Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni az állandó...

Mit lehet tenni az állandó gyereksírás ellen? Normális egyáltalán? Ki hogyan vészelte át ezt az időszakot? Létezik valamilyen praktika?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6hónapos. Az időt, amit ébren tölt, sírva tölti. Nem minden esetben hangos ordítás ez, sokszor csak fel-fel nyösszent. Egész nap ezt hallgatni rettenetes. Szétrobban a fejem! Ha kézbe veszem akkor egyből megnyugszik de nem lehet egész nap kézben! Nem tudok tőle nyugodtan wc-re menni, letusolni, enni, semmit! Nincs el a kiságyában, nincs el a pihenőszékében, nincs el a földön (már mászik) és nem, nem nyugszik meg, ha hagyom kicsit sírdogálni. Addig üvölt, amíg fel nem veszed! Mit csinálok rosszul? Mit csináljak másképp? Második gyerekem, azt hittem már van használható tapasztalatom de nincs! Help!
2018. okt. 19. 15:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is ilyen baba volt. Fél kézzel csináltam mindent. Takarítás, evés, öltözködés... Néha még a mai napig is fél kézzel söprögetek, mintha lenne "valami" a másik kezemben, megszokásból.

Az az igazság, nálunk most se sokkal jobb a helyzet... hiába 6 ÉVES , egész nap nyűglődik, sokat föl kell venni.

Igaz nálunk 3 éves korára bizonyosodott be hogy refluxos, ez is sokat közrejátszott.

A hordozás egy kicsit segített a helyzeten, de túl későn kezdtük el, már túl nagy volt.


Nem bukik sokat esetleg a babád?

2018. okt. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Bogus20 ***** válasza:
61%
Olvasd el Pikler Emmi Mit tud már a baba című könyvét.. Leírja hogy hogy lesz ilyen sírós egy baba. És nem normális ez a helyzet, miért csinálta volna a természet ilyenre a babákat? Sajnos a modern nevelési tanácsok oda vezetnek hogy a végén az ember nem mer több gyereket vállalni, mert mi van ha a kövi is ilyen problémás lesz. De a mai társadalomban nem az cél hogy az ember nagy boldog családban éljen, mert az nem hoz annyi profitot. Szóval ne hallgass a mai pszichológusokra, ne olvass a neten tanácsokat, olvasd el ezt a könyvet, olyan szépen megvan benne ez a probléma is fogalmazva.
2018. okt. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
El kell fogadni hogy nyugodtan tusolni csak akkor tudsz, ha alszik, vagy van otthon más aki vigyáz rá. Ha mondjuk alvásidőben főzöl akkor rendelj, vagy a takarítást is jobban lehet mellette csinálni mint tusolni -de csak mert azt lehet 20 részletben. Enyém is 1 éves koráig volt ilyen. Amíg az etetőszékét letakarítottam, még azt is végigüvöltötte. Ő se bírta két percig se, én is sík ideg voltam. Ezen kicsit segített a kimozdulás, már amikor nem kezdett rá kint is. Meg a hátamra vettem időnként, az is jó volt. Úgy egész sokmindent lehet csinàlni.
2018. okt. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Fül becsuk😊 Nekem ez segít, meg az,hogy közben arra gondolok, hogy ez sem tart örökké. És tényleg el kell fogadni, hogy sírnak a gyerekek, nem beidegesedni kapkodni. Nagyon jó a radarjuk, megérzik és annál jobban nyomják☺ Énekelek közben, mondom a mesét, látja rajtam, hogy nem vagyok ideges, ő is megnyugszik. Elvégzem a feladatom aztán fölveszem. Kitartás😊
2018. okt. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem gerincsérvem van, így nem hordozhatok. Az én fiam is extra sírós volt, nem volt el kb 5 percig sem. Nekünk az adamo hinta ami bevált. Pihenő széket egyenesen utálta. Meg ami még kis ideig lekötötte ha jobb napja volt, az a játszó szőnyeg.

Kitartás, ez is el fog múlni.

2019. szept. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!