Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám keze és lába jéghideg,...

Babám keze és lába jéghideg, máshol meleg. Dokinő szerint minden pici baba vérkeringése még rossz mert még nem mozognak eleget. Félek nehogy megfázzon. Nálatok hogy van ez? 2 hónapos a kisbabám

Figyelt kérdés
2010. jún. 25. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van. Az én lábom a mai napig is állandóan hideg:)27 vagyok. Kisfiamnak is így volt. Mindég a tarkóját nézd. Ha az kellemes meleg, akkor nem fázik.Ha nyirkos, akkor melege van, ha hűvöskés akkor fázik. Ez a legbiztosabb még nálik.
2010. jún. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Ez úgy van ahogy a doktornő mondta. Az én kislányomnak még kék is volt a keze-lába a kórházban én tisztára megijedtem, azonnal szóltam, hogy baj van, de ugyanezt mondták. Azóta már csak kis hideg keze és lábú, nem kék. De ez normális. Amúgy nekem is mindig hideg a lábam. :)

A nyakánál, tarkójánál tudod megnézni, hogy fázik e.

2010. jún. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Jaaaj... engem az őrületbe kergetnek, mikor jéghideg szél fúj, kislányom nyakig bebugyolálva ruhába, takaróba, aztán jön egy okos, hogy ennek a gyereknek hideg a keze, hát fázik... Hát a fenét fázik! Így van a vérkeringés miatt hideg a keze plusz meg mert az van kint. Biztos nem jó Neki, hogy hideg, de ha még jobban felöltözteted, túlmelegszik, és az sem jó. De a hideg kéz nem egyenlő azzal, hogy fázik a baba. A védőnőm úgy mondta, hogy 19-21 fok tökéletes a babának (3 hónapos a kislányom) rugi+body, alváshoz takaró. És én így fokhoz öltöztetem, ha kint is annyi van, mint bent, max sapit kap, ha fúj a szél. És ahogy hűvösödik annál több rucit kap és vastagabb takarót. Nekünk ez tök jól bejött :) Amúgy a babának a tarkóját kell nézni. Ha az hideg, na akkor fázik, ha izzadt, akkor meg melege van :) Jó babázást!
2010. jún. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat!
2010. jún. 25. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!