Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tud babám a hasáról...

Miért nem tud babám a hasáról visszafordulni a hátára?

Figyelt kérdés
Majdnem 5 hós és annyira ügyesen fordul a hasára, de vissza nem tud. Kiteszi oldalra a kezét és úgy próbál. Párszor már próbáltam segíteni neki, úgy tettem a kezét, hogy ne legyen útban, de nem megy. Már a popsiját emelgeti, kúszni akar, de ez a visszafordulás nem megy.
2010. jún. 21. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:

majd egyszer rájön és le sem fog állni :)

Nincs lemaradva semmivel egyébként. Ha segíteni szeretnéd a teste alsó részét próbáld fordítani, akkor majd teszi úgy a kezét, ahogy kell.

2010. jún. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van, hogy egy hónap is eltelik a kettő között, de valaki itt ajánlott egy oldalt, ezt nézd meg, hátha segít.

http://www.youtube.com/user/mozgasfejlesztes#p/u/3/zx1Lt69W4PU

2010. jún. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én kislányom nagyon későn tanulta ezt a mozgást meg.Ahogy te is írod,mindig útban volt a keze. Már kúszni is tudott régesrég,mikor sikerült neki.

Uyanis amikor hasra fordult, onnan már jobban érdekelte az,hogy ebből a pózból valahogy mozogni is tudjon,ezért elég hamar elkezdett hintázni (négykézláb rinatózni),aztán mászni, és esze ágában sem lett volna visszafordulni a hátára,hiszen az unalmas lett volna neki,hátról nem lehet elindulni, és nem lehet olyan sokfelé látni.

Már nagyon aggódtam,orvost is kérdeztem erről, mindig mondta,hogy várjam ki a végét, és logikus is volt,hogy nem érdekli a hátára fordulás.

És lám,egyszer csak ment neki. Mivel pontosan nem emlékszem mikor ezért nem találgatok,de az tuti,hogy 5 hós már réges rég elmúlt ekkor.

2010. jún. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kislányom majdnem nyolc hónapos és csak a múlt héten sikerült először átfordulnia hasról hátra és az is csak egyik irányban. Viszont ülni már négy hónapja stabilan ül, néygkézlábra áll, hintázik és néha kúszik is kicsit. Majd megfordul, ne aggódj. Én is paráztam, de most már szerintem lassan nagyon jól fog menni. Hagyni kell a saját ütemében fejlődni. Igazán nics lemaradva semmiről, látod nekünk milyen későn sikerült.
2010. jún. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyanitt tartunk mi is. És már 3 hósan átfordult hasra. Már én is kezdtem aggódni. Az én babám is majdnem 5 hós.
2010. jún. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam 4 hónapos, és ő a hasról hátra fordulással kezdte. Ezt csinálgatja egy hete. Hátról hasra még nem megy neki.

Szóval minden baba más és más, szerintem nem kell még aggódnod!

2010. jún. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!