Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy is van ez babás témákban?...

Hogy is van ez babás témákban? Azt veszem észre, hogy (akire nem vonatkozik ne vegye magára!), sokan adnak úgy választ, hogy életükben nem fogtak gyereket a kezükben.

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok,de kikívánkozik belőlem a dolog. Jó lenne ha tényleg csak az válaszolna aki 100%ban tudja a választ,vagy a saját esetét írja le példának, de akinek gőze sincs a dologról az legyen szíves ne írjon.Mert volt,hogy kérdeztem,első válaszoló leírta,mit kell tennem,megköszöntem,értettem mi a lényeg,erre a következő válaszoló meg teljesen mást írt.Most ilyenkor mi van,?Persze mindenki maga dönti el mit tesz,meg ugye ott az orvos,a védőnő, de ide sokan pont azért írunk,mert sokszor többet segíthet egy tapasztalt anyuka,mint az én védőnőm pl.aki nem szült.Vagy csak egyszerűen azért írunk ide,mert itt sok hasonló problémával küzdő ember van,aki tapasztalatokat cserélhet,és sokszor ez könnyebb és egyszerűbb,mint orvoshoz szaladgálni olyan apró dologgal,amiben könnyedén segíthetünk itt.

Tényleg akire nem vonatkozik ne vegye magára,és végülis azért ide írom,mert ide teszem fel a legtöbb kérdésemet,és sok hasznos választ kaptam,amit köszönök is.

Boldog babázást mindenkinek!


2008. nov. 5. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ezt én is írhattam volna! Sokszor bánt, mikor olyan válaszomat pontozzák le, ami velünk is megtörtént vagy már átestünk vmilyen betegségen. Nem az bánt, hogy x % áll a válaszom mellett, hanem az, hogy aki pedig tényleg segítségre szorul nem tudja mi a jó. Volt már, hogy visszakérdeztem a helyes megoldásra, de nem jött! Pedig a 3. babámat várom, nagyképűség nélkül mondhatom, hogy van tapasztalatom! Nem tudok mindent, hál' istennek sok betegséget csak hírből ismerünk, de amihez nem értek, nem szólok hozzá! Sokszor csak a jó modorom tart vissza egy-egy választól! Sokan anélkül válaszolnak és bántanak meg másokat, hogy magukba néznének vagy átgondolnák más problémáját. Azt, hogy ők is kerülhetnek olyan helyzetbe! Örülök, hogy feltetted ezt a költői kérdést, hátha páran magukba néznek! Pedig már sokszor megfogadtam, hogy többször nem olvasom ezt az oldalt, de az értelmes válaszok érdekelnek, meg én is sok új dolgot olvasok itt.

25 hetes

2008. nov. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon gratulálok a 3. picurhoz:-),

Örülök hogy Te is így látod.

2008. nov. 5. 15:13
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Detto!!!
2008. nov. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Úgy megörültem amikor megláttam a leveled!Én még csak kb.2 hete látogatom ezt az oldalt és úgy gondoltam nekem is hasznos lehet ,és talán másoknak is segíthetek 1-2 dologban.Nekem 4 gyerkőcöm van a kicsi most 4 hónapos .Egy párszor olyan dolgokban amin mi már keresztül mentünk próbáltam tanácsot adni de haszontalannak minősítették a válaszomat ez egy kicsit lelombozott,és én is úgy döntöttem hogy inkább csak nézelődni jövök !Amit felvetettél tényleg elgondolkodtató!Ha a mi válaszainkat ami mögött tapasztalat is van egy vonással elutasítják akkor kinek hisznek?
2008. nov. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy nem felháborodást váltottam ki hanem megértést tapasztalok,és hogy így látjátok Ti is!
2008. nov. 5. 15:55
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 gyerekem van, és mindíg olyan válaszokat írok, amit már megtapasztaltam, ami nekünk bevállt stb.

Szerintem a lepontozás, és az ellenkező válaszok abból adódnak, hogy nem vagyunk egyformák. Másképp gondolunk bizonyos dolgokat, másképp neveljük a gyerekeinket.

Bevallom, volt már sok olyan válasz amivel én nem értettem egyet, és előfordult már az is, hogy lepontoztam. De legtöbbször, ha ilyen van inkább nem pontozok semelyik irányba, tényleg csak akkor, ha nagyon nem értek vele egyet. Viszont előfordult már olyan is(nem egyszer), hogy 0%-os választ felpontoztam.

Ez van:)

2008. nov. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok!

Nem is azzal van a gond, hogy sokan vagyunk sokfélék. Én is találkoztam már olyan válasszal, amit én nem úgy csinálok, de elgondolkodom rajta, de nem lepontozom! Persze, hogy nem egyformán neveljük a gyerekeinket, hisz mi sem vagyunk egyformák ( még az kéne!). De akkor megy fel bennem a pumpa, mikor vki minősíthetetlen hangnemben leszól embereket! Ja, és amikor kioktat másokat, azok nehéz és szorult helyzetében!

2008. nov. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen,máshogy neveljük ,csak vannak olyan kérdések,amire egyértelmű válasz kell hogy legyen,és nem sokféle,csak egy a jó megoldás.És ilyenkor is záporozik a sok féle megoldás.

Az meg hogy hogy beszélünk egy mással,hát hihetetlen,az agresszió nem egy anyukából előtör néha:-)

2008. nov. 6. 07:16
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem is 3 gyerkőc van,és mindegyiknél más vált be.Értsd evés,játék,simogatás,nyugtatás, stb..Nincs két egyforma gyermek,viszont a tünetek alapján reflexből tudjuk,hogy mit kell tenni.Sajnos én is hiába segítenék,ha tényleg jönnek az ilyenek,akikről írsz és belezavarodsz sajna :-(
2008. nov. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a kérdezovel, de ez nem csak a babás témában fordul elo, mindenhol így van...En leginkább csak olyan kérdésekre reagálok, amit már megéltem és saját tapasztalatom van, illetve amiben teljsen biztos vagyok, amit 5 évig tanultam a fosulin (egésségugy). Pontozni általában csak +-ban szoktam, leértékelni tényleg csak azt, ami szemetszuro marhaság (amit mondjuk a tanulás és a prax után tuti tudok, hogy nem ugy van), ami csak valaki véleménye, és nem probál eronek erejével gyozkodni hogy csakis ugy lehet, azt hagyom. A kérdezo tényleg maga donti el, kinek hisz, kinek a válasza szimpatikus. Bár néha nehéz választani a sok "meggyozo" válasz kozul.
2008. dec. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!