Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Átfordul a hasáról hátára és...

Átfordul a hasáról hátára és vissza 6 hónapos babátok? Nagy gond ha az én fiam még nem?

Figyelt kérdés
2010. szept. 8. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Átfordul. Hipotóniával született, járunk Dévényre, így tudom, hogy 6 hónaposan elvárás a forgás. Majd meglátod, mit mond a doki meg a védönö, legrosszabb esetben szerintem nektek is járnotok kell majd egy darabig gyógytornára. Nem kell aggódni! :)
2010. szept. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az enyém elvileg meg tudja csinálni, de nagyon ritkán forog. Mikor először sikerült neki (5 hónaposan), pár napig nagy szenzáció volt, de azóta nagyon ritkán csinálja. Holnap már 7 hónapos lesz, és kicsit kezdek aggódni én is, hogy miért nem forog.
2010. szept. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem még ne aggódj, az én kisfiam majdnem 7 hós volt, amikor megcsinálta. Elvileg 6 hónaposan kéne, de vannak lustább babák. Azóta bezzeg forog rendületlenül, már egy pillanatra sem hagyhatom egyedül az ágyon. Ha más területen rendben fejlődik, várj kb. 3 hetet, és ha még akkor sem kezdi el, vidd el a védőnőhöz, h. ajánlon gyógytornászt. Ja, és próbáld motiválni játékokkal, h. forogjon.
2010. szept. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, forog az enyém és 6 hónapos kora után 10 nappal elkezdett kúszni. Az én kislányom is hypotón, én is Dévényre hordom.
2010. szept. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1 hét múlva lesz fél éves és egy hónapja fordul mindkét irányba, kúszik és pár napja kutyázik is.
2010. szept. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hátrol hasra 3 és fél hónaposan átfordult és imádott hason lenni( a mai napig is) de hasrol hátra csak 6 hónaposan.Elvileg kellen-e már 6 hónaposan, de ne aggodj az is lehet pár nap és atfordul, ilyen kicsi korban nagyon hamar fejlödnek.egy 6 és fél honapós kislány anyukája
2010. szept. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, tényleg, ezt lehet ám gyakorolni is! A gyógytornász úgy mutatta, hogy hasra fordítani úgy lehet, hogy az egyik lábát felhúzod térdhajlításba (háton fekve), és a térdét átteszed keresztbe a másik lábán át a földre. Ha ott tartod neki, akkor átfordul. Visszafelé pedig: baba hason, feje felemelve, kinyújtod mindkét kezét elölre magastartásba a földön (vagy ágyon, mindegy), a fejecskéjét pedig leteszed az egyik oldalra teljesen a földre a kinyújtott keze fölött. Akkor a testét automatikusan átfordítja. Közben az egyik kezeddel fogd a két kezét kinyújtva a feje fölött, mert nem tartja magától nyújtva! Remélem, érthető volt! Nekem még csak hasra fordult, amikor a gyógytornász mutatta, hogy hogy gyakoroljuk a hátrafordulást, és egy hét gyakorlás után már ment neki! (Első voltam)
2010. szept. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szerencsére megtört a jég és 2 napja szépen fordul a hasára a kisfiam, persze motiválni kell játékokkal de ügyesen megy a forgás így már mind a két irányba.

Köszönöm a válaszokat!

2010. szept. 14. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!