Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen mosóport/öblítőt...

Milyen mosóport/öblítőt használtok újszülötthöz? Elkülönítve kell mosni a ruháit?

Figyelt kérdés

A napokban hallottam, hogy csak kimondottan babáknak valót lehet használni, valaki azt mondta, hogy jó a hagyományos is, valaki szerint a Sensitiv a jó. Nemsokára születik a kislányom és szeretnék mindent kimosni, kivasalni, hogy friss illata legyen. Eddig Ariel mosóport használtam és Coccolino öblítőket, ezek okoztak már valakinél allergiát?


A másik kérdésem, hogy a baba ruháit, ágyneműit lehet a sajátunkkal mosni, vagy teljesen el kell különíteni? A ruhákat hány fokon mossam, ami esetleg pisis vagy kakis lesz?


Köszi előre is.


2010. jún. 22. 18:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

akkor sorban:

csak akkor mostam külön amikor még nem született meg aztán már nem. persze ha apa autószerelő akkor nem ...

mosóport nem mosógélt használtam a multik saját márkásait szuper volt öblitöt pedig gabit v. szenzitivet.

ha nincs benne ami fogna- piros -lehet egymással de a tieitekkel is

nem pisis ruha: 40fokon

pisis 60C

pelenka 90 és vanish white a mosáshoz - én mindig kifőztem a pelenkákat-

2010. jún. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én csak a saját tapasztalatom tudom veled megosztani: mielőtt szültem, én is átmostam mindent, tapasztaltabb barátaim tanácsára folyékony mosószerrel. (Tomi) Öblítőt Gabi babaöblítőt használtam, mert az öblítőktől én is kiütéses vagyok. Aztán újra kellett mosnom mindent, mert a gyerkőc pöttyesedett. Azóta Dreft baby-t használok, nincs gond.

A csecsemősök azt ajánlották, hogy elég 6 hetes korig külön mosni, aztán, ha nincs beteg a családban lehet együtt. Én még mindig külön mosom (7 hónapos), de csak azért, mert már úgy megszoktam. Én 40 fokon mosom őket, ami "balesetes" lett, azt bedörzsölöm Vanish szappannal, és ugyanúgy mosom.

2010. jún. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Öblitő, legjobb az ecet. Nem érezni az illatát.
2010. jún. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

9,5 hónapos a fiam, de még mindig külön mosok neki. Születése óta dreft baby folyékony mosószert használok, ehhez már nem kell öblítő.A ruhái nagyon jó illatúak és puhák.Még egy jó ideig külön fogok mosni neki.

2010. jún. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mosódiót használok és ecetet vagy citromlevet de szoktam bio öblítőt is.Nem drága és kevés kell belőle.Nekem bevált.
2010. jún. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

szia!

én az első 3 hónapban dreft-tel mostam és lenor szenzitívvel öblítettem.Most már ariel-lel mosok és sima sárga lenort használok, de mindig külön mosom a baba ruháit!

2010. jún. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ami éppen otthon volt, legtöbbször (Splendid-Spar-os folyékony), öblítőt nem használta/használok.

Nem szertem ha erős mosópor/gél vagy öblítő szaga marad a ruhának.

Fehér ruháákhoz mosószóda.

Foltokra ultra paszta, szabadban szárítok, amíg lehet.


És nem mostam külön, se a nagynál, se most a kicsinél.

Hogy még fokozzam, nem is vasalok.

2010. jún. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

előz

Gondolkodom én is a mosódión.

2010. jún. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Domal babamosóport használtam az első 6 hónapban+Gabi öblítőt. Azóta azzal mosom amivel a sajátot (Tomi) és valamilyen sensitive öblítőt veszek mellé.
2010. jún. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kezdettől fogva Ariellel mosom a baba ruháit is, Lenor Sensitive öblítővel. Ha nagyon kevés a ruha, akkor együtt mosom a többi családtagéval (pl, van 1 db fekete vámpíros rugija, azt a mi fekete pólóinkkal mosom). Az első pár hónapban külön mostam, de nem győzöm.
2010. jún. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!