Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az újszülöttkori torticollis-t...

Az újszülöttkori torticollis-t masszírozás, torna nélkül kinövi a baba vagy mindenképpen szükséges a torna? Hallottam már azt is, hogy nem kell vele foglalkozni, ahogy nő a baba, egyre aktívabb úgy a "ferdeség" is helyrejön. Vélemények?

Figyelt kérdés
2010. jún. 25. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt találtam Neked: Gyógyítás - általános tennivalók:

Veleszületett

- Fizikális terápia. Mag kell nyújtani a rövid nyakizmokat. A passzív nyújtás és a nyak helyzetének megfelelő beállítása. A nyaki izmok sebészeti bemetszésére lehet szükség még az iskolás kor előtt, ha a többi gyógymód sikertelen volt.


Szóval szerintem mindenképp érdemes tornáztatni. De nem sok olyan felnőttet láttam, akinek a feje az egyik oldalra billen és anno szerintem nem tornáztattak, valószínűleg ki is növik.

2010. jún. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ugyanez a véleményem nekem is. A szüleim is mondták, hogy az ő idejükben nem voltak ilyen jellegű vizsgálatok mint manapság és mégsincs semmi bajuk. Nem arról van szó, hogy lusta szülő vagyok, és nem akarom tornásztatni, hanem annyira sír a torna közben, hogy sokszor alig kap levegőt, és belilul a feje. Nagyon sajnálom szegényt, sokszor úgy gondolom, hogy többet ártok, mint használok. :( Köszi a választ.
2010. jún. 25. 13:35
 3/5 anonim ***** válasza:
A 4 és fél hónapos kisfiamnál torticollis gyanúja merült fel, és a gyerekorvos szerint nincs szükség sem tornára sem maszírozásra, mert idővel kinövi. Én mégis kértem beutalót, hogy vizsgálják ki, nehogy később mégis probléma legyen.
2010. jún. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam nagyon ferdén tartotta a fejét, sőt, nem is volt hajlandó csak egyik oldalon aludni, és ha fent volt csak arra fordult,úgyhogy én elhordtam 3 hetes korától gyógytornára(barátnőm ezzel foglalkozik) és 6 hónapos lett, mire elmúlt. Nem tudom mi lett volna enélkül. Én viszont ismerek olyat, aki ferdén tartja a fejét, és már bőven felnőtt.
2010. jún. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Borzalmas, amikor a torna közben sír a gyerek, iszonyat.Én együtt sírtam vele.Most négy és fél hónapos,2 hónapos kora óta naponta 3-4X tornáztattuk és két hetente vittük Dévényes gyógytornászhoz. A héten voltunk a neurológián kontrollon, ahol a neonatológus azt mondta, gratulál, kitornáztattuk a gyerek problémáját.

Én azt mondom, nagyon nehéz, de ki kell bírni azt az üvöltést.

2010. jún. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!