Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka aki nem...

Van itt olyan anyuka aki nem adott a babájának tápszert? Ha rendesen van tej, szükséges egyáltalán a tápszer?

Figyelt kérdés

Miért kell az 1-2 éveseknek is még tápszert adni? Nekik nem felel meg a változatos étrend?

Csak kíváncsiságból kérdezem. Engem sem szoptattak sokáig mégis tápszer nélkül nőttem fel. De tényleg nem provokáció, csak érdekel, hogy manapság csak divat vagy tényleg szükséges a tápszer? A lehetőleg őszintébben mondom, engem tényleg érdekel, mert én nem értek ehhez.

És miért hívják sokan "tápinak"?


2011. szept. 24. 07:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Én sem adtam soha a gyerekeimnek tápszert. Nem vagyok híve a mesterséges szereknek,bármennyi dicsérik is. Tápinak pedig azért hívják,mert az anyukák között ma divat az értelmetlen szavak használata: tápi,szopcsi,fürcsi,törcsi és a többi. Szegény gyerek hogy tanul majd meg rendesen beszélni?
2011. szept. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

Tápszer csak akkor kell, ha kevés, vagy pedig egyáltalán nincs anyatej. Nekünk még csak három és fél hónapos a kislányunk, ezért arra nem tudok választ adni, hogy 1-2 évesek miért kapják a tápszert (gondolom lesz rá magyarázat vagy ok). Én is adok már neki tápit :) (ezt most direkt írtam így). Mivel még nagyon pici más étrendhez, így éhen halni csak nem hagyhatom. Sajnos már majdnem teljesen elment a tej, Babánk meg nagy étkű.

Miért hívják tápinak? Szerintem csak megszokásból. Gondolom a babának ezt mondják, és ez jön más esetben is a szájukra. Én is szoktam mondani, hogy megyünk pancsizni. Nyilván mondhatnám a pirinyó lánykánknak, hogy Hölgyem legyen szíves felkészülni, mert megyünk az esti fürdésre... :)))))), de ezzel még ráérünk. Ettől nem gondolnám, hogy nem fog rendesen megtanulni beszélni. Nem selypítek, nem gügyögök feleslegesen Neki. Az azonban szent igaz, hogy egyesek erős túlzásba esnek a szavak becézésével, azzal én sem értek egyet, de mindenki másképp csinálja. Pont ettől lesz szép!

2011. szept. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kislányom sem kapott. Majdnem 1 éves koráig szoptattam, mikor azt elhagyta, kapott korának megfelelő gyermek tejitalt (Nestlé) közben pedig szépen lassan bevezettük a tejet (mondjuk abból a kakaót jobban szereti). Szereti a tejbegrízt, tejberizst is.

Mondjuk a védőnő mondta, hogy adjak neki tápszert, adott mintákat, hogy tudjunk többel próbálkozni, de a kiscsaj egyiket sem volt hajlandó meginni :)

Ha nem tudtam volna szoptatni, valószínű kapott volna tápszert, mert azért 1 éves kora előtt nem akartam volna neki bolti tejet adni.

2011. szept. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekünk írt a doki tápszert, mikor egy éves korában elhagytuk a szopizást, mert tejérzékeny volt, ezért így próbáltuk pótolni a vitaminokat, kalciumot főleg, de nem ette meg.

A becézéssel nincs baj, hisz a dajkanyelv mindig is fontos volt szerintem a picik életében, bár a tejci, szopcsi, meg hasonlóktól nekem is feláll a szőr a hátamon, de nem kevésbé zavar a pocaklakó sem. Ezek már idiótának hatnak.

De a tente, pancsi, vacsi, stb szerintem rendben van

2011. szept. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én a lányomat 8 és fél hónapos koráig szoptattam, persze közben már kapott mást is. Tápszert sosem adtam neki, sőt cumisüveget sem használtunk soha. A kisfiammal most is ezen vagyok, lehetőleg neki sem szeretnék adni.


Én meg a "tejcsitől" mászok a falra.

2011. szept. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Így már érthető.
2011. szept. 24. 10:18
 7/14 anonim ***** válasza:

Fiam 6 hónapos anyatejes, így a kérdésed első felére nem tudok válaszolni.

Konzervatív vagyok, és én is falra mászok a sok becézgetéstől... Én a fiamnak azt mondom, hogy "megyünk fürdeni" - így is meg fogja érteni (sőt néha úgy érzem, hogy már most is érti). Csak attól tartok, hogy a bölcsödében/óvodában nem fogja érteni a többi gyereket.

2011. szept. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Elvileg 1 éves korától be lehet vezetni a sima tehéntejet, így a teljes szopit elhagyni, aki akarja, de ha nincs anyatej, akkor is kell 2 éves koráig tej alapú táplálék, tápszer vagy ha megengedett, tehéntej (1 év után). A megengedett azt jelenti, hogy ha tejallergia gyanús a baba, akkor természetesen a neki megfelelő tápszer. Bár 1 évesen szokták az ilyen babókat vizsgálni (direkt írok babót, mert szerintem mondható, mint a tápi is).

Persze vannak anyukák, akik még másfél-két évesnek is tápszert adnak tehéntej helyett, van, aki azért, mert így látja jónak, több benne a vitamin, stb., van, aki azért, mert a babája egyszerűen ezt igényli, nem fogad el mást, és anyagilag megteheti (mert ugye a tápszer sokkal drágább, mint a tehéntej).

2011. szept. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
38%
Talán, mert tele van vitmainnal.(?)
2011. szept. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én lányom 5-6 hónaposan abbahagyta a szopizást. A tápszeres cumisüveg csak úgy repült a fejünk felett. Tehéntejet adtam neki és most egészséges 15 éves nagylány.
2011. szept. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!