Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pólyáztad az újszülöttedet?

Pólyáztad az újszülöttedet?

Figyelt kérdés
Egy könyvben olvastam róla, hogy a babák szeretik, mert olyan érzést ad, mintha az anyaméhben lennének. Van valami hátránya esetleg?
2018. nov. 28. 08:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
Nekünk kókuszpólyánk volt, azt szerette a babám. Tudott azért benne mozogni, már amennyit mocorog egy újszülött. Kórházba is vittem. Talán a hagyományos pólyákra mondják, hogy nem jó, mert nem tud benne mozogni a baba, nem tudom... Különösebb ellenérvet még nem hallottam.
2018. nov. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyesmire gondolok, egy vékonyabb takaróval.

2018. nov. 28. 08:07
 3/17 anonim ***** válasza:
51%
nem
2018. nov. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Amit mi pólyának nevezünk, az pont nem ad olyan érzést. Ami igen, az a hagyományos angol pólya (ami lényegében csak egy takaró, amibe bele van bugyolálva a gyerek), vagy egyéb ölelős takarók (miracle blanket pl), cocoon-ok, gubók.

Ezeknek a lényegük, hogy a baba keze is hozzá simul, így nincsenek olyan akaratlan mozgások, amik megriaszthatják.


Nem pólyáztam. Egy polár takaróba volt mindig becsavarva és imádta.

2018. nov. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem. Nem bírta h nincs mozgástere. Hordozókendovel szintúgy jártunk. Max fel órát volt el benne. De persze azt sem itthon h valamit csináljak hanem séta alatt és bealudt..
2018. nov. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
31%
Bugyola típusú polyat vettünk, nem jött be. Pici volt hozza a fiunk, mire belenőtt, pedig már nagyobb mozgás igénye volt.
2018. nov. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%
Nem, szerintem nem fontos.
2018. nov. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
31%
Nem, a kórhában megmutatták hogy tudom így becsomagolni, de nagyon rossz volt hogy nem tudom rendesen megfogni benne, meg neki sem tetszett, hogy "le van kötözve"
2018. nov. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

Ebben a formaban igen, amit linkeltel.

A legnagyobb gyereket is, ot vekony pleddel es az annyira nem jott be. Meleg volt neki es allandoan letekeredett, amugy szerette volna.

Igy a masodik gyerknel nem csinaltam.

Most a harmadik meg pici, 4 hetes es ot is tekerem, de most vettem direkt ehhez kendot. Mint egy hatalmas textilpelenka, csak jobb az anyaga, puha es legatereszto. Ilyet vettem:

[link]


Nekunk nagyon bevalt, eleinte alvashoz hasznaltuk, hangja nem volt a babanak. Kozben hasfajos lett es mar tobbet is van ebren, de ha betekerem akkor szinte azonnal megnyugszik, aludni is tud benne. Enelkul visitva felsir, felebred ujra es ujra, illetve csak ringatva, vagy a mellkasomon alszik viszonylag nyugodtan, ha nincs betekerve.

Egyaltalan nem melegszik be benne.


A nagyobb gyereknek volt hagyomagyos polya is, kaptuk, kiprobaltam, de nem valt be. Rendszerint belecsuszott, illetve nagyon meleg volt, ket alkalom utan el is raktam orokre...

Szerintem egy probat meger, en is azt olvastam, hogy a legtobb ujszulott szereti, illetve nekem a korhazban is mondtak mar, hogy nagyon jo dolog (mar ott is hasznaltuk).

2018. nov. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
46%

Elsővel vettünk egy "swaddle me" -t (ilyet: [link] ), de mivel nyári baba, 40 fokba született bele, nem jött be neki. A pelenkaanyag is sok volt neki.

Téli gyerekkel azért megpróbálnám.

2018. nov. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!