Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még itt más ekkora baba...

Van még itt más ekkora baba is? Babám most töltötte az egy évet és 12 kiló!

Figyelt kérdés

Most voltunk az 1 éves státusz vizsgálaton és 11 kiló 90 dekának mérték a kincsem! Itthon nem szoktam méregetni, de ezt kicsit soknak tartom. 2 hónapja 11,2 kg volt, azóta nem eszik többet, de sokkal aktívabb, többet mozog, mászik, most kezdett járni. Doki mondta diétáztassam.... amúgy nem kövér, mert elég hosszú hozzá, 80 cm körül. Ismerek nála sokkal hurkásabb kicsiket is.

Van másnak ilyen "nagy " babája? Titeket is megszólnak néha?


2010. jún. 25. 11:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Fiam 6 hónapos 10 kg és 74 cm :-)

2010. jún. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Megdöbbentem azon amit a gyerkorvos mondott. hogy mondhat ilyet egy 1 évesnek? Agyma ledobom.

Az én kisfiam aki most 2 éves 17 kg. ' évesen 13 kg volt.

Ki milyen alkat a csladában? Van kainek a magasságát örökölhette? Vagy az alkatát? Hány kg val született.

Igazná nem kell aggódni nyúlik sokat. Majd ha 10 évesen 145 cm és 78 kg lesz akkor aggódj. most egyen életkodának megfeleően annyitr ami jól esik és mozogjatok sokat.. vagyis had futkosson kint.


Diet anyuka.

2010. jún. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
:) Igen, mi is hasonló súlyban voltunk ennyi idősen :) Örülök, hogy nem vagyunk egyedül :) Doki szerint "tömöm" a gyereket :S :( "Túl sokat eszik".... ez nem igaz, mert napi 4x-5x kap enni, napi 2x tápszert (210-220 ml), ebédre főzelék, friss zöldségekből, cukor és egyéb ízfokozó nélkül, közte meg csak zöldség, gyümölcs. Nem kap csokoládét, édes pudingokat vagy kekszet! Egyszerűen ilyen "vasgyúró" alkat :)
2010. jún. 25. 11:58
 4/23 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk magas család, de alacsony, túlsúlyos sem, tök átlagos, normális. 3330 g-al született. :) Első perctől kezdve nagyon jó étvágyú baba volt :)
2010. jún. 25. 12:00
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Egyáltalán nem látom kövérnek. A mi dokink meg van vele elégedve. Inkább erős baba. Olyan hasizma van, hogy mi is megirigyeljük :-)

Mennyivel született?

Mi 5250g, 58 cm.

2010. jún. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Fiam 1 évesen 12,2 kilós és 82 centi volt akkor (10 éve) nagynak számított, most már teljesen átlagos lenne.

De nem szóltak meg

Ő 4,4 kilóval és 57 centivel született, az is eléggé rikta volt, de ma már ez sem lenne az.

Nehogy diétáztatsd már.

Fél évesen 10 kiló na az már szerintem kicsit sok, de 1 évesen 12 nem az, főleg hogy fióú, a csontjai is erősebbek,mint egy lánynak.

(A fiam mindig nagy maradt (párom 193 és 170 centi vagyok) ő most 10 évesen 150 centi és 45 kiló 39-es lábbal)


Van egy lányom is most 15 hónapos, 11,4 kiló,szintén 82 cm.

2010. jún. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia az én kislányom is most volt egy éves, a státuszvizsgálaton 77,5 centihez 10,58kg volt, tehát kb ugyanolyan alkatú mint a te babád. Van egy kis pocakja, és combocska. De semmi extra hurka, én nem látom kövérnek, és az orvos se mndott rá soha semmit. Ne hallgass a tiédre. Szerintem dinka.
2010. jún. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi lányok, hogy megnyugtattatok :) Tudom én, hogy nem kövér, csak mégis rosszul esett...de már nem először mondta ezt az orvos :( Pedig, már nyúlt is! Fél évesen a 10 kiló körüli súlyával tényleg jó húsban volt, pufi képpel :) De aztán elkezdett mászni, felállni és teljesen megváltozott, már nem rakódik le rá annyi, lemozogja és megnyúlt . Természetesen nem fogom diétáztatni, hisz növésben, fejlődésben van!
2010. jún. 25. 12:15
 9/23 anonim ***** válasza:

Megint az első vagyok.

Most lassúlt a súlygyarapodás, viszont egyre hosszabb.

Általában 1 évesnek nézik. Kilóg a babakocsiból a lába.

Apja 192 cm. Rá hasonlít a termete. Még jó, hogy fiú :-)

2010. jún. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem a dokira hallgass, bárkit kérdezel akinek nagy babája van soha nem fogja bevallani, hogy túlsúlyos a kicsi, mindig lesz vmi indok, hogy miért nagy...

Amúgy ha most kitágul a pici gyomra, baromi nehéz lesz a későbbiekben fogynia, amikor már őt is zavarja.

2010. jún. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!