Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is nagyban befolyá...

Szerintetek is nagyban befolyásolja ez, hogy milyen nevek tetszenek?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon nagy mértékben függ az, hogy milyen nevek tetszenek neked, illetve, hogy az adott névről mi a véleményed, hogy ismersz-e az adott névhez személyt, akit tudsz kapcsolni hozzá, ha eszedbe jut a név és mi a véleményed a személyről.


Pl. a környezetemben nagyon sokaknak tetszik a Szabolcs név, nekem a volt osztálytársam jut eszembe róla, aki kövér volt és büdös állandóan. De pl. az első edzőm, akit nagyon szerettem, az Ádám, és a mai napig nagyon tetszik ez a név.


2018. okt. 9. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem.
2018. okt. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Persze, hogy befolyásoló


Én ezért nem szeretem a Zsanett nevet

És emiatt nem lehetett a lányunk neve Viola ( férjem vétózta)

2018. okt. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem igen! Nagyon is!
2018. okt. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem is számít. Valahogy az agyam automata köti a neveket személyekhez. Ha valakivel negatív élményem volt akkor a neve is azzá vált szamomra. Ez pl. kizárt jó pár nevet az "adnám a fiúnknak" listán. De a legtöbben szerintem így vannak vele.
2018. okt. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

A sajár részemről van benne valami, akaratlanul is de embereket kapcsolok a névhez. Mint pl a Lili ami a páromnak tetszett de a műkörmösöm jutott mindig eszembe, vagy pl az Krisztina név amitől herotom van mert egy lányt így hívtak akit kinem álltam.


Én arra törekedtem hogy olyan nevet találjunk ki a kislányunknak amilyet nem ismerek és nem jut eszembe senki. Szerencsére sikerült.😊

2018. okt. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is kapcsolom emberekhez
2018. okt. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Persze. Ez nem szándékos, mindenki tudja, hogy igazából a név maga nem rossz, de nem lehet ellene tenni.

Nálunk is befolyásolta a névadást.

2018. okt. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Bizony befolyásolja. Én mondjuk valamennyire el tudom különíteni a kettőt, de pl a párom nem igazán. Épp babanévadás előtt vagyunk, és akárhányszor előállok egy ötlettel: “az nem jóóó, úgy hívtak a volt szomszédom lányának a barátnőjének a húgát, aki egy pcsa volt..”

Ettől a falra tudok mászni. :D

2018. okt. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Valamennyire befolyásol, persze. De attól is függ mennyire gyakori név. Pl. Kristófból csak bambákat ismerek, így ez a név emiatt már nem tetszik. De Nikiből pl. ismerek egy csomót, szóval ott nem kötöm össze.
2018. okt. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen. Noemi nevet csak azert nem adtuk-pedig a parom kedvenc neve- mert kitorolhetetlenul beleegett az agyamba egy ilyen nevu ismerosom, aki szegeny nagyon elonytelen kulsovel rendelkezett.
2018. okt. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!