Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rutinos anyukák véleménye...

Rutinos anyukák véleménye érdekelne a tanfolyamokról?!

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk. Sem nekem, sem a páromnak nem volt soha a közelünkben kisbaba, szóval igazi antitálentumok vagyunk hozzájuk.. :)


Látom, hogy van mindenféle babákkal kapcsolatos tanfolyam. Dúlák, szülésznők, mindenki hirdeti magát. Szülés felkészítés, apás szülés felkészítés, szoptatás, ápolás, pelenkázás, fürdetés, elsősegély, a lista kb végtelen... persze ezeket nagyrészt külön tanfolyamokon jó pénzért oktatják.


Ti mennyire látjátok ezeknek értelmét? Ha érdemes, akkor melyikre érdemes a leginkább elmenni?


Szívem szerint mindre mennék, de egyrészt azért az nagyon sok pénz lenne. Másrészt pedig mindig az jár a fejemben, hogy a kórházban ott vannak a csecsemős nővérek, nyilván megmutatnak alapfogásokat. Plusz a szüleim idejében nem nagyon voltak ilyen tanfolyamok még is sikerült minket maradéktalanul ápolni, gondozni :)


Segítenétek nekem eligazodni?


2018. szept. 18. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:

semennyire ...

a gyerek körüli dolgokat megtanulhatod ha bent a kórházba megkérded...

a többi ?

ált van a kórházakban ilyen ott érdemes megkérdezni ...


mondjuk én a neten néztem körül és ott csomi infó van csak jól kell szelektálni mert teli van marhaságokkal

pl YT van pelenkázos video is :D

2018. szept. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez csak üzlet, és semennyire nem látom értelmét. Talán egyedül a csecsemőhalálozással kapcsolatosra érdemes elmenni, ahol megtanítanak téged az újra élesztésre.
2018. szept. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi értelme. Pénzlehúzás. A youtube telis tele csecsemőápolási videókkal, többször végignéztem, mert nekem se volt kisbaba a közelemben sem. Meg millió cikk,leírás az interneten.

Egyedül a csecsemő elsősegélynyújtó tanfolyamra menjetek el, hogy ha bejelez a légzésfigyelő, vagy egyéb gond van tudjatok mit kell tenni és ott gyakorolni is lehet stb.

2018. szept. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3as vagyok, a kislányom amúgy már 6 hónapos, eddig minden simán ment, nem éreztem hiányát a tanfolyamoknak :)
2018. szept. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek! Én is így sejtettem, hogy csak üzlet az egész. Néztem már sok videót, meg olvastam is sokat a témákban. De volt bennem egy félsz, hogy mi van ha a legnagyobb titkokat és trükköket megtartják a tanfolyamokra... :D
2018. szept. 18. 20:18
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Csecsemő elsösegély tanfolyamra érdemes menni, a többire nem kell, én a babadoktor nevű oldalról néztem videókat.
2018. szept. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én youtube videókat néztem. Nagyon jók vannak! Fürdetés,pelenkázás,minden benne van :)
2018. szept. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Ha anyukád vagy anyósod él, testileg-szellemileg elfogadható állapotban van, örömmel várja az unokát, akkor rengeteg dolgot ő is megmutathat ill. elmondhat.

Egyébként van védőnő is, ha nem valami extrém rossz ember, akkor őrá is bátran támaszkodhatsz.

Szerezz be egy-két jó szakkönyvet, az is nagy segítség lehet.

Nálunk pl. első gyerekeseknek volt ÁNTSZ által szervezett, tehát ingyenes felkészítő tanfolyam, ahová az apák is mehettek. Ennek utolsó alkalmán a szülészetet is végigjártuk, és részletesen elmondták, hogy hüvelyi szülésnél mi, hogyan és hol zajlik.

2018. szept. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Brutalis penzlehuzas+agymosas. Mert azt sugallja, hogy neked JOL kell csinalni a dolgokat, amiket tanfolyam nelkul ROSSZUL fogsz csinalni. Marhasag. A korhazban elmondjak az alapokat, de aztan ugyis kitapasztalod, hogy nektek hogyan a legjobb. A szoptatas tanfolyam meg kulon is hulyeseg, mert siman lehet h tapszeres lesz- az enyem kezdetektol az volt mert nem akartam szoptatni, 2 eves es koszi jol van.

Egyedul a legzes leallas miatti ujraelesztest van ertelme megtanulni, hiszen az tenyleg eletet menthet. De erre nagyon jo videok vannak, es a vedono sot gyerekorvos ingyen megmutatja.

2018. szept. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az elsősegély fontos, egész egyszerűen azért, mert a légzésfigyelő csak jelez, hogy nem lélegzik, újraéleszteni (pl.) nem tud. A szülőnek kell tudni, hogy a pánikon felül mit tud tenni. Meg azt sem rossz tudni, hogy mekkora - milyen sebbel kell már orvoshoz menni, vagy elég a betadine-kötés otthon. Szóval az fontos, mert a krízishelyzeteket nagyon el lehet baltázni, az fontos, hogy tényleg JÓL csinálja az ember.


Az ilyen pelenkázás, fürdetés, ilyesmi... Hát, ezerféle ember ezerkettő különböző módon csinálja, és mind jó, de mind azt hiszi, csak az ő módszere jó. Ha ki tudod szűrni azt, amikor elkezdi mondani, hogy "ésazokoakikmáshogycsinálják....", akkor lehet jó, de igazából elég fölösleges. Youtube, kórház, ismerősök. Nem nagy ördöngösség egyben tartani egy törpét. Nevelési könyveket viszont érdemes olvasni, ha bizonytalan vagy, pl. hogy MAJD hogyan kezeld a hisztikorszakot. Szerintem ott is fontos, hogy mindkét tábort megismerd, aztán eldöntöd, honnan mit tartasz fontosnak.

2018. szept. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!