Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikertesó névötletek?

Ikertesó névötletek?

Figyelt kérdés

Nos, adott egy ikerpár, még nem tudni a nemüket.


Ha fiú - fiú: Barnabás és Bálint

Ha lány - lány: Nelli és Lea

Ha vegyespáros: Bálint és Nelli


Családnév:Erdős


Szerintetek? A család cs.esztet a lánynevek miatt, de sztem nem túl ritka, de szép nevek



2018. aug. 27. 19:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nekem a lány neveid tetszenek, a fiú nem!
2018. aug. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
Nekem mindegyik tetszik. :) és gratulálok! :) a mi gyermekeinknek(ikrek) még csak nem is hasonló nevük van. :)
2018. aug. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%
Nelli így fonetikusan írva eléggé hülyén néz ki.
2018. aug. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Mind jó
2018. aug. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Teljesen jó nevek és a vezetéknévhez is passzolnak. Én vegyespáros esetén inkább a Leát választanám. Gratulálok az ikrekhez :)
2018. aug. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%

Külön jó, hogy nem ilyen nagyon hasonlító névpárok mert szerintem az nem szerencsés.

Szerintem a lányneveitek szépek a fiúk nekem nem tetszenek, túl átlagosak de ha nektek ezek tetszenek egészségetekre. :)

2018. aug. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%

A Nelliről nekem beugrik a Nelli az elefánt

... de gondolom mire felnő senki nem fog erre emlékezni.

2018. aug. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nekem az a fura, hogy a fiú nevek magyarosak, a lány nevek meg inkább külföldiek. A fiú-fiú és a lány-lány passzol, de a vegyes szerintem nem.
2018. aug. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk, habár nem ikrek, a nagyobbik fiú Bálint, a kisebbik Barnabás. :) De a Barnabás jobban tetszik.


A lánynevek közül a Nelli nem tetszik, nekem nagyon becenévként hat, ráadásul a Nelli az elefánt jut róla eszembe. Egy 150 kilós masszőrnőnek el tudom képzelni ezt a nevet, másnak nem. Szerintem semmi kecs, báj nincs benne.

A Lea nagyon szép, és 2. névnek adtam volna a lányomnak, ha lányom lett volna.


1 szó, mint száz, a párosítások:

fiú: Bálint - Barnabás

lány: Lea - másik név

vegyes: Barnabás - Lea

2018. aug. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Hu, köszönöm szépen! Még le sem esett teljesen, hogy ketten vannak pocakban, de a két lánynév már évek óta kedvencem, a fiúból a Bálint egy nagypapa után lesz. A Barni inkább férjem hatása, sosem gondoltam rá korábban. Inkább Levente (de nemrég született a családban) vagy a Bercel (férjuram leszavazta 🤣😃).
2018. aug. 27. 20:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!