Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 19 héten elérheti a méh...

Andreaa7 kérdése:

A 19 héten elérheti a méh mérete a köldök vonalát lányok?

Figyelt kérdés
Mert én tapogatom és arra érzem, valamint amikor megkeményedik is ott érzem . Mostanában keveset érzem mocorogni a babámat . Elképzelhető, hogy azért mert nőtt a méh mérete és a baba még nem érte utol, ezért kevésbé érzem mert nagyobb helye lett odabent neki?

2018. aug. 14. 08:03
 1/5 anonim ***** válasza:
A méh nem nő jobban, mint a baba, ő nyújtja (plusz víz, lepény nyilván) akkorára, amekkorára éppen kell neki. Van, aki ilyenkor még nem is érzi mozogni, 24-25-ig teljesen normális, hogy kevésbé érzed, ha épp máshogy fekszik. Ennek semmi különösebb oka nincs azon kívül, hogy még picike.
2018. aug. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

20. héten éri el. De ha nem pontos a számolás teljesen, simán érezheted.

Ilyenkor még nem rúg erősen, simán mozoghat úgy is, hogy nem vetted észre.

A méh a baba növekedésével tágul, nem úgy van, hogy "előre nő", aztán a baba meg hozzá...

Boldog babavárást!

2018. aug. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, elerheti, valamikor 20. het kornyeken jut el odaig. Lehet picit hamarabb, vagy epp kesobb, elteresek vannak.


Egyebkent fekudj a hatadra egyenes feluleten, tapintsd ki a mehed oldalat es vezesd fel rajta az ujjad, amig el nem ered a tetejet. Utana pedig oldalrol kovesd a vonalat be kozepre, koldokvonal fele.

Igy lehet jol kitapintani, bar nagyobb terhessegnel egyre konnyebb.


Teljesen normalis ennyi idosen, hogy issze-vissza erzed. Lehetnek gyengebb es erosebb napok. Valamikor 30 het utan van az, hogy kellene erezni rendszeresen a magzatot, mert akkor mar akkora, hogy a pici mozgas is erzodik.

De 19 hetesen lehet 35-45 dkg, vagy hasonlo, a mozgas donto tobbseget nem erzed, csak a nagyobbakat. Szoval mozog o, ne aggodj.

Nekem pl harmadik baba es nem is ereztem 18 het elott, oedig a masodik babat mar joval korabban. Nem kisebb, nincs baj, csak nem ereztem hamarabb...

Azutan meg hetekig volt, hogy alig ereztem, ha igen, akkor is cska fekve.

Most, a 28. heten vagyok ott, hogy egesz nap erzem nagyjabol, de megis amikor nagyon mozgok, dolgom van, akkor semmi.

2018. aug. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg a 20. héten éri el a köldök vonalát a méh. Bár épp tegnap olvastam a 21. hétről és találtam olyan oldalt, ahol a 21. hétnél is azt írják, hogy egy centivel van a köldök alatt a méh.

Nyilván nem törvényszerű, főleg mivel ilyenkor már a babák is sajátos ütemben növökednek.


Viszont az biztos, hogy felesleges tapogatnod, meg keresgélned. Én nem vagyok vékony kismama. Igen komoly zsírpárnákkal rendelkezen hastájékon is. De pl hátonfekve tökéletesen kirajzolódik még nekem is, hogy a köldökig ér a méhem.


A mocorgás érzése még nagyon változó lehet. Plusz azért rá is hatnak az ingerek, amitől hol mocorgósabb, hol nyugisabb.

21 hetesen nekem eddig egy olyan napom volt, hogy egész nap fészkelődött. Amúgy tök nyugis, vagy nem olyan nyugis, csak még nem érzem minden mozdulatát.

2018. aug. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat azért ez megnyugtató ! :)
2018. aug. 14. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!