Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit vegyek keresztelőre?

Mit vegyek keresztelőre?

Figyelt kérdés

A páromat felkérte a nővé, hogy legyen a kislányuk keresztapukája. Párom és a leendő keresztanyuka (apukának az öccse) közösen vásároltak egy arany babafülbevalót. Én is szeretnék vinni a kislánynak (3hós) valamit, de nem igazán jutottam dűlőre. Egyrészt, abszolút nem vagyok híve az aranyékszerek vásárlásának babák számára, másrészt műanyag mindenféle zenélő küyüt sem szeretnék.


Néztem ilyen egyedi kézzel készített mackót/nyuszit a gyerkőc nevével a pocakján, esetleg gyerek “ülést” amit a konyhapulttól elkezdve a földön át, bárhova le lehet tenni (játékokkal, kütyükkel)

Ezeket instagramon találtam, híresebb-követettebb anyukáknál, a beszerzési helyet megjelölték, ilyen üzletekben nézegettem. (Mamasandpapas,babies on board stb)


Esetleg nektek lenne ötletetel, mit vennétek manapság egy keresztelőre?


Előre is köszönöm!


27/N



2018. szept. 26. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Nehéz úgy ajándékot vinni ha nem te vagy a keresztszülő.


Tavaly én is sokat gondolkodtam rajta.. Mindenképpen olyat vinnék ami "örök" emlék a gyereknek is. Így vagy egyedi gyerek evőeszköz szettet vinnék ( még nekem is megvan amit kiskoromban kaptam :)) vagy egy nagyon minőségi képkeretet, vannak kifejezetten keresztelőre valók ( szülők úgy is kiteszik a keresztelőn készült fotót, később megkaphatja a gyerek), vagy egyedi fotóalbumot.


Ami még nagyon tetszett a névreszóló gyerek étkészlet. De féltem, hogy az eltörik idő előtt , úgyhogy majd később kap, ha már nagyobb lesz, de olyan szép.. [link]

2018. szept. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sztem ne vigyel hasznalati targyat. Keresztelore szerintem boven eleg a fulbevalo, amit toletek kozosen kap. Esetleg (ha van), a neve vedoszentjet abrazolo medal is johet. Vagy kis ezust kereszt medal, ha aranyat nem akarsz venni. Tetszik vagy nem, ilyeneket illik vinni elsosorban egy keresztelore, a tobbi otletet meghagynam sznapra, karacsonyra.
2018. szept. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmit. Az apuka öccse a keresztanya???
2018. szept. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Félreírtam, elnézést, huga*
2018. szept. 26. 16:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a sógoromék kisfiának a keresztelőjére egy textil kockát csináltattam a gyerek nevével (csörög, zizeg, vannak rajta lógó "címkék", amit tud rágcsálni), illetve egy rágcsaláncot, abban is ki volt rakva a neve. Nem mi voltunk a keresztszülők, pénzt nem akartunk, nem is szoros a kapcsolat, így maradtunk a játéknál, de 5dik zenélő kütyüt nem akartunk, így ez személyes.
2018. szept. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem szükségtelen a külön ajándék, de ha mindenképpen akarsz, vigyél egy szép mesekönyvet.

Akár valami klasszikus is jó lehet, mint a Hetvenhét magyar népmese, vagy a Vidám mesék, esetleg Vackor...


A mesekönyv MINDIG jól jön ;)

2018. szept. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem vennék semmit, játékból gondolom van már neki ezer. Esetleg csináltatnék egy szép képkeretet, gravíroztatva. Én is ezt adtam a keresztfiamnak - vagyis a szüleinek. :))

Vagy ha nagyon akarsz, akkor inkább valami használati tárgyat. Kérdezd meg a párodat, hogy mire van szükségük.

2018. szept. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!