Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan aki megbánta, ahogy...

Van olyan aki megbánta, ahogy elnevezte a gyerekét?

Figyelt kérdés
2018. nov. 3. 17:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
En! Az exem eroltette, azota is depresszios vagyok miatta.
2018. nov. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Én csak azt sajnáltam kicsit, hogy nem a 2. nevét, a Szávát adtuk elsőnek, mert így nem azon szólítjuk. Pedig tökre illene hozzá. Túl szokatlannak tűnt, féltem, hogy a család nem bírja majd beemelni. De pár hete mesélte, hogy a nyári táborban a 2. nevén szólította a egyik felügyelő, és hogy ő azt mennyire utálta :) Szóval jó ez így. :D
2018. nov. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt is megköszönném, ha megosztanátok, hogy mi lett a neve. Akár privátban. Névválasztás előtt állunk a kislányunknak.. de teljes a káosz. Elkövettem azt a hibát, hogy a szüleim véleményét is megkérdeztem, nekik persze egyik lehetséges név sem tetszik, de igazából én sem érzem igazinak egyiket sem..
2018. nov. 3. 17:27
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Fontos, hogy olyan nevet válassz, ami mindkettőtöknek tetszik!

Nővérem is alárendelte a férje akaratának magát, hát elég gáz, hogy nem jön a szájára a gyerek neve...

2018. nov. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

A kislányuknak Bianka Borbála nevet adtuk. Igazság szerint nekem a Borbála tetszett, a férjem meg a Biankához ragaszkodott mert az ő neve ez lett volna ha lánynak születik, mivel nem bírták a nemét megállapítani valami miatt, és a születése napján derült ki hogy fiú lett. Persze a szülei meg felkészültek arra hogy mi legyen a neve ha lány lesz vagy fiú. Igazság szerint nekem a Bianka annyira nem tetszett mint név, ezért ragaszkodtam hogy legyen akkor Borbála is. Ezt például megbántam, mert a Bianka név nekem is megtetszett, így szólítja mindenki, és belegondoltam abba hogy ha iskolás lesz meg felnőtt mennyire lesz neki nehéz mindkét nevet leírnia hivatalos papíroknál, meg ha férjhez megy akkor aztán jó hosszú neve lesz majd ha épp a leánykori nevét is megtartaná. Ilyen téren ezt megbántam.


Jelenleg ismét várandós vagyok, 6 hónapos lettem a héten, és már gondolkoztunk a neveken, mert ismét kislányunk lesz.

Igazából szívem szerint a második kislányom nevezném el Borbálának, de köztudott hogy ezt a törvény előírja hogy két testvért tilos ugyan úgy elnevezni akár két nevük van akár nem.

Ezért a férjemmel ismét gondolkozni kezdtünk a neveken, aztán valahogy a Boglárka név felrepült mint ötlet, igazából a férjem ötlete volt, de ő sem tudja honnan jött neki, mert egyetlen ilyen nevű ismerőse sincs, ahogyan nekem sem. Aztán végül nekem valamiért megtetszett mert a Borbálához hasonló a hangzása, és valahogy szimpatikus lett. Persze ezt még nem döntöttük el hogy csak ez az egy neve legyen, vagy ő is kapjon kettőt, nehogy később ha már mindkettő lány nagy lesz ezen vesszenek össze hogy neki miért van kettő, neki meg miért van egy... Ezt a verziót is azért átbeszéltük a férjemmel hogy tényleg emiatt ne legyenek vitatkozásuk, mert tudjuk jól hogy a gyerekek milyenek tudnak lenni egy időszakba. Erről még nem hoztunk döntést, mert egyrészt mindkettőnknek egy a véleménye hogy elég lesz neki egy keresztnév, de még át gondoljuk ezt hogy akkor legyen mégis második keresztneve neki is. De ha ezt eldöntjük hogy mégis legyen még egy neve akkor mindenképp ahhoz fogok ragaszkodni hogy rövid, és könnyen leírható neve legyen mint például Kitti, vagy Dóra, esetleg Luca. Igaz a férjem allergiás a Luca névre, ő sem tudja miért, de neki ez nem tetszik. Ahogyan Dórát sem akarja mert az ő családjában majdnem mindenki Dóra.

2018. nov. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

A lányomnak visszafelé is ugyan az a neve, szerintem nagyon különleges, ő utálja.Nem írom le mi, mert senki mást nem hívnak így.

Nem bántam meg, hogy ezt a nevet kapta, ha más lenne, lehet azt utálná, bár néha elgondolkodtat.De hát nem tudhatjuk, hogy fog hozzá viszonyulni.

2018. nov. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
24%
Én kicsit megbántam mert Darinkát szerettem volna adni neki,de anyósom addig mondogatta hogy majd dinka Darinkának fogják hivni,meg egyéb csufolásokat is kitalált rá,hogy elvette a kedvem tőle,ezért végül Dóri lett. Ha lesz még egy gyerekem és esetleg kislány lesz akkor vagy Dorotea vagy Darinka lesz.
2018. nov. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

Nem bantam meg de neha eszembe jut h miert nem azt a nevet adtam ami a valasztott nev mellett meg nagyon tetszett...2 hosszu nev tetszett, de mindkettot adni nem akartam, mert tul kacifantos lett volna.


Masodik nevkent egy rovidet kapott, de itt is 2 listas nev volt. Az egyik a Rózsa volt de vegul nem azt kapta. Ezen is sokszor gondolkodom, hogy lehet h megis a Rózsát kellett volna...

(Bocsi h az osszes nevet nem irtam le de tul szemelyes lenne)

2018. nov. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Figyi, 5-ös, nyugodtan lehet Borbála a tesó, csak azt nem lehet, hogy ugyanazt a 2 nevet ugyababban a sorrendben adod a gyerekeknek, első névnek adhatod a nagytesó 2. kerestnevét! ;)
2018. nov. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne kövesd el azt a hibát, hogy a férjeden meg rajtad kívül más adja a nevét. Ne is hagyj senkit beleszólni. Nekem anyósom talált ki nevet az elsőnél és meg is sértődött, hogy nem az lett. Olivér Márk neki ez tetszett. A Márk az rögtön kiesett mert nem tetszett nekünk, az Olivért meg beszéltük, de annyira nem jött be.
2018. nov. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!