Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire ragaszkodjak a 3...

Mennyire ragaszkodjak a 3 órás szopihoz? Sétálni szopi előtt vagy után menjük?

Figyelt kérdés
Aki nem igényszerint szoptat az mennyire tartja be a napirendet? Szeretnénk, ha a babónk megtanulná, hogy a fürdés este fél nyolckor van utánna egy szopival. Eddig úgy néz ki, hogy be is tudjuk tartani, de ehez van, hogy fel kell keltenem a nappali alvásból? Ez nem baj neki? Akiknek már van megszokott rendjük, hogy csinálták, mennyire vették szorosan az időket? 3 óra a két szopi kezdete között eltelt idő vagy az előző szopi végétől van számolva?
2010. jún. 23. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én ugyan igény szerint szoptatok, de gyönyörűen beállt a kislányom napirendje. A fürdésnél mindenképp kelni kell, ilyenkor az etetés elejétől számolom a 2,5 fél órát (fél óra alatt bőven megvan a füri) és így 3 óra telik el a 2 evés között. Nem lesz semmi baj, ha kelted, viszont, ha arra ébred, hogy éhes akkor kínszenvedés lesz a fürdés, mert végig fogja sírni az egészet. Nem tudom aki nem igény szerint szoptat, az 3 óránként kelti a babát? Mert az én kislányom eszik, ha éhes, és így is olyan 3-4 óránként kéri gyönyörűen. De ha álmos, hagyom aludni. 2 hete pl már éjszaka fel sem kel, most 12 hetes. Hülye lennék felkelteni :D Ja, és evés után menjetek sétálni, így van a következő etetésig nyugodtan időd. Az etetések közti időt kezdéstől kezdésig kell "mérni". Ja, és még annyit (bocs az off-ért). Szóval, hogy ha 2 óra múlva éhes lesz a babád, akkor is ki várod a 3 órát? Nehogy "kötöszködésnek" vedd, csak nem tudom, hogyan megy a nem igény szerinti szoptatás.
2010. jún. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne ragaszkodj a három óránkénti etetéshez.Szerintem te sem időre éhezel meg.Miért akarnád megetetni, ha nem éhes, vagy hagyni éhezni, ha éhes?A kérdésedre válaszolva, nekünk hat hónapos korára alakult ki az étkezésben napirend a hozzátáplálással.Előtte ha kért, adtam neki cicit akár óránként.Egy valamihez ragaszkodtam, az este hatkor való fürdéshez.Nagyon hamar megszokta,hogy minden nap ugyanakkor van a fürdés, és ha kellett,óvatosan felkeltettem.Fürdés után evett, és nyolctól aludt.Én mindig megetettem séta előtt,mert séta közben aludt, és nem akartam, hogy felébredjen, mert éhes.Most már 9,5 hónapos, és hétkor van a fürdés, de ugyanúgy nyolctól alszik, ahogy megszokta.
2010. jún. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?

Ennyire azért ne ragaszkodj. Általában a babák hamar ráállnak a 3 óránként evésre, de +-30 perc az még teljesen belefér szerintem (néha akár több is). Alvó gyereket nem kell felkelteni. Sem napközben, sem este. Lehet, hogy egy fél óra múlva felébredne magától is. Azért neked is kell valamennyire idomulnod a baba igényeihez. Egyébként állandóan változnak az alvási szokások is. Szerintem az a fontos, hogy a napi rutin meglegyen: evés, játszás-ébrenlét, alvás.

2010. jún. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én az első napokban nagyjából belőttem este mikor van ébren olyan időpontban amikor nekem is nagyjából megfelelt fürdéshez, kb egy hét alatt ez be is állt 7 óra körülire. 10-20 perc ide vagy oda nem oszt nem szoroz.Mivel így mindkettőnknek megfelelt azt hiszem sosem kellett ébreszteni fürdéshez.Az én lányom tápszeres volt, sosem szabtam meg mennyit ehet és mikor, ennek ellennére ez is nagyon hamar beállt. Szerintem főleg szopis babáknál nem biztos, hogy tudod időre etetni, mi van ha egyszerre kevesebbet vagy többet eszik, akkor mondjuk még sír egy órát mert még nem telt le a három? De lehet, hogy én vagyok túl vajszívű.:-(
2010. jún. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 becsibp válasza:
Én a fiamat születése óta este 8-kor fürdetem, aztán evés és alvás. Soha nem ragaszkodtam a 3 óránkénti etetéshez. Ha éhes, úgyis szól. Éppen ezért 2 hetes kora óta fel sem kel este enni sem. Addig is csak akkor kelt fel, amíg evett. Utána visszaaludt. Hagyni kell, hogy egy kicsit ő diktáljon ilyen téren. Viszont a fürdetés az mindig ugyan abban az időben legyen, hogy legalább 1 tuti pont legyen a napirendjében.
2010. jún. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindegyik sokat segített, mert már ebbe a hülye számítgatásokba megyek tönkre. Megfogadom a tanácsokat és kipróbálom azt, hogy csak a fürdési időhöz ragaszkodom. Egyébként 2 hetes a picúr és éjszaka nem szokatam keltegetni, csak a nappalokkal voltam így, de most azt is abbahagyom. Mégegyszer köszönöm!
2010. jún. 23. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!