Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha újszülötthöz kijön a...

Ha újszülötthöz kijön a gyerekorvos, szokás adni pénzt? Van olyan, hogy gyerekorvost fogadni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 03:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes gyerekorvost fogadni, úgyis te választod ki, kihez jártok.

Újszülötthöz kötelessége kimenni, ne adjál neki pénzt, a védőnőnek sem adsz, ugye? Max. üdítővel kínáld meg.

2011. jún. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet gyermekorvost fogadni, de azt előre érdemes elintézni (szülés előtt).

Egyébként a körzetileg illetékes megy ki, kötelessége, de szokás neki pénzt adni.

Vidéki kis falvak kivételével el is fogja fogadni, sőt elvárja sajnos! (Kb. 3-5 ezer a ki nem mondott tarifa minimuma.)

A védőnő más kérdés, ő mindig kijár, neki nem szokás adni.

2011. jún. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk amíg kihívtam a dokit, mindig kért pénzt - 3500-at. Első látogatáskor is adtunk neki, aztán egy idő után már én vittem be kisfiamat a rendelőbe, úgy nem kell fizetni.
2011. jún. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem adtam neki. Utólag esett le a tantusz, hogy annyira zavarban voltam, nem is kérdeztem meg, mivel tartozunk. Állítólag ma már nem kötelező kijönnie az újszülötthöz, az első látogatás sincs benne a munkaköri leírásában, így akár kérhet is pénzt érte. De mivel nem én hívtam, hanem ő közölte, hogy jön, hát...így alakult, nem kapott pénzt. Kávéval, üdítővel kínáltuk viszont. Nem sértődött meg.:)
2011. jún. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem adtam, föl se merült bennem. Nekem úgy tűnik, így utólag visszagondolva, hogy nem is várta el. Persze ha beteg és kihívod hozzá, az más... de van olyan aki nem olyankor sem fogadja el.
2011. jún. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 krisztina27 ***** válasza:
Én sem adtam neki fel sem merült, hogy kellene.
2011. jún. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gyermekorvost választhatsz,még szülés előtt.

Sosem adtam pénzt,pedig az első 3 hónapban gyakran jött vizsgálódni,oltani.Sosem hívtam,ő mondta,hogy ne vigyem a rendelőbe.

Ja,és még a kávét sem fogadta el,mert sietett tovább,nem hogy pénzt kérjen.

2011. jún. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is úgy gondolom, hogy nem kell adni, ez a munkájuk. Csak kíváncsi voltam, mennyire szokás, nehogy csak én lógjak ki a sorból.
2011. jún. 6. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!