az az immunrendszer erősítésével de egyébként magától is pár nap alatt elmúlik. Vény nélkül kapható öblögetők is vannak erre, utána kell nézni mi az amit kisgyerek is használhat.
2014. máj. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%
Egy masfel evesnek egyertelmu h hazipalinkaval kene oblogetni vagy ecsetelni! Pff ekkora marhasagot!
2014. máj. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Most beszéltem anyummal azt mondja, hogy szódabikarbónás vízzel dörzsöljem le, aztán egy kis kamillával, hogy megnyugtassa. Szerintetek?
2014. máj. 25. 20:36
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Oszinten errol meg soha nem hallottam.

Nalunk a rozsamez van szajpeneszre. Ujszulott kortol ez hasznalhato. Mi ezzel kentuk a kicsi szajat mikor olyan lett. En ilyen hazi praktikakat nem vetnek be. Gyogyszertarban lehet recept nelkul is venni, receptre olcsobb igaz de nem venykoteles. Azzal akkor sem artasz neki ha megse szajpenesze lenne.

Az alkoholosat meg eszembe nem jutna kiprobalni. Hatalmas baromsag. Lenyeli a gyerek nem kopi ki. Es egy kis hazipalinka nagyon "szukseges" !!!

2014. máj. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Kerestem, de csak receptre lehet itt kapni (Anglia) Alkoholt eszembe sincs használni, de igazából a szódabikarbónától is ódzkodom. De a kamilla csak nem árt? És talán megnyugtatja egy kicsit
2014. máj. 25. 20:45
 7/18 anonim ***** válasza:

patikába,bioboltba stb veszel ilyet:

[link]

2014. máj. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én értem, de itt Angliában csak Nystatin van, amit az orvos ír fel. De nem mindig írja fel, mert itt azt mondják, hogy majd elmúlik.
2014. máj. 25. 20:48
 9/18 anonim ***** válasza:
Jaaa erteeem! Nektek van borppraxos popsikremetek? Mert hugom gyogyszeresz es o mondja h ezt szoktak kenni a szajba mert lehuzza es gyogyitja azt de ez atmegy rajta es ilyenkor a feneket is ezzel kell kenni mert ugyanugy a szajpenesz is atmegy igy a fenekere is kijohet!
2014. máj. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Gyógyszertárban vegyél borax ecsetelőt, recept nélkül kiadják. Nekem ezt ajánlotta az orvos a 2 hónapos fiamnak. Hihetetlen, hogy itt senki nem írta, hisz ez az alap kezelés.

Ruhazsebkendőre vagy gézlapra teszel a boraxból és kitörlöd vele a száját, ahol szájpenész van.

[link]

2014. máj. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!